دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تحلیلی قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی در ایران و مطالعه تطبیقی مقررات مشابه در کشور کانادا

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تحلیلی قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی در ایران و  مطالعه تطبیقی مقررات مشابه در کشور کانادا

تکه ای از متن پایان نامه :

ثبت سند را درج نماید دراین صورت از تاریخ ثبت سند مزبور در دفتر مخصوص سند مزبور رسمی محسوب میشد .  این رویه تا سال 1354  یعنی سال مصوب قانون دفاتر اسناد رسمی کما کان ادامه داشته و چنانچه اسناد فاقد ویژگی مندرج در ماده 18  باشند از این پس سند رسمی محسوب نمیشوند و دفاتر اسناد رسمی حق ندارند اسناد عادی مراجعین را در ردیف اسناد رسمی و در دفتر به ثبت رسانده و آن را تسجیل نمایند  و تنها با شرایطی میتوان در ذیل آن امضای متقاضی را تصدیق نمود اما سند مزبور سند رسمی محسوب نمیشود و فاقد مزایای یک  سند رسمی می باشد .

در حال حاضر هم اکنون در اکثر  کشورهای دنیا ثبت عین متن یک سند در یک دفتر نیز ضرورت خود را از دست داده و نیازی به آن احساس نمیشود . و تنها اختصار ای از سند در یک دفتر مخصوص به ثبت میرسد و اصل و اساس همان سند می باشد که در اختیار متعاملین قرار میگیرد . و یک نسخه از آن هم در دفترخانه بایگانی میشود و نسخه ای از آن هم بعنوان پشتیبان به ادارات ثبت مربوطه ارسال میگردد تا در بایگانی نگهداری گردد و نیازی به ثبت کاغذی از میان رفته می باشد و معضلات و مسایل ناشی از آن نیاز مرتفع شده می باشد .

از آنجائیکه هر مملکتی قوانین مخصوص به خود دارد، لذا اختلافاتی که در مورد تعارض قوانین پیش می‏آید در همه جا به یک طریق حل نمی‏گردد، و هر مملکتی طبق قوانین خود نسبت به اختلافات حکم می‏کند و این نتیجه استقلالی می باشد که ممالک دارند. موضوعی که در مکتب فرانسوی (قرن شانزدهم) علمائی وجود داشتند مثل دومولن، و درژانتره که دومولن به کشف مسأله توصیف‏ها نائل گردید و درژانتره اصل سرزمینی بودن قوانین را اعلام نمود.[1] این نکته قابل ذکر می باشد که دومولن مسأله توصیف‏ها را به طور منظم و کامل مطرح نکرده و نتایج حاصل از آنرا مورد توجه قرار نداده می باشد. لذا طرح منظم مسأله توصیف‏ها حاصل کار بارتن می‏باشد.

[1] – ارفع‏ نیا، دکتر بهشید، حقوق بین‏المللی خصوصی (تعارض قوانین و تعارض دادگاه‏ها)، نشر آگاه، جلد دوّم، چاپ دوّم، بهار 1372، ص 18.

 

 مطالعه تحلیلی قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی در ایران و مطالعه تطبیقی مقررات مشابه در کشور کانادا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه با عنوان مطالعه تحلیلی قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتراسناد رسمی در ایران و مطالعه تطبیقی مقررات مشابه در کشور کانادا