دانلود پایان نامه ارشد تفسیر و علوم قرآن بررسی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان 

تکه ای از متن پایان نامه :

مقررات دینی اداره می گردید. امارات بخارا به تدریج به طرف اشرافیگری و سلطانی پیش رفت و در پایان عمر خود توسط امپراتوری روس سرنگون و سرزمین های آن به کشورهای نیمه مختار زیادی تقسیم گشت[1].

بر اساس شواهد تاریخی، مردم این منطقه که زمانی شامل خراسان بزرگ با مرکزیت تاجیکان بخارا بود در عصر کشوری با این سرزمین ها وجود نداشت، بلکه همیشه یا زیر مجموعه حکومت سامانیان بود و یا حکومت بخارا که زبان تاجیکی فارسی حاکم بوده می باشد[2].

اما بعد از استقلالیت، تاجیکان و تاجیکستان با سرزمین کنونی که کمترین قسمت از سرزمین اصلی آن می باشد، دو باره روال رشد را شروع نمود، هم اکنون با تشکیل پارلمان و مراکز قانونگذاری قوانین کلی و جزئی زیادی را دارا می باشاند.

د. نگاهی به پارلمان و مجالس قانونگذار در تاجیکستان

تاجیکستان که استقلالیت خود را 9- سپتامبر1991م رسما اعلان نمود، با قبول و تأیید این استقلالیت از طرف کشور های گوناگون، در همان ایام در مجامع بین المللی وارد گردید و کشور مستقل «جمهوری تاجیکستان» همچون عضو رسمی ثبت گشت[3].

در این کشور بر اساس سرقانون مصوب، مجلس قانونگذار- مقننه- متشکل از دو نهاد، به عنوان قانونگذار تعیین شده اند و رئیس جمهور هم که مجری قوانین و سردار دولت شناخته می گردد از طریق رأی گیری انتخاب می گردند. قوه قضا و سود عالی در بخش های مجزا بر اساس قانون فعالیت دارند.

قوّه مقننه تاجیکستان از آغاز استقلالیت در سال 1991 تا اواسط سال 1999 دارای یک مجلس قانونگذاری به نام مجلس عالی بود که نشست‌های آن بر اساس دعوت رسمی صورت می‌گرفت و تقریباً تمام اعضای آن از کمونیست‌های سابق بودند[4]. اما در اصلاحیه و بازنگری قانون اساسی که در همه پرسی عمومی سال 1999م به تأیید و تصویب مردم رسید، برای قوه مقنّنه تاجیکستان دو مجلس دائمی به نام‌های

مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه