سپتامبرهای شیراز

2012

وین بلر

شهره آغداشلو خانواده سافر در سال 1982 و در حالی که او 10 ساله بود، از ایران مهاجرت کرد. پدر او در یک روز از سپتامبر (شهریور) سال 1981 در دفترش در تهران دستگیر شد  و نویسنده در همه کتابش ادعا می کند که تنها جرم وی یهودی بودنش بود، در حالی که نیروهای امنیتی او را جاسوس اسراییل می دانستند. این همه بهانه ایست تا نویسنده به روزهای خوش گذشته در دوره شاه نقب بزند و ثروتمند بودن خانواده اش را بهانه ای برای قرار گرفتن در این حالت بنامد.
اکنون اعلام شده سلما هایک بازیگر مکزیکی با بازی در این درام، وارد فضایی سیاسی می شود. در این فیلم شهره آغداشلو که برای بازی در فیلم «خانه ای از شن و مه» نامزد اسکار 2003 شده بود، از دیگر بازیگران این فیلم خواهد بود. وین بلر این فیلم را کارگردانی می کند. فرار از تهران

2014

جرج کلونی

هوملند

2103
هاوارد گوردون
ويد نگهبان، نازنين بنيادي،پرويز صياد، هوشنگ توزيع و اميد ابطحي

ادامه جدول جدول شماره 4-10-1- گزارش تحلیل فیلمهای ضد ایرانی سینمائی آمریکا هوملند

2103

هاوارد گوردون

ويد نگهبان، نازنين بنيادي،پرويز صياد، هوشنگ توزيع و اميد ابطحي سریال هوملند که به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی در آمریکا و سپس دیگر کشورهای جهان بدیل
شده و حتی در ایران نیز بینندگان بسیاری پیدا کرده است؛ اما اکنون حتی کار‌شناسان غربی نیز اشاره
می‌کنند که تِم ضد ایرانی سریال «هوملند»، در روند بهبود روابط ایران و آمریکا موانع جدی ایجاد می‌کند[98].فواز جرجیس، استاد مسائل خاورمیانه در مدرسه اقتصاد لندن در این زمینه اظهار داشته: «هوملند برای تلاش‌های صورت گرفته جهت بهبود روابط ایران و آمریکا، حکم سم را دارد.ایندپندنت اشاره می‌کند، در آخرین بخش از فصل سوم این درام جاسوسی که روز یکشنبه در آمریکا پخش شد، محور داستان، نقشه آمریکا برای ترور یک سردار سپاه پاسداران و گذاشتن یک جاسوس سازمان «سیا» به جای وی بوده است.
جرجیس می‌گوید: «ترسیم ایران و ایرانی‌ها به عنوان افراد تروریست، خشن و فریبکار، سبب تحکیم تصویری در ذهن آمریکا می‌شود که بر پایه آن، ایران یک ملت متخاصم است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد. این نه تنها کاری مضر و توطئه‌محور است، بلکه همچنین سبب ایجاد و تثبیت دشمنی میان مردم دو کشور می‌شود».
در عین حال، «الکساندر کریـ، نویسنده و تهیه کننده اجرایی این سریال ضمن دفاع از مضمون آن گفته: «در فصل نخست، ما درباره یک حمله تروریستی در آمریکا نوشتیم و امیدوار بودیم که این اتفاق رخ ندهد. در فصل دوم، درباره اینکه آیا اسرائیل به ایران حمله می‌کند یا خیر، نوشتیم و امیدوار بودیم ‌چنین اتفاقی نیفتد. در فصل سوم نیز درباره تغییر روابط ایران و غرب بحثکردیم،اما باز هم امید نداشتیم چنین چیزی تحقق پیدا کندبه هر حال، همزمان با روند ادامه سریال هوملند، روز به روز شمار بیشتری از تحلیلگران به این موضوع اشاره می‌کنند که این سریال به طور مشخص دارای اهداف سیاسی بوده و به منظور تأثیرگذاری مستقیم بر افکار عمومی آمریکا ساخته و پخش می‌شود.