angry-couple

شما به عنوان یه زن می دونین چه چیزایی بیشتر از همه یه مرد رو آزار می دهد؟ تا حالا شده با خود فکر کنین که شاید بعضی رفتارای زنونه شما به شدت شوهر یا نامزدتون رو آزرده خاطر کنه و حتی موجب دور شدن اون از شما شه؟

درباره این رفتارها، مردها بیشتر می تونن حرف بزنن؛ به خاطر همین سراغ مردان رفتیم و از اونا پرسیدیم بیشتر از همه کدوم رفتارای همسرشون واسه شون غیر قابل تحمله. گشتی هم در سایت ها، فروم ها و شبکه های اجتماعی زدیم تا بتونیم با  شکایت های عادی آقایون از خانوم ها بیشتر آشنا شیم.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله زندگی ایده آل- از همه اون گفته ها و شنیده ها و شکایت ها پرتکرارترین شون ایناست که در ادامه می خونید:

تموم وقت آزاد اون واسه شما نیس

این به طور کامل درسته که یه زن دوست داره تا حد ممکن  به همسر و عشق زندگی اش نزدیک شه و نذاره اون هیچ وقت احساس تنهایی کنه؛مردها تا اینجا هیچ مشکلی ندارن اما گله اونا از اونجا شروع می شه که می می گن:«ما هم دوست داریم که همسرمون  همیشه و در همه لحظات خوب و بد زندگی همراه مون باشه اما خانوم ها  فکر می کنن تموم وقت آزاد مردشون تنها باید به اونا اختصاص داشته باشه نه هیچ چیز دیگه. این دقیقا جاییه که می تونه واسه ما آزاردهنده باشه.»

مردی می تونه عاشق همسرش باشه ولی دوست داشته باشه بعضی وقتا وقتی رو به خودش اختصاص بده و به دنبال کارا و تفریحاتی بره که به تنهایی از اونا لذت می برد؛ نباید تصور کرد این کار یه دیوار دفاعیه؛ مردی که واسه خودش نه علاقه ای داشته باشه، نه یه فعالیت مثلا ورزشی یا… دیگه چه چیز از اون باقی می موند.

بیان احساسات زیاد واسه موضوعات کوچیک شاید واسه زنان چیزی عادی باشه اما مردها بیشتر اون رو یه نمایش بیشتر از اندازه می دانند؛ تلاش کنین در مورد چیزایی که خیلی مهم نیستن احساسات کمتری به خرج بدید

وقتی هم زن و هم شوهر چیزهای مورد علاقه شون رو بشناسن و واسه خودشون به تنهایی وقت بذارن، در وقت های با هم بودن زمینه های بیشتری واسه صحبت کردن و تشویق همدیگه دارن، همه آدم ها به وقتی نیاز دارن که تنها بوده و فرصت نفس کشیدن داشته باشن.

شکستن ناخن دلیل خوبی واسه گریه نیس

مردها به راحتی با بیان احساسات شدید زن ها ناراحت و آزرده خاطر می شن. شکستن ناخن یا پاشنه کفش یا خرد شدن شیشه عطر یا… هیچ کدوم دلیل نمی شه که بخواین مقابل همسرتون شروع به گریه کنین.

بیان احساسات زیاد واسه موضوعات کوچیک شاید واسه زنان چیزی عادی باشه اما مردها بیشتر اون رو یه نمایش بیشتر از اندازه می دانند؛ تلاش کنین در مورد چیزایی که خیلی مهم نیستن احساسات کمتری به خرج بدید؛ شاید لازم باشه وقتی اتفاق می افتد چند لحظه فکر کنین و ببینین فردا یا هفته آینده هم به خاطراین موضوع ناراحت هستین؛ اگه جواب شما نه س پس این موضوع ارزش فکرکردن و احساساتی شدن بیشتر از اندازه رو نداره.

وقتی همیشه به اون زنگ می زنید

مردانی هستن که می می گن از اینکه همسرشون هر ۱۰ دقیقه یه بار تلفن می زند و همیشه اس ام اس های بی معنی می فرستد کلافه شده ان؛ از اینکه در تموم طول روز همسرشون زنگ می زند و مکان اونا رو چک می کنه اذیت می شن، از اینکه باید واسه هر چیز کوچیکی جواب پس بدن احساس ناامنی می کنن.

مردها وقتی مشغول کاری هستن توجه بیشتر از اندازه رو دوست ندارن. ممکنه در اول درباره تماس ها و توجهات بیشتر از اندازه همسرشون اعتراضی نکنن ولی به مرور کلافه می شن و حتی بعضی وقتا با روش های متفاوت تلاش می کنن از جواب دادن طفره برن

قبل اینکه بخواین واسه چندمین بار در طول روز به همسرتون زنگ بزنین کمی فکر کنین که کار شما اونقدر مهم هست که بخواین سر کار با اون صحبت کنین و وقتش رو بگیرین و ذهنش رو از مسائل کاری منحرف کنین. مردها وقتی مشغول کاری هستن توجه بیشتر از اندازه رو دوست ندارن. ممکنه در اول درباره تماس ها و توجهات بیشتر از اندازه همسرشون اعتراضی نکنن ولی به مرور کلافه می شن و حتی بعضی وقتا با روش های متفاوت تلاش می کنن از جواب دادن طفره برن.

یادتون باشه لازم نیس شما به عنوان یه زن هر چیز کوچیک و هر حرکتی که می کنین رو به همسرتون گزارش بدید و بالطبع اون هم دوست نداره همه چیز رو به شما گزارش دهد؛ اینکه کجا هست الان به چی فکر می کنه. به اون زمان بدین که بعضی وقتا شما رو نداشته باشه و دلش واسه تون تنگ شه.

جیغ ممنوع!

با خنده و صدای بلند حرف زدن و همیشه با نفس بریده بریده (براثرخنده ) ماجراهای نه خیلی باحال رو تعریف کردن همیشه مورد پسند نیس. بیشتر مردها در این زمان همیشه در این فکر هستن که چه زمان این صحبت های آزاردهنده تموم می شه؛ شاید خودتون هم دیده باشین که بعضی وقتا مردها خودشون دور هم جمع هستن با هم می می گن:«فلانی چیجوری زنش رو با اون همه سر و صدا  تحمل می کنه؟»

به چه دلیل باید فضای آروم خونه با حرف های الکی و بلند و جیغ آلوده شه. واسه موضوعی که مهم نیس نباید خیلی شلوغ کنین. واقعا صدای بلند و زیاد حرف زدن در مورد چیزای بی معنی واسه همه رو مخه و خیلی زن و مرد نمی شناسد.

به چه دلیل در کارای خونه کمک نمی کنی؟

به نظر خودتون واقعا لازمه که همیشه به همسرتون غر بزنین که به چه دلیل در کارای خونه کمک نمی کنه در حالی که خودش می گوید آخر تلاشش رو واسه کمک به شما می کنه. اگه می خواهید از اون ایراد بگیرین دنبال یه بهونه تازه بگردین که به اندازه کافی راضی کننده باشه. فکر نمی کنین اون از حرف های یکنواخت شما خسته می شه اینکه همیشه بگید: به چه دلیل ظرف ها رو نشسته؟ به چه دلیل خونه رو جمع و جور نمی کنی؟ به چه دلیل در جاروکردن کمک نمی کنی؟ و…

در این موارد اون به دلیل محبتی که به شما داره کمک نمی کنه بلکه کمک می کنه تا از غرزدن های شما خلاص شه.

یاد بگیرین از شوهرتون واسه کمک هایی که به شما می کنه تشکر کنین؛ خودتون می ببینن که وقتی اون متوجه می شه از رفتارش تشکر می شه به طور قابل توجه ای تلاش می کنه همون فردی شه که شما دوست دارین پس لطفا کمتر غر بزنین و بیشتر قدرشناس باشین.

شما جاسوس نیستین

یکی از اتفاقات بدی که می تونه واسه یه مرد بیفته اینه که یهو ببینه همسرش در حال جست وجو در وسایل شخصی مثل کیف و موبایله و در میان ای میل ها و شبکه های اجتماعی گردش می کنه. کی به شما این اجازه رو داده که می تونید وارد حریم شخصی همسرتون شید و همه وسایل شخصی اون رو زیر و رو کنین؟ به چه دلیل فکر نمی کنین این یه رفتار به طور کامل غیراخلاقیه.

مردها دوست ندارن جلوی جمع از اونا بد بگید؛ به خصوص در میان اعضای خونواده و دوستان خودشون

یادتون باشه که اینجور رفتارهایی نه فقط اون رو مخفی کارتر می کنه بلکه کم کم چیزایی رو هم که به شما می گفت دیگه نمی گوید چون که به شما اعتماد نداره و دیگه احساس امنیت نمی کنه. یادتون باشه اون باشماست، دوست تون داره اما به حریم شخصی خودش نیاز داره و شما باید به اون احترام بذارین.

در مقابل جمع از اون بد نگید

مردها دوست ندارن جلوی جمع از اونا بد بگید به خصوص در میان اعضای خونواده و دوستان خودشون.

اگه شما شروع کنین در مقابل بقیه از همسر یا نامزدتون بد بگید اولین چیزی که به ذهن اونا می رسد اینه که شما چقدر نادانید که با مردی زندگی می کنین که رفتاراش رو نمی پسندید. یادتون باشه تنها چیزی که بقیه باید از شما و زندگی شخصی تون بشنون اینه که چقدر همسر خوبی دارین و در کنار هم خوشبختید. مردتون رو تشویق کنین و مطمئن باشین که اون همیشه قدردان هستش.

اگه زیادتر از اندازه آرایش می کنین

بیشتر مردها دوست ندارن که همسرشون ناخن های بسیار بلند داشته باشه یا موهای مصنوعی و اکستنشن بزاره یا بیشتر از اندازه آرایش کنه. اونا چهره طبیعی زنونه شما رو بیشتر از هر چیزی دوست دارن.

یه چهره طبیعی بیشتر از هرچیزی واسه مرد جذابیت داره و چیزای بیشتری رو به اون می گوید. شاید بگید همه مردان به یه زن عمل کرده و آرایش کرده بیشتر توجه می کنن اما باور کنین اونا چهره زنونه شما رو بیشتر دوست دارن وگرنه با شما ازدواج نمی کردن.

الان به چه فکر می کنی؟

الان به چه فکر می کنی؟ این جمله ایه که خیلی از خانوم ها از شوهران شون می پرسند؛ اما واقعا به چه دلیل مهمه که اون در فلان لحظه خاص چه فکری تو ذهن داره و به چه می اندیشد، اگه کمی واقع بینانه نگاه کنین متوجه می شید که این سؤال چقدر می تونه واسه شخص مقابل آزاردهنده باشه و اون رو از دنیای آروم خودش بیرون می کشد.

مجله زندگی ایده آل

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *