در سال ۲۰۰۲ ، استیون اسپیلبرگ کارگردان سر شناس آمریکایی فیلمی به نام گزارش کمترین (Minority Report) رو تولید کرد که در مورد پیشرفت تکنولوژی و زندگی بشر در سال ۲۰۵۴ بود.

محور اصلی داستان این فیلم درمورد سیستمی بود که  توان پیش بینی وقوع جرم یا جنایت رو داشت و با ارسال مامورین جلوی جنایت رو قبل از وقوع اون میگیره.

در کنار محور اصلی داستان، اسپیلبرگ به پیش بینی تکنولوژیای آینده هم می پردازه که بعضی از اونا در این زمان استفاده میشن مانند صفحه لمسی کامپیوترها و شناسنامه زیستی که محققان درحال تحقیق و تحقیق روی این موضوع هستن.

2016-vetter-custom-dimensia

موضوع اصلی این مقاله در مورد خودرویی خاص و جالبه که با نشون لکسوس واسه این فیلم ساخته شده بود و حالا رنگ واقعیت به خود گرفته.

واسه سال ۲۰۰۲ طراحی این خودرو خود ران بسیار خاص و آینده نگرانه به نظر می رسید ولی حالا که حدود ۱۴ سال از تاریخ نمایش این فیلم گذشته، ظاهر خودرو خیلی هم عجیب و خاص جلوه نمی کنه.

طراحی قطره ای و آیرودینامیک فوق العاده خوب که امکان رسیدن به سرعتای بالا رو جفت و جور می آورد از جمله چند تا نکته مهم در طراحی این لکسوس هستن که حالا هم در بسیاری خودروها رعایت می شن.

Lexus_2054_Minority_Report_concept

تصویر نمونه اصلی از خودروی موجود در فیلم گزارش کمترین

شاید یکی از نکات باحال در مورد این پروژه به سرمایه گذاری لکسوس واسه تولید این فیلم مربوط باشه، جایی که شرکت ژاپنی با پشتیبانی مالی از اسپیلبرگ آینده نگری خود واسه حضور پر رنگ در سال ۲۰۵۴ رو به بیننده القا می کنه و در لحظات تقریبا طولانی ای از فیلم تماشاگر نقش بستن نشون لکسوس روی تصویر هستیم.

یه پروژه برند سازی بسیار موفق که حتی پس از گذشت ۱۴ سال بازم تاثیر گذاری خود رو حفظ کرده.

2016-vetter-custom-dimensia (6)

حالا تیمی که نزدیک به بیست سال تجربه در ساخت خودروهای دست ساز داره، تصمیم به تولید نمونه ای خاص از خودروی Lexus 2054 که در فیلم گزارش کمترین وجود داشت گرفته و واسه اون نام vetter custom dimensia رو انتخاب کردن.

2016-vetter-custom-dimensia (8)

این تیم متخصص روی این خودرو از موتور ۶ سیلندر تخت پورشه استفاده کرده که به لطف بهرمندی از سیستم اگزوز اسپرت، طنینی ترس انگیز به حضار تقدیم می کنه.

نیروی پیشرانه پورشه به وسیله گیربکس خودکار به چرخای عقب خودرو منتقل می شه. البته باید بدونین که به دلیل قوانین کپی رایت، این خودرو دقیقا مثل خودرو موجود در فیلم نیس بلکه فقط از اون خودرو الهام گرفته شده.

2016-vetter-custom-dimensia (5)

تیم تولید کننده واسه خریداران این خودرو یه سال گارانتی واسه پیشرانه و تموم قطعات سفارشی اون در نظر گرفته. اما با وجود قیمت این خودرو که برابر با محصول جدید پورشه یعنی ۹۱۱ carrera 4 است، پس نمیشه فروش زیادی رو واسه این خودرو پیش بینی کرد.

با پرداخت اینجور مبلغی اگه میشه صاحب یه پورشه اصیل شد، خرید این خودروی دست ساز و رپلیکا واسه بسیاری منطقی نیس.

البته باید در نظر داشته باشین که این خودرو علاقمندان به خود رو داره و در بازار مشترک با اجناس پورشه یا کمپانیای بزرگ قرار نمی گیره.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *