رفتگرها در هر کجای دنیا از جمله قشر زحمت کش جامعه هستن و کاری که انجام میدن در اصل یکی از سخت ترین و البته مهمترین کارای شهرداریه.

رفتگران چینی از جمله آدمایی هستن که حقوق زیادی دریافت نمی کنن و در کل به عنوان بخش ضعیف جامعه شناخته می شن اما دریکی از شهرای چین یه رفتگر میلیونر هم هست.

“یو یوژن” در دهه ۸۰ میلادی یه کشاورز ساده بود که سبزیجات جور واجور برداشت می کرد ولی بعد از چند سال تلاش تونست یه خونه سه طبقه در داهات واسه خودش بسازه.

اون بعد از یه مدت اتاقای خونه اش رو به مسافرایی که مکانی واسه اقامت نداشتن با قیمتای پایین اجاره می داد و با پول این اجاره ها تونست خونه های دیگری هم بسازه. پس از چند سال اون تونست در داهات ۳ اپارتمان ۵ طبقه درست کنه که همه اونا تقریبا پر بود.

این مسئله باعث شد که پول خوبی گیر خونواده اش بیاد و وضع مالی اونا رو به بهبودی رفت تا اینکه این روزا به یکی از میلیونرهای چین تبدیل شدن.

اون البته در سال ۱۹۹۸ واسه اینکه بچه هاش شروع به خرج این پولا در راه های خلاف نشن عزمشو جزم کرد به یه الگوی مناسب واسه اونا تبدیل شه از همین رو واسه استخدام در شهرداری دست به کار شد.

رفتگر میلیونر چینی

از اون سال تا حالا اون در شهرداری شهر “Huojiawan” کار می کنه و مجبوره روزانه یه خیابون ۳ کیلومتری رو به طور کامل تمیز کنه. اون مجبوره از ساعت ۳ صبح به مدت ۶ ساعت کار کنه.

اون که هدف خود رو تبدیل شدن به یه الگوی خوب واسه بچه هاش می دونه این روزا از این شغل خود بسیار حال می کنه و کمک به مردم رو یه افتخار بزرگ واسه خودش می دونه.

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *