دانلود پایان نامه درباره : تبیین نحوه ایجاد رغبت به خرید و نیز فروش هیجانات، احساسات و بالاخص شرایط احساسی مثبت به مصرف کنندگان

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تبیین نحوه ایجاد رغبت به خرید و نیز فروش هیجانات، احساسات و بالاخص شرایط احساسی مثبت به مصرف کنندگان 

تکه ای از متن پایان نامه :

. جاذبه های منطقی مورد توجه قرار نمی گیرند، مگر اینکه زمنی که مصرف کننده به واقع قصد خرید داشته باشد و در جستجوی اطلاعات درمورد کالا باشد.

  1. و مهم تر از همه اینکه تبلیغات هیجانی می تواند توجه مخاطب را جلب کند و ارتباط و احساسی بین مصرف کننده و نام تجاری به وجود آورد (بیرانوند،1389: 275).

پس بیشتر طراحان تبلیغات، تبلیغات با جاذبه های احساسی را عاملی کلیدی برای خلق و افزایش تعهد به نام تجاری یاد می کنند، زیرا که تبلیغات با جاذبه های احساسی بر بخش خلاقانه مغز اثر می گذارد و بهره گیری از تصاویر و جذابیت های بصری در اثربخشی تبلیغات ، بسیار مهم می باشد (همان منبع: 276). به عنوان مثال مک دونالد، کداک و هالمارک به طور معمول نوعی ازپیام های تبلیغاتی را تولید می کنند که باعث ایجاد احساس های گرم و تمایل به برند های آنان می گردد. پژوهش ها نشان می دهد که حالت های مثبتی که توسط تبلیغات هیجانی ایجاد می شوند می توانند تأثیری مناسب بر ارزیابی یک محصول داشته باشند و همچنین این پژوهش ها نشان می دهند که تبلیغات هیجانی وهیجانی از تبلیغات غیر احساسی به یاد ماندنی تر هستند (اکلر و بلز،2011:274).

14.1- راهبردتبلیغات هیجانیدر بازارهای صنعتی

گفتنی می باشد که به تازگی در تبلیغات بازارهای صنعتی و کسب و کار بهره گیری از جاذبه های احساسی نیز شیوع پیدا کرده می باشد؛ پیشتر فقط 5 تا 10 درصد از تبلیغات بازارهای صنعتی از جاذبه های احساسی بهره گیری می کردند اما امروزه این نسبت به 25 درصد هم می رسد. منطق بهره گیری از این نوع جاذبه در تبلیغات صنعتی این می باشد که بازاریابان بر این باورند که احساس ها بر هر نوع تصمیم خرید تأثیر می گذارند، درست می باشد که اعضای مرکز خرید از اطلاعات منطقی و ویژگی های محصول برای تصمیم گیری های خود بهره گیری می کنند اما اعضای مرکز خرید به عنوان یک بشر از احساس های خود نیز تأثیر می پذیرند؛ اگرچه اعضای مرکز خرید کوشش می کنند که جنبه های احساسی را در تصمیم گیری های خود به حداقل برسانند اما این به این معنا نیست که آنها به وسیله احساس ها تحت تأثیر قرار نمی گیرند (بیرانوند،1389: 276-277).

برای محصولات مربوط به کار کمتر، دارای خطر کمتر و یا پراحساس بسیار بیشتر بهره گیری می کنند. یون[1](1998) اظهار می کند فعالان عرصه تبلیغات معمولا گرایش به کالاهای لذت جویانه را به طریق هیجانی و تصویر محور تقویت می کنند در حالیکه در مورد کالاهای سودجویانه اغلب اوقات از جاذبه های عقلانی و پیام محور بهره گیری می کنند. یون و همکاران (2001) ارتباط مثبت و معناداری را میان[1]. Yoon

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه