بررسی تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان:دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان 

تکه ای از متن پایان نامه :

«مجلس نمایندگانِ مجلس عالیِ جمهوری تاجیکستان» با 63 عضو و «مجلس ملیِ مجلس عالیِ جمهوری تاجیسکتان» با 34 عضو و هرکدام با وظایف مشخص در نظر گرفته گردید[1].

مجلس نمایندگان «مجلس نمایندگانِ مجلس عالیِ جمهوری تاجیکستان»  یک مجلس دائم اقدام کننده می باشد که اعضای دولت، دادستان‌ها و کارمندان نهادهای انتظامی حق عضویت جمهور و با عضویت همیشگی رئیس جمهوران سابقی که در قید حیات هستند تشکیل می گردد[2].

تصویب نهایی مصوبات مجلس نماندگان و حل اختلاف بین نظر مجلس نمایندگان و رئیس دولت از مهمترین وظایف این مجلس می باشد. قوانین مصوب مجالس برای امضا و اجرائی شدن به رئیس دولت ارجاع می گردد.

اولین قانون اساسی مصوب به نام تاجیکستان که درسال 1929م و دوران اتحاد جماهیر شوروی بود، سالهای 1931، 1937 و 1978م مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفته می باشد[3].

اما قانون اساسی فعلی تاجیکستان با نام « کانستِتُوتسِیَهِ (سرقانون) جمهوری تاجیکستان» دو سال بعد از استقلالیت در 6 نوامبر 1994م با رأی عمومی قبول کرده گردید.

این قانون دارای 9 باب و 100 ماده می باشد که بعد از سال 1994م که رسما قبول کرده گردید، یک بار دیگر در سال 2008م با تعییراتی که انجام گردید با رأی عمومی، دوباره به تصویب رسید[4].

قانون فعلی کشور با تفکر و پایه نظامات لائک و جدایی ادیان از دولت[5] طراحی و تنظیم شده می باشد. البته در اقدام و توضیح از قانون این مسأله مطرح می باشد که دولت برای تأمین و استحکام نظام از هر راه، دین، تفکر و یا روشی که به نفع جامعه و کشور می باشد بهره گیری می برد، اما دخالت متقابل را نمی پزیرد. شعار عدالت، دنیوی، حقوق بنیاد و جزء جامعه جهانی بودن سرلوحه ساختاری آن را تشکیل

مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه