یه رفتگر چینی در سی سال گذشته تونسته مبلغ ۲۵ هزار دلار واسه ۳۷ کودک خیابانی خرج کنه که بتونن به مدرسه برن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: ژائو یونگجیو ۵۶ سال سن داره و تازگیا مشخص شده که در سه دهه گذشته اون با بخشیدن مبلغی پول به صندوق آموزش و پرورش تونسته هزینه تحصیل ۳۷ دانش آموز رو بسازه. این خبر در رسانه های چینی درخشش زیادی داشته و واسه همه سوال شده که چیجوری کسی که درآمد زیادی هم نداره، تونسته اینجور کاری انجام بده.

اون هر روز کارش رو از ۴:۳۰ صبح شروع می کنه و تا ساعت ۹ شب بیرون از خانه س، درآمد ماهیانه اون ۳۵۰ دلار (با در نظر گرفتن دلار ۳۸۰۰ تومانی، یه میلیون ۳۰۰ هزار تومن) است و با اینکه همین مقدار واسه یه زندگی معمولی کم به نظر می رسد، اما اون تونسته با مدیریت هزینه های خودش هر ماه مبلغی رو واسه بچه ها کنار بزاره تا اون هایی که توانایی پرداخت هزینه های مدارس رو ندارن، بتونن تحصیل کنن.

ژائو در گفت و گو با روزنامه چینی گفته که خودش دوران کودکی سختی داشته و چون پدر و مادرش رو از دست داده بود، بسیار تنها بوده و همسایه ها به اون کمک کردن تا از پس مخارج اولیه زندگی بربیاید. به خاطر همین اون تصمیم گرفته زندگی خودشو وقف بقیه کنه.

اون حتی حاضر شده محل زندگی اش رو بفروشه و در مکان کوچیکتری زندگی کنه، اما هزینه این بچه ها رو بپردازه و خیالش از واسه مدرسه رفتن اون ها راحت باشه.

عادات روزانه زنان چینی واسه زیبایی و جوون موندن

رکورد گینس صعود پله با سر

noindex اخبار چین خبرگزاری مهر مجله مهر

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *