دانلود پایانامه ارشد : بررسی تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی93

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

تکه ای از متن پایان نامه :

-6-3 فرایند هیدروفرمینگ ورق

این فرایند مشابه فرایند کشش عمیق می باشد که در آن بجای بهره گیری از سنبه و یا قالب در جهت شکل‌دهی، از فشار سیال در جهت بهبود فرایند مذکور بهره گیری می‌کنند. روش کار در این فرایند به این شکل می باشد که قطعه‏ی خام اولیه (ورق فلزی) را درون قالب هیدروفرمینگ گذاشته و پس از آب‌بندی و ورق‌گیری، فشار سیال تا جایی که شکل قالب را به خود بگیرد افزایش می‌یابد.

در این فرایند توزیع یکنواخت‌تر کرنش در سطح ورق باعث می‌گردد که عمق کشش بیشتر، برگشت فنری کمتر و سطح پرداخت بهتری بدست آید.

2-7 تاثیر دما در شکل‏دهی فلزات

باتوجه به اینکه تنش سیلان برای یک دمای محیط کار مشخص معتبر بوده، لذا برای هر ماده‏ای مقدار k و n بستگی به دما دارد و در نهایت می‏توان گفت خواص مواد با دمای کار تغییر می‏کند.

به طور کلی در شکل‌دهی فلزات سه محدوده‎ی دمایی هست که عبارت می باشد از سرد، گرم و داغ.

2-7-1 شکل‏دهی گرم

در این فرایند دمای کار بالاتر از دمای محیط و پایین‏تر از دمای تبلور مجدد فلز نگه داشته می‌گردد. مانند مزایای این روش می‏توان به پایین‌تر شدن توان و نیروها، عدم نیاز به فرایند آنیلینگ و شکل‌دهی قطعات پیچیده‌ اشاره نمود. برای بهره گیری از این روش لازم می باشد سرمایه‏گذاری برای گرم کردن قطعه گذاشته گردد که خود به نوعی محدودیتی در انتخاب آن ایجاد می‌کند.

 

 

2-7-2 شکل‏دهی سرد

قابل توجهی بالا رفته به گونه‏ای که تا 300% افزایش طول را مهیا می‌سازد.

 مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی