سامسونگ در روز چهارشنبه یکی از هدف دار ترین و هوشمندانه ترین تصمیمات خودشو با خرید شرکت LoopPay اتخاذ کرد. شرکت مورد بحث در مورد پرداختای الکترونیک موبایلی و پیشرفت تکنولوژیای در رابطه به اون فعالیت داره و حالا در حال پیشرفت پلتفرمیه که مستقیماً می تونه به رقابت با سیستم پرداخت اپل یعنی Apple Pay بپردازه.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

LoopPay همونطوری که در مطالب قبلی سایت ما گفته شد یه برتری مشخص و روشن بر سیستم پرداخت کوپرتینوییا داره و آنهم اینکه می تونه با هر پایانه پرداخت استانداردی به تراکنش بپردازه.

تکنولوژی این شرکت از یه جور سیم پیچ فلزی واسه ایجاد یه میدون مغناطیسی و ایجاد رابطه با ترمینالای کارتای اعتباری بهره میگیره و بدین روش می تونه اطلاعات کارتای بانکی رو به شکلی ایمن با پایانه هدف رد و بدل کنه.

در طرف دیگه سیستم پرداخت اپل صاحبان کار و کاسبی رو مجبور می کنه تا از یه پد مخصوص و مجهز به تکنولوژی NFC بهره بگیرن، که هنوزم در خیلی از فروشگاه ها در دسترس نیس و ً دلیل می شه صاحبان تلفنای هوشمند اپل نتونن در بسیاری مواقع از سیستم پرداخت موبایلی این شرکت استفاده کنن.

جیسن دل ری از سایت Re/code در همین رابطه می نویسه، انتظار میره سامسونگ به زودی زود تکنولوژی LoopPay رو دست کم در یکی از تلفنای هوشمند تولیدیش ترکیب کنه و اونو سریع تر به بازار بیاره. حتی حدس بر اینه که تکنولوژی نامبرده در پرچمدار بعدی این شرکت یعنی گلکسی S6 که می گن در روز دهم اسفند در کنگره جهانی موبایل رونمایی می شه تعبیه گشته باشه.

اما این وسط نکته ای هست که کمتر به اون توجه شده و بیشتر صحبتا تا به امروز دور و بر رقابت کره ایا با سیستم پرداخت اپل بوده. سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده اجناس براساس پلتفرم اندروید گوگل، تصمیم گرفته از لوپ پی به جای سیستم پرداخت این شرکت موسوم به Google Wallet استفاده کنه.

این دلیل می شه تلاشای اهالی مانتین ویو به خاطر ایجاد یه سیستم کامل پرداخت موبایلی واسه اندروید و ارائه اون از راه همه تولید کنندگان سخت افزاری شکست خورده بمونه.

در اصل گوگل بازم کنترل بخشی دیگه از پلتفرم اندروید رو از دست داده و حتی نتونسته بزرگترین شریک تجاریش در این مورد رو راضی به به کار گیری راه  پرداخت ایجاد شده به وسیله خودش یعنی Google Wallet کنه. در بازار رقابت الان در مقابل راه حل خود مانیتن ویوییا دو گزینه بزرگ یعنی لوپ پی از سامسونگ و اپل پی از خود اپل هستن که کار رو از گذشته هم سخت تر می کنن.

این مسئله در دراز مدت می تونه واسه گوگل شدیدا مشکل ساز شه. حالا دیگه تولید کنندگان اجناس اندرویدی مانند HTC، موتورولا، LG، لنوو و… ممکنه هر یک سیستم پرداختی جداگونه و قوی رو راه اندازی و اونو به عنوان راهکارشان به کاربران خود ارائه کنن.

حتی شرایط به شکلی انگار گوگل واسه این تولید کنندگان جواب راضی کننده ای نداره و اونا واسه اینکه در بازار رقابت باقی بمونن و در مقابل سامسونگ و اپل حرفی واسه گفتن داشته باشن مجبور هستن راه حلای ابداعی خودشون رو عرضه کنن.

با بالاترین درجه گرفتن اپل پی و در شرایطی که می گن سیستم پرداخت LoopPay می تونه با ۹۰ درصد از پایانه های موجود به تراکنش بپردازه ً شانس گوگل واسه جا انداختن Google Wallet بسیار ناچیز شده.

در پلتفرم اندروید تا کنون انشعبات بسیاری بوجود اومده و حالا اینطور به نظر میاد که بخش و قابلیتی دیگری از این سیستم عامل هم قراره بدون اتحاد باشه و هرکی در مورد اون ساز خودشو میزنه. البته با در نظر گرفتن چیزی که گفته شد چاره ای هم جز این شرایط هم باقی نمونده، موضوعی که ً نه واسه گوگل و نه واسه کاربرانش مورد پسند نیس.

ً و براساس دلایل هر چی بنیانگذاران اندروید تلاش می کنن تا پلتفرم خودشون رو از راه تولید کنندگان به صورت کامل تر ارائه کنن مشکلی تازه بروز می کنه و تحقق این مسئله نشدنی تر می شه.

البته سایت تک کرانچ در همین رابطه و در گزارشی می نویسه شایعه هایی هست که براساس اونا می گن گوگل تلاش داره تا شرکت با عنوان Softcard و فعال در مورد پرداختای موبایلی رو بخره. تکنولوژی پیشرفته به وسیله این شرکت الان به وسیله سه اپراتور مخابراتی بزرگ آمریکا مورد پشتیبانی قرار داره که همین امر می تونه به رواج پیدا کردن اون در پلتفرم اندروید کمک بزرگی کنه.

باید منتظر موند و دید گوگل موفق می شه شرایط رو به نفع خودش عوض کنه یا کم کم تولید کنندگان سخت افزاری کنترل اجزای جور واجور پلتفرم موبایل تولیدی این شرکت رو به شکلی غیر منظم و دلخواه در اختیار می گیرن. پرسشی که تنها زمان می تونه به اون جواب دهد.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *