Posted on

هممون بارها با احساس ناخوشایند استرس و ناتوانی در شکست دادن این حس آزار دهنده مواجه میشیم و مخصوصا در شرایط خاص و حساس مثل کارکردن روی یه پروژه جدی، حضور تو یه اجلاس مهم و یا هنگام بحث و گفتگو واسه در پیش گرفتن تصمیمات حیاتی، شکست دادن استرس به مراتب سخت تر می شه.

stress

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، به نقل از تورنتو نیوز، هرچند توان و مهارت کنترل استرس در افراد جور واجور، فرق داره اما در بعضی شرایط ممکنه عامل استرس زا اونقدر جدی و قوی باشه که حتی مسلط ترین افراد هم واسه کنترل استرس خود در این شرایط با مشکل مواجه شن. هرچند در اینجور وضعیتی ممکنه نتونین تموم تنش خود رو برطرف کنین اما با چند راه حل ساده دست کم می تونین سریعتر به کاهش سطح استرس خود کمک کنین و زودتر به آرامش دوباره برسین. این چند راه حل ساده عبارتند از:

  • کمی مکث کنین. پنجره رو بگشایید و یا به فضای باز برید و چند نفس عمیق بکشین. چند نفس عمیق می تونه شما رو آروم کنه به شرط اینکه موقع انجام این کار به مشکلی که دلیل بروز استرس در شما شده فکر نکنین.
  • گوش کردن به موسیقیای آرامش بخش و مورد علاقه واسه چند دقیقه واسه کمک به کنترل استرس خوبه.
  • در این شرایط صحبت و درد و دل کردن با یه دوست قابل اطمینان می تونه به کاهش استرس کمک کنه. حتی اگه درباره موضوعی صحبت کنین که هیچ ارتباطی با مشکلتون نداشته باشه.
  • همیشه یه راه حل هست. هیچوقت موقع بروز مشکلی که باعث ایجاد استرس در شما شده تصور نکنین که به آخر خط رسیدین بلکه عوضش یادتون باشه که همیشه واسه هر مشکلی یه راه حلی هست این طرز تفکر نه فقط به شما آرامش میده بلکه کمک می کنه انرژی خود رو روی مشکل تون متمرکز کرده و در رفع اون موفق تر عمل کنین.
  • علاوه بر موارد فوق قدم زدن هم راه حل به درد بخور و موثری واسه کاهش استرس در لحظه بروز مشکلتانه. واسه چند دقیقه مثلا در ساعت خوردن ناهار از محل کار خود خارج شید، به خیابون برید و چند لحظه ای مردم رو تماشا کنین یا به آسمون خیره شید اما به مشکلتون فکر نکنین. پس از چند هفته یهو متوجه میشین که دیدگاه متفاوتی نسبت به موضوعاتی که در ذهنتونه پیدا کردین.

اما در شرایط جدی تر که استرس مدت طولانی با شما باقی می مونه و زندگی عادی روزانه رو دچار مشکل می کنه، می تونین با مراجعه به یه متخصص راه حلای موثرتری مثل آموزش مراقبه و یاحتی درمانهای دارویی و مشاوره ای پیدا کنین.

ایسنا کاهش استرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *