در سئو، روش ها و فاکتورهای مختلفی هست که به وبمستر کمک می کنه به بهترین شکل ممکن، بتونه رتبه سایت خود رو زیاد کنه. این وسط به کار گیری متا تگا، اهمیت زیادی داره. مثلا به کار گیری متاتگ کلمات کلیدی، یکی از روشای بسیار موثر در بهینه سازی سئو هستش که رتبه بندی سایت شما رو به صورت بسیار مثبت تحت تاثیر قرار میده.
در این متا تگ، شما کلمات کلیدی موجود تو یه صفحه رو، در اختیار موتور جست و جو قرار می دید تا در زمان بررسی هر صفحه، بتونه فهمیده باشه محتوای این صفحه چیه. در تنظیم این متاتگ به چند نکته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:
۱- کلمات کلیدی رو به ترتیب اهمیت ذکر کنین و واسه جدا کرد اونا می تونین از کاما استفاده کنین که این کار اختیاریه.
۲- لازمه بدونین که در گوگل بعضی از کلمات با غلط املایی سرچ می شن در نتیجه شمام باید این حالت رو در نوشتن کلمات دید کنین.
۳- مشخص کنین کلمه شما مفرده یا جمع.

آموزش تگ کلمات کلیدی آموزش کوتاهیه چون تگ‬ متا کلید واژه ها اهمیت چندانی نداره‬. این ممکنه شما رو متعجب‬ کرده باشه، چون بیشتر افراد فکر میکنن که‬ سئو اساسش تگ متا کلید واژه ها‬ است و اگه کلیدواژهای جادویی رو انتخاب کنین‬ و در تگ متا کلید واژه ها‬ بذارین به هدفتون میرسید‬. برخلاف این باور اشتباه، تگ کلمات کلیدی در این دهه هیچ اهمیتی نداره. در اوایل دوران اینترنت تگهای متا کلید واژه ها واسه جفت و جور کلیدواژهایی که‬ محتوای صفحه رو توضیح میدن به کار میرفت‬ تا صفحه بتونه مانند کتابی در‬ کتابخونه ایندکس شه. این قبل از زمونه ای بود‬ که دارندگان سایت واسه پیشی‬ گرفتن از رقبا چندین کلید واژه رو‬ رو در تگها میگذاشتند بدون توجه‬ به رابطه یا نبود رابطه اونا‬. به خاطر همین موتورهای جستجو اونا‬ رو سالها پیش کنار گذاشتن‬‬.

ارزش فعلی تگ کلمات کلیدی

‫امروزه تگ کلمات کلیدی بی اهمیت هستن.‬ گوگل اعلام داشته که به طور کامل اونا رو ندیده میگیره.‬ یاهو ادعا میکرد که از اون‬ استفاده میکنه اگه بعدا گفتن که ازش استفاده نمی کنن و‬ بعد گفتن که ازش استفاده‫ میکنن ولی ارزش کمی براشون‬‬ داره. یاهو دیگه ایندکس جستجویی نداره‬ و یافته های جستجو یاهو از بینگ بدست میاد‬. اینطورکه پیداست بینگ از تگ متا کلید واژه ای استفاده نمی کنه.‬ در واقع سوال اصلی اینه‫ که “کی از تگ متا‬‬ استفاده میکنه” این سوال همیشه‬ در جامعه سئو مطرح میشه ولی‬ این بیشتر به تجربه شخصی شما بستگی داره‬ چون خیلی از افراد بر این‬ باورند حتی اگه موتور جستجو تگی رو ایندکس کنه‬ ارزش کمی واسه رتبه بندی داره.

‬ پیشنهاد من اینه که از‫ تگ متا کلید واژه ای‬‬ استفاده کنین ولی زمان زیادی رو صرف اون نکنین.‬ چند کلید واژه در رابطه در اون‬ بذارین با ویرگول اونا رو جدا کنین.‬ تلاش کنین کلید واژه ها در بدنه‬ متن هم وجود داشته باشه.‬ زیاده روی نکنین. کمتر از ۱۵ کاراکتر استفاده کنین‬ در صورت تمایل تایپ اشتباه واژه‫ ها رو هم در اون بذارین و‬‬ بعد خیلی سریع به موضوعات مهمتر بپردازید‬‬‬‬‬‬. به کار گیری تگ کلمات کلیدی می تونه به شما در برچسب گذاری در سئوی Off page کمک کنه. اگه نگاهی به صفحات فست سئو کنین متوجه میشین که بنده همیشه از این تگ استفاده می کنم چون هنوز فکر میکنم که این کار در سئو سایت تاثیر مثبتی داره.

دسته‌ها: علمی-آموزشی