Posted on

با وجود اینکه از گیم لافت همیشه به عنوان یکی از پیشروهای صنعت ساخت بازی واسه تلفنای هوشمند یاد می شه اما بدیش اینه وضعیت اونا تو یه سال و نیم گذشته اصلا مناسب نبوده و فرانسویا فاصله زیادی با موفقیتای خود داشتن. به خاطر همین، واسه مطلب پیش رو عزممونو جزم کردیم نگاهی به بهترین بازیای این شرکت معروف در این دوره تاریک انداخته و بهترین هاشون رو معرفی کنیم.

قبل اینکه به سراغ بهترین عناوین گیم لافت تو یه سال و نیم گذشته بریم، بد نیس این نکته رو اضافه کنیم که سیاستای الان گیم لافت نشون میدن که اونا از اشتباهات قبلی خود درس گرفته و این شرکت می خواد به راه اصلی برگرده. خوب بیشتر از این مقدمه رو طولانی نمی کنیم؛ این شما و این جذاب ترین بازیای گیم لافت در دوران افولش!

City Mania: Town Building Game

انتخاب بین Little Big City 2 و City Mania: Town Building Game سخت بود ولی آخر عزممونو جزم کردیم عنوان «جدیدتر» فرانسویا رو انتخاب کنیم. دلیل این تصمیم هم فاصله وقتی یه ساله بین عرضه این دو بازیه که باعث شد City Mania تفاوتای مثبت خیلی کمی نسبت به دیگر بازی محبوب گیم لافت در سبک مثل ساز ساخت شهر داشته باشه.

مثل گذشته، با City Mania هم شما باید شهر خود رو پیشرفت داده و با ساختمانای جورواجور، اونو به رویایی ترین منطقه ممکن واسه زندگی تبدیل کنین. گرافیک قشنگتر، مکانای زیاد و وجود گستردگی در بخشای جور واجور City Mania نشون داد که گیم لافت حتی در دوران افولش می تونه یه تجربه دلنشین و فراموش نشدنی از بازیای شهرسازی رو به بازیکنا هدیه بده.

 • City Mania: Town Building Game
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Gameloft
 • سیستم عامل: iOS، اندروید و ویندوز فون
 • حجم: ۳۴۲ / ۴۰ / ۷۵۰ مگابایت

دانلود

Gangstar New Orleans

میدونید بخش عجیب ماجرا کجاس؟ خیلی وقتا از دیدگاه مکانیزمای گیم پلی با عنوان خوبی رو به رو هستیم ولی بدیش اینه تصمیمای اشتباه گیم لافت یا مشکلات عجیب گرافیکی موجب می شن تا بازی به جایگاه واقعی خود نرسه. Gangstar New Orleans یکی از اپلیکیشنایی بود که فدای همین مشکلات شد؛ جدا از همیشه آنلاین بودن بازی، بهینه نبودن این عنوان و باگای گرافیکی تاثیر منفی زیادی روی تجربه پایانی بازیکن گذاشتن.

البته المانای مثبت Gangstar New Orleans به شکلی بودن تا حدودی از این نقاط ضعف بیخیال شین و بازی رو به لیست راه بدیم. مثل قسمتای قبلی، New Orleans هم الهام گرفته از مجموعه معروف جی تی ای بوده و اینجا شما به ماجراجویی در دنیایی بزرگ می رید که در اون توانایی انجام فعالیتای جورواجور، مشابه بقیه بازیای Open World، رو دارین.

Gangstar New Orleans

 • Gangstar New Orleans
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Gameloft
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۸۲۴ / ۷۶۱٫۵ مگابایت

دانلود

N.O.V.A. Legacy

Legacy می تونه یه راه جدیدی واسه گیم لافت باشه. بعد از اینکه فرانسویا گفتن خواهان بازسازی قسمت ابتدایی سری معروف N.O.V.A. به شکل یه اپلیکیشن «۲۰ مگابایاتی» هستن خیلی ترسیدیم. چون قبلا گیم لافت از این ایده واسه بازسازی Real Football [بررسی سایت ما] استفاده کرده بود که یافته های اسف باری رو به همراه داشت. اما حالا خوبیش اینه Legacy به سرنوشت Real Football دچار نشد.

شاید از دیدگاه مکانیزمای گیم پلی یا گرافیک با عنوانی به مراتب ضعیف تر از N.O.V.A. 3 رو به رو باشیم اما نکته اینجاس که نسبت به حجم ۲۰ مگابایتی Legacy شما یه تجربه جذاب و استاندارد از سبک شوتر رو به خود هدیه می دید. اگه Real Football سیاست جدید گیم لافت نسبت به عرضه بازیای کم حجم رو نا امید کننده نشون می داد، Legacy تونست دید منفی بازیکنا نسبت به این تصمیم رو عوض کنه.

N.O.V.A. Legacy

 • N.O.V.A. Legacy
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Gameloft
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: ۲۴ مگابایت

دانلود

Asphalt Xtreme: Rally Racing

در آشوب بازار سال گذشته، Asphalt Xtreme مرهمی بود بر دل علاقه مندان به ساختهایی گیم لافت؛ با وجود اینکه ۲۰۱۶ یکی از بدترین دوره های کاری فرانسویا هستش اما اونا با Asphalt Xtreme نشون دادن که بازم امیدی به این شرکت معروف هست. عنوانی که با اختلاف بهترین بازی پارسال گیم لافت هم شمرده می شه و گیم لافت مثل همیشه ساعتا سرگرمی به علاقه مندان به بازیای ریسینگ هدیه داد.

بزرگترین المان مثبت Asphalt Xtreme به کار گیری ایده «مسابقات بیابانی» است .با وجود اینکه پیشرفتای Asphalt Xtreme مثل آسفالت ۸ نبود اما گیم لافت به کمک به کار گیری همین المان جذاب تونست موفقیتای گذشته رو تکرار کنه. جدا از اینکه گرافیک استثنایی، ماشینای جور واجور با هندلینگ جورواجور و البته طراحی خوب پیستا هم روی این مسئله بی تاثیر نبودن.

Asphalt Xtreme

 • Asphalt Xtreme
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Gameloft
 • سیستم عامل: اندروید، iOS و ویندوزفون
 • حجم: ۹۵۰ / ۱۱۶۰ / ۱۰۵۰ مگابایت

دانلود

Iron Blade – Medieval Legends

شاید از حضور Iron Blade تعجب کنین. چون در بررسی این عنوان، تا می تونستیم گیم پلی جدیدترین ساخته گیم لافت کوبیدیم و اونو ضعیف خوندیم. پس واسه چه Medieval Legends رو قرار دادیم؟ خیلی سادست؛ انتخاب بین بد و بدتر! بدیش اینه وضعیت عناوین یه سال و نیم گذشته گیم لافت به اندازه ای اسفناکه که آخر به انتخاب Medieval Legends روی آوردیم.

البته اشتباه نکنین، Iron Blade عنوان سرگرم کننده ای بوده و ضمن داشتن یه گرافیک استثنایی حتی اگه از نگاه بازیای سبک Idle یا همون کلیکی به مکانیزمای گیم پلی اون نگاه کنیم بازم می تونیم ساعتا تجربه سرگرم کننده با این عنوان داشته باشیم. شما در این عنوان که نقش یه تمپلار رو دارین، تنها باید با ضربه روی صفحه اسمارت فون دشمنان رو بکشین. چون شخصیت اصلی خودش حرکت می کنه.

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

رویایی که ادامه نیافت؛ گیم لافت چیجوری از موفقیت هاش فاصله گرفت؟

بررسی بازی Iron Blade: Medieval Legends؛ قاتلین کلیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *