دانلود پایانامه : بررسی تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی93

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

ناپایداری پلاستیک می‏گردد. همچنین بهره‌گیری از فشار خارجی،3 ) عدم وجود اطلاعات کافی در ارتباط با فرایند

4) نیاز به داشتن پرس به نسبت سنگین‏تر برای غلبه بر فشار هیدرواستاتیک معکوس (که در جهت خلاف سنبه و در سطح تصویر به نسبت وسیعی اقدام می‌کند)

2-6-1-3 محدودیت‌های ذانی فرایند هیدروفرمینگ لوله

در زیر به محدودیت‏های هیدروفرمینگ لوله اشاره می‏گردد.

1) محدودیت تغییرات ابعادی در دمای محیط: دمای محیط به شدت می‌تواند تغییرات ابعادی را در فرایند هیدروفرمینگ لوله با محدودیت مواجه کند. به این شکل که برای لوله‌ی آلومینیومی 8 تا 12 درصد قطر اولیه‌ی لوله و برای لوله‌ی فولادی 25 تا 40 درصد قطر اولیه‌ی لوله می‌باشد. که در نهایت برای حل این مشکل و به مقصود انبساط بیشتر، فرایندهای مکمل مانند هیدروفرمینگ ثانویه و فرایند آنیلینگ مورد نیاز می باشد.

2) محدودیت در سرعت انجام فرایند شکل‌دهی: به طور کلی چرخه‌ی کامل فرایند هیدروفرمینگ لوله بین 25 تا 45 ثانیه طول می‌کشد. لازم به ذکر می باشد سرعت نرخ کرنش و یا به عبارت دیگر سرعت فرآیند مذکور در دمای محیط محدود شده که خود باعث بالا رفتن زمان فرایند می‌گردد.

3) تغییرات طول در انتهای لوله: به دلیل وجود تغذیه محوری که توسط سنبه‌های محوری به دو طرف لوله اعمال می‌گردد، بیشترین تغییرات طول در انتهای لوله رخ می‌دهد.

4) عدم استحکام‌بخشی: در فرایند هیدروفرمینگ لوله تنها مقداری کارسختی در ماده به وجود می‏آید، لذا نباید انتظار بالا رفتن استحکام را برای محصول نهایی از فرایند داشت.

5) وابسته بودن تغذیه محوری به نسبت طول به قطر لوله: در فرایند هیدروفرمینگ لوله توانایی تغذیه محوری به شدت به طول نمونه در مقایسه با قطر آن وابسته می باشد.

6) بالا بودن هزینه تجهیزات: در هیدروفرمینگ لوله فشار زیادی جهت شکل‏دهی لوله مورد نیاز می باشد که همین امر مستلزم طراحی و ساخت پرس‌های بزرگتر با ظرفیت 2500 تا 8000 تن می‌باشد که خود بسیار هزینه‌بر می باشد.

 مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی