لینوکسیا رو میشه از جمله دوست داشتنی ترین کاربران عالم تکنولوژی دونست. گیکایی با خلوص بالا که از آرمانای دنیای متن باز پیروی می کنن و در به اشتراک گذاشتن علمشون با بقیه حتی لحظه ای درنگ رو جایز نمی دونن.

لینوکسیای تهران به صورت پیوسته جلساتی رو برگزار می کنن تا در مورد آخرین تکنولوژیا و تحولات دنیای متن باز به گفتگو بشینن. این جلسات که «تهران لاگ» نامیده می شه، امروز تماشاگر ۲۰۰مین جلسه فعالان لینکوسیه. به همین مناسبت دست اندر کاران این مراسم از تموم علاقه مندان دعوت به عمل آورده ان تا به رایگان در جمع اونا حضور پیدا کنن.

در ادامه می تونین متن این دعوتنامه و اون چیزی که قراره در این همایش به بحث گذاشته شه رو بخونین، تا در صورت تمایل تو تهران لاگ ۲۰۰ حضور به هم رسونید.

الان پس از گذشت نه سال از اولین جلسه گروه کاربران لینوکس تهران (۸۴/۲/۲۸) می تونیم برگزاری جلسه ۲۰۰ تهران لاگ رو سپاس بداریم و به یاد بیاریم که تهران لاگ از تک و توک تشکلات مردمی و غیر انتفاییه که فارغ از کلیه مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تونسته رسالت اجتماعی خود، مبنی بر کمک به گسترش فرهنگ به کار گیری نرم افزارهای آزاد/متن باز در جامعه رو خوب اجرا کنه. تهران لاگ پس از نه سال تنها یه اسم نیس، بلکه خونواده ای تشکیل شده از هزاران فرد در جامعه ایران هستش که علاوه بر اشتراک گذاری دونسته هاشون تونسته ان فضایی دوستانه جهت ورود افراد جدید به جامعه کاربری خود ایجاد کنن.

حال از شما علاقه مندان دعوت می کنیم به ما در جلسه ۲۰۰ تهران لاگ ملحق شید، این جلسه در روز چهارشنبه مورخ ۴ تیرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در محل بخش هنری به نشانی تهران، خیابون سمیه، نرسیده به خیابون حافظ برگزار خواهد گردید. ما در این جلسه از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۲۰ مباحث زیر رو به صورت موازی در کلاسای جداگونه ارائه انجام میدی و پس از اون تا ساعت ۲۰ به گفتگو با همدیگه و انجام مراسم کوچیکی به مناسبت این جلسه خاص می پردازیم. اینم بگیم که شرکت در این برنامه واسه کلیه علاقه مندان، آزاد و رایگان هستش.

۱) اگه شما یه تازه کارین این جلسه فرصت بسیار خوبی میشه که با نرم افزارهای آزاد آشنا شده، نصب سیستم عامل گنو/لینوکس رو یاد بگیرین، محیط کاربری اونو مشاهده کرده و با نرم افزارهای کاربردی اون آشنا گردید. حتی می تونین یکی از پارتیشنای ویندوزی لپ تاپ خود رو خالی کرده و با در نظر داشتن شارژ کامل باتری اون، با کمک دوستان حاضر در این جلسه خاص، اقدام به نصب گنو/لینوکس در کنار ویندوز خود کنین. این برنامه به وسیله خانوم رها فرخی انجام خواهد گردید. (دیسک سیستم عامل Linux Mint به رایگان ارائه خواهد گردید)

۲) اگه شما از قبل با گنو/لینوکس آشنا هستین می تونین در کارگاه "اسکریپت نویسی در Bash" آقای احسان علم و "مقدمات کرنل لینوکس" که به وسیله سعید تقوی عزیز انجام خواهد گردید حضور پیدا کنین، البته اگه علاقه دارین که کمی هم در این کارگاه اسکریپت نویسی bash انجام بدین حتما لپ تاپ خود رو با باتری شارژ شده به همراه بیارین.

۳) اگه شما کاربر پیشرفته گنو/لینوکس هستین می تونین از ارائه MongoDB آقای افشین مهربانی و هم اینکه ارائه Buildroot آقای مجید بزرگی استفاده کنین.

۴) اگه هم به هیچ کدوم از موارد بالا علاقه ای ندارین می تونین از همون ساعت ۱۸ به گفت و گو با کاربران گنو/لینوکس بپردازید، هم اینکه این فرصت بسیاری مناسبی جهت شبکه سازی و ایجاد رابطه با کارشناسان این بخش هستش.

اطلاعات بیشتر و کروکی محل برگزاری جلسه در سایت رسمی تهران لاگ میشه دید.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *