گروه خودروسازی پژو سیتروئن در حدود ۲۵ سال پیش به دلیل کاهش فروش و رقابت شدید بین خودروسازهای امریکایی،ژاپنی، آلمانی و حتی کره ای عزمشو جزم کرد به فعالیت خود در آمریکا پایان داده و از این کشور خارج شه.

به دنبال این خروج طبیعتا پژو سیتروئن از سود زیادی چشم پوشیده و البته با کم شدن کیفیت اجناس هم مواجه شده.

به طور کامل مشخصه که حضور در بازار کشورهایی مثل امریکا و گرفتن رضایت مشتریان سخت پسند این کشور به طور خودکار کیفیت اجناس کمپانیای خودروسازی رو پیشرفت میده.

اما تازگیا اخباری مبنی بر برگشت دوباره گروه PSA شنیده می شه. مدیران این گروه اعلام کردن که این شرکت به صورت حساب شده و قدم به قدم طی یه دهه آینده وارد خاک امریکا می شه.

آخرسر این شرکت اولین قدم رسمی واسه ورود دوباره خود به خاک آمریکا رو برداشت.

لری دومینیک، مدیر اجرایی TrueCar (سایت قیمت گذاری و اطلاعات خودرو) و شرکت نیسان، به عنوان معاون ارشد بخش امریکای شمالی گروه پژو سیتروئن به صورت رسمی از اپلیکیشن Free2Move این گروه رونمایی کرد.

این اپلیکیشن یه پلتفرم براساس گوشیای هوشمند بوده که در بخش حمل و نقل فعالیت می کنه و می تونه نیازای مشتریان رو شناسایی و در آینده به اونا جوابگو باشه.

این برنامه به کاربرانی که در شهر سیاتل زندگی می کنن اجازه میده تا خدمات حمل و نقل شرکتای اجاره خودرو مختلفی رو مثل  Car2Go، Zipcar و TravelCar مقایسه کنن.

می گن که با گذشت زمان اپلیکیشن Free2Move برور رسانی شده و خدمات بیشتری به اون اضافه می شه.

مثلا PSA می خواد درزمان ۶۰ روز آینده به وسیله این برنامه امکان مقایسه شرکتای جور واجور اشتراک گذاری دوچرخه رو هم جفت و جور کنه.

الان در هفت کشور اروپایی فرانسه، اسپانیا، آلمان، انگلستان، ایتالیا، اتریش و سوئد از این برنامه استفاده می شه و بیشتر از ۴۰۰ هزار کاربرد از خدمات اون استفاده کرده و ۳۰۰ اپراتور سرویسای اونو ارائه میدن.

این برنامه هم اینکه امکان دسترسی فوری یا برنامه ریزی شده کاربران خود رو به جدول زمان بندی سیستم حمل و نقل مورد نظر خود از چند دقیقه تا چند روز بعد جفت و جور می کنه.

لری دومینیک میگه تصمیم واسه راه اندازی اپلیکیشن Free2Move در آمریکا  نشون دهنده تعهد گروه پژو سیتروئن نسبت به آینده این شرکت در امریکا هستش، چون که این برنامه به مردم کمک می کنه تا به بهترین راه ممکن جابجا شن.

این اپلیکیشن به عنوان یه سرویس مربوط به حمل و نقل خدمات نوآورانه خاصی رو به مردم ارائه داده و درست برابر با خواسته ها و طرز فکر اونا طراحی و تولید شده.

می گن که عرضه اپلیکیشن Free2Move در آمریکا یه روش منحصر به فرد واسه پاسخگویی به خواسته های مصرف کننده بوده و تونسته تا اینجای کار نظر مثبت کاربران امریکایی خود رو جلب کنه.

هم اینکه این برنامه می تونه با انعطاف پذیری خاصی که در طراحی اون منظور شده پلتفرم مناسبی واسه کالاهایی باشه که ممکنه در آینده از راه گروه PSA ارائه شه.

راه اندازی این برنامه در آمریکا بخشی از راه هدف دار ۵ ساله Push to Pass (جلو رفتن تا عبور) گروه پژو سیتروئنه.

این روش هدف دار از سال ۲۰۱۶  مطرح شده به دنبال ایجاد کمپین و سیاست گذاری درست واسه فروش و سود بیشتر بوده و بازارهای مختلفی مثل چین، آمریکا و حتی ایران رو هدف گذاری کرده.

اینجور هدف گذاری نشون دهنده عزم راسخ این گروه واسه گسترش بازار فروش و گرفتن سود بیشتره.

البته مدیران پژو سیتروئن باید در نظر بگیرن که با وجود همه پیشرفتایی که در سالای گذشته گرفتن هنوزم فاصله زیادی با خودروهای لوکس آلمانی، کره ای ارزون قیمت و امریکایی پرقدرت دارن و باید کیفیت اجناس خود رو زیاد کرده و به دنبال گرفتن برتریای شاخص در جهت جذب مشتریان باشن.

این وسط بازاریابی هوشمندانه و مناسب هم نباید از یاد بره. همونطور که چند هفته پیش گزارش شده، مرحله بعدی هم جهت با اجرا این روش هدف دار پیشرفت و گسترش برنده های خودروسازی زیرمجموعه این گروه میشه.

در این مرحله، هنوز مشخص نشده که کدوم یکی از سه برند زیرمجموعه این گروه یعنی پژو، سیتروئن و یا دی اس واسه اولین بار وارد خاک آمریکا می شن.

هم اینکه احتمال دیگری هم مطرح که یه برند زیرمجموعه دیگه هم مخصوص این کشور معرفی شه که این موضوع هم بازم در حاله ای از ابهام قرار داره.

سوالی دیگری که این وسط مطرح می شه نحوی عرضه خودروای این تولید کننده فرانسوی در کشور امریکا هستش.

هنوز معلوم نیس که این گروه می خواد اجناس خودرو مثل گذشته از راه یه نمایندگی سنتی به فروش برسونه یا روی روشای دیگری تمرکز کرده.

هم اینکه با در نظر گرفتن حضور جدی پژو سیتروئن در بازار ایران و وابستگی مالی قابل توجه این شرکت به ایران، مشخص نیس که در صورت تهدید دوباره آمریکا، ادامه فعالیت و حضور پژو سیتروئن در بازار ایران یا آمریکاچیجوری مدیریت می شه.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *