دانلود پایان نامه: عامل مسئوولیت جزائی ناشی از انتقال بیماری ایدز توسط مبتلایان به آن

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مسئوولیت جزائی ناشی از انتقال بیماری ایدز توسط مبتلایان به آن 

تکه ای از متن پایان نامه :

  • از رقت تازه تهیه شده از سفید کننده خانگی می بایستی جهت پاک کردن سطوح آغشته به خون آلوده بهره گیری نمود.
  • قبل از بهره گیری دوباره از وسایلی که جهت ایجاد سوراخ در پوست بکار رفته می شوند ، مانند سر سوزن ها می بایستی آنها را توسط اتوکلاو استریل نمود . وسایل دندانپزشکی پس از بهره گیری توسط گرما استریل می شوند ، حتی الامکان از سرنگ ها و وسایل یکبار مصرف بهره گیری گردد.
  • افراد آلوده به HIV که تحت درمان پزشکی یا دندانپزشکی هستند می بایستی پزشک و دندانپزشکان را آگاه سازند تا با رعایت نکات بهداشتی احتمال انتقال عفونت به سایرین از بین رود.

10)در افرادی که با افراد دچار عفونت HIV   تماس داشته اند ( مانند شرکای جنسی ، افرادی که از سرنگ های مشترک بهره گیری می نمایند و نوزاد متولد شده از مادران عفونی ) انجام تست های سرولوژی توصیه می گردد.

11)تغییر شغل اکثر افراد HIV   مثبت نیاز نیست ، مگر اینکه شغل آنها به گونه ای باشد که احتمال برخورد دیگران با خون یا مایعات بدن چنین افرادی مطرح می باشد . گزارشاتی مبنی بر انتقال ویروسی از طریق فعالیت فرد آلوده در تهیه غذا در دسترس نیست .

12)پرسنل پزشکی HIV   مثبت که اعمال تهاجمی را انجام داده یا افرادی که دارای ضایعات پوستی هستند  می بایستی اقدامات ارائه شده در مورد ناقلین را برای حفاظت بیماران در برابر انتقال ویروس انجام دهند .

13)از آنجایی که در تماس های اتفاقی در مدرسه خطر انتقال ویروس وجود ندارد اجازه به حضور کودکان آلوده در مدرسه اشکال ندارد . در مورد کودکان در سنین قبل از مدرسه با کودکانی که توانایی کنترل ترشحات بدن خود را ندارند ، یا دیگران را گاز می گیرند و یا اینکه ضایعات پوستی ، همراه یا ترشح را دارند ، بهره گیری از محیط محدود تر ، مناسب تر می باشد .

 

مبحث دوم : درمان ، پیشگیری

واکسن هایHIV

بهترین راه کنترل اپیدمی های ایدز در جهان تولید یک واکسن بی خطر و موثر می باشد . همواره واکسن های متعددی تهیه و مورد آزمایش قرار گرفته اند . اما جهش های سریع درافراد سالمند شایع می باشد . تقریبا همزمان با این موارد ،

 92 مسئوولیت جزائی ناشی از انتقال بیماری ایدز توسط مبتلایان به آن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه