دانلود : بررسی تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی93

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

تکه ای از متن پایان نامه :

) در این روش جابجایی محوری در دو طرف لوله (تغذیه محوری) وجود ندارد و گسترش محیطی لوله اولیه حدود کمتر از 3%  می باشد و تغییر در ضخامت لوله بسیار کم می باشد.

در برابر نیروی فشاری قالب را داده باشد. هنگامی که قالب به طور کامل بسته گردید فشار بالا برای شکل‏دهی طرح نهایی و پر کردن گوشه‏های قالب اعمال می‏گردد.

در زیر ویژگی‏های این روش آورده شده می باشد.

1) سرمایه‏گذاری اولیه پایین می‏باشد.

2) نیاز به روانکاری، پرس بزرگتر، عملیات نهایی مانند آنیل کردن، شست و شو و … برطرف می‏گردد.

3) ساخت اجزای بسیار پیچیده با گوشه‏های تیز و خم‏های پیچیده بسیار آسان می‏گردد.

4) طراحی اجزایی که دارای سوراخ‏های متعدد و شکل‏های خاص می‏باشند.

در حالت فشار متغییر (تدریجی) ، در هنگام بسته شدن قالب فشار داخلی اعمال و تا بسته شدن کامل قالب به حداکثر مقدار خود می‌رسد در صورتی که در حالت فشار بالا و فشار پایین، فشار داخلی سیال پس از بسته شدن کامل قالب شروع به افزایش می‌کند.

2-6-1-1-4 هیدروفرمینگ فشار نوسانی[1]

این روش با حذف مکرر و تدریجی چروک‌های قابل برگشت ناشی از شکل‏دهی که در اثر فشار نسبتا پایین به وجود می‌آید منجر به برجستگی مسطح لوله در ناحیه تغییر شکل آن می‌گردد. در نهایت این برجستگی در ناحیه شکل‏دهی منجر به توزیع بهتر ضخامت شده و از نازک شدگی موضعی و  پارگی لوله جلوگیری می‌کند.

2-6-1-1-5 هیدروفرمینگ دوبل[2]

در این روش با بهره گیری از مکانیزم تلفیق مقدار صحیح فشار داخلی و تغذیه محوری و فشار خارجی توسط دستگاه کنترل نیرو، از ترکیدن، چروکیدگی و خم‏شدگی لوله جلوگیری می‌کند. بهره گیری از فشار خارجی و کنترل صحیح بر روی تغذیه محوری و فشار داخلی منجر به نازک‏شدگی کمتر و تاخیر در آغاز[1] Pulsing hydroforming

[2] Dual hydroforming

 مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی