به گزارش آلامتو به نقل از WomensHealthMag ؛ کی آرزوی رابطه ای خوشبخت براساس عشقی افسانه ای که منبع الهام اشعارِ ترانه سرایانه رو در سر نمی پروراند؟ به طور کامل رویایی به نظر می رسه اما شاید شما در راه درست رسیدن به این رویا باشین.

خبر خوب اینکه شما می تونین اقدامات آب زیرکاهانه و البته سهوی خود که خوشبختی شما رو نابود می کنه رو بازشناسید، بعد اونا رو تغییر داده تا شانس خود رو واسه کشف عشقی ابدی تقویت کنین.

ما از دکتر جین گریر، متخصص روابط زن و شوهر از نیویورک و نویسنده کتاب What About Me? Stop Selfishness From Ruining Your Relationshipدرخواست کردیم ترفندهایی رو به ما آموزش بدن تا نابود کننده های یه رابطه نتونن زندگی عاشقانه شما رو تحت شعاع بذارن.

رفتارای  عاشقانه

  1. زیادتر از اندازه در دسترس بودن

درسته که شما وسوسه میشین همه چیز رو رها کرده و با پسر یا دختری که ملاقات کردین و از شما دعوت می کنه تا بیرون رفته و نوشیدنی بخورین، وقت بگذرونین اما این وسوسه بدون معنا نیس که باید دعوتش رو قبول کنین. مقاومت کن، دختر!

گریر عقیده داره: بر هم زدن برنامه ها واسه حاضر شدن و دیدن یه مرد در آخرین لحظات و قبل اینکه دیر شه همه شرایط رو به طور کامل به نفع اون می کنه. مخصوصا اگه معمولا در زمانایی که واسه اون مناسبه همدیگه رو ملاقات کنین. در حالی که توافق کلید هر رابطه ایست، اما اگه هر زمان اون اراده کنه بتونه شما رو احضار کنه بدین معناست که کنترل شما در دستان اونه.

  1. درگیر روزمرگی شدن

گریر میگه: “پناه گرفتن در منطقه آسایش بسیار آسونه، در حالی که متوجه نیستین اینجوری شانس ملاقات با افراد رو از خود افسوس می کنین.”

مثلا، شاید شما همیشه اوقاتتان رو با آبجی و همسر خواهرتان می گذرونین یا بعضی وقتا اونا رو رها کرده و مراقبت از فرزندان اونا رو رو دوش می گیرین.با اینکه کمک کردن و پشتیبانی از بقیه فوق العاده س، اما بعضی وقتا واسه ملاقات آدمایی که انتظارش رو هم ندارین، باید تغییراتی در برنامه های خود بسازین.

درگیر روزمرگیا شدن به معنی تلف کردن زمان تجرد و فرصتای ارزشمندیست که ممکنه در اون شریک احتمالی خود رو ملاقات کنین. تا امکان داره همه چیز رو تغییر بدین. با برنامه ای پر از سرگرمیا و مهمانیای جور واجور این پیغام رو به جهان مخابره کنین که “من آماده ام تا فرد جدیدی رو ملاقات کنم.”

  1. بالاتر از حد گفتگو کردن درباره رابطه قبلی

اهمیتی نداره که رابطه قبلی شما تا چه حد آزار دهنده بوده، احتمال اینکه شخصی که تازگیا وارد زندگیتون شده بخواد از تلخیای رابطه قبلی شما بشنوه بسیار کمه.

بدونین که شک نداشته باشین در اولین قرارهای خود از اینجور گفتگوهایی دوری کنین، اما پس از یه مدت که احساس راحتی بیشتری با همدیگه کردین و هر دوی شما آمادگی صحبت درباره رازهاتون رو پیدا کردین، می تونین آزادانه از دلایل برهم خوردن رابطه قبلی خود صحبت کنین.

گریر عقیده داره: “گفتگوی بدون این دست اون دست کردن درباره عشق قدیمی یا درگیر افکار منفی بودن و احساس خشم نسبت به اون رابطه و درمیون گذاشتن اینا با فردی که تازه با اون آشنا شدین، خیلی راحت زندگی عاشقانه شما رو نابود می کنه.”

تموم اینا نه فقط فرد تازه وارد رو عصبانی و ضایع و خیت می کنه بلکه بدین معناست که شور عاشقانه شما هنوز در گذشته به جا مونده! واسه ملاقات فردی جدید باید گذشته رو از ذهن خود پاک کنین. گذشته ها گذشته، اونو رها کنین.

couple

دانستنیای باحال در مورد عشق

  1. شتاب زدگی در رابطه

وقتی که فهمیدین یه رابطه در شرف جدی شدنه، معدودند چیزایی که بهتر از احساسات با عجله ان. تصور حلقه نامزدی و رقص فرزندان آینده تون (به طور کامل عاشقانه س) اشکالی نداره، اما مشروط بر اینکه قبل از هرگونه فشار بر طرف مقابل، به طور کامل مطمئن باشین که با هم تفاهم دارین.

گفتگو درباره آرزوها و آمال آینده خالی از اشکاله، اما تحمیل عقیده مبنی بر داشتن ۴ بچه، قبل از ۴ ماه آشنایی یافته های خلاف انتظارتون داره.

  1. همیشه گوش به زنگ بودن

به نظرتون چقدر دیوونه کننده و رو مخه که مردی از شما بخواد تا با هم شام بخورین، اما برنامه واقعی رو در هاله ای از ابهام نگه داره؟ باید خود رو علاقه مند نشون بدین و در جواب بگید، خوش تیپ بگو دقیقا قراره چه کاری انجام بدیم! اما ممکنه واسه شما بسیار جسورانه باشه.

نتیجه اینکه دست کم یه بار در زندگی شاید تموم شب تلفن رو از خود جدا نمی کنین و مثل یه دکتر، گوش به زنگ باشین. حرکت اشتباه! گریر میگه: “منتظر تماس اون موندن به معنی در خونه موندن و انتظار کشیدنه.

بهترین حرکت ممکن اینه که برنامه ای جانشین داشته و به زندگی ادامه بدین. حتی اگه تماس نگرفت و یا هر مورد دیگری اتفاق، به هر حال به شما خوش گذشته! و اگه تماس گرفت، می فهمه که واسه دیدن شما باید درخواست کنه و برنامه ریزی مرتب تری داشته باشه.”

  1. در جستجوی مردی دست نیافتنی

این مورد معرکه س. مرد جذاب اما دور از دسترس همه جا هست، از رئیس جذابتان که همسرش رو در مراسمی در شرکت ملاقات کردین، تا دوست احمقی که دوست دختر داره.

گریر عقیده داره: “شاید ایشون متاهل باشه یا تازگیا جدا شده باشه و یا حتی بی احساس اما قابل رسیدن باشه و به زمان نیاز داره تا به بازسازی احساسات ناخوشایندی که از رابطه قبلی داره، بپردازه.”

مهم نیس مورد شما کدامه، اون پیشنهاد می کنه از همه اونا دوری کنین، چون شروع یه رابطه خوب با اینجور پایه های لرزانی بسیار سخته و شما استحقاق بیشتر از این رو ندارین؟ عوضش، چشمون خود رو باز کنین تا مردی رو پیدا کنین که از هر نظر لیاقت شما رو داشته باشه (مردی که رابطه شکست خورده نداشته باشه، الان با کس دیگه ای رابطه نداشته باشه و از نظر احساسی آماده رابطه با هر شخصی نباشه).

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

اختصاصی عاشق شدن عشق

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *