Ways to Boost Your Confidence

واسه داشتن اعتماد به نفس باید بعضی از ترسای عادی زندگی تون رو از بین ببرین و مهمترین اونا هم ترسای مالیه که باعث میشه شما نتونین اونطور که باید روی خودتون متمرکز شید.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ ترس های مالی مثل هر ترس دیگه باعث توقف رشد می شن و شما رو فقیر می کنن. این گونه ترس ها در روان فرد خونه می کنن و اعتماد به نفس اون رو از بین می برند. کاملا معلومه که در نبود اعتماد کافی به تصمیمات مالی و مبادرت به موقع، خطر فعالیت های اقتصادی بیشتر شده و احتمال شکست افزایش می یابد.

اینجور شرایطی به طور طبیعی به فقر و تنگدستی افراد ترسو می رسه. از این رو، شناسایی ترس های داخلی، به خاص در مورد پول و سرمایه، راهی مطمئن به طرف موفقیت شماس. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که جربزه اینجا به معنی بی منطقی و کارکرد بی قانون نیس.

واسه اون که در سال جدید جربزه مالی بیشتری داشته باشین، چند نمونه از مهم ترین ترس های مربوط به پول رو به شما معرفی می کنیم. شکست دادن این ترس ها موفقیت و پیشرفت شما رو در سال پیش رو زیاد می کنه.

  1. ترس از کمبود درآمد

خیلی از افراد زندگی ماهانه خود رو به صورت مرزی می گذراند. به این معنا که درآمد اونا به طور کاملً با هزینه های ماهانه برابره و به خاطر همین در یه جور ترس دائمی از کمبود درآمد و کسری به سر می برند. این وضعیت در شرایط بی نظم اقتصادی شدید شدن می شه. اما در کنار عوامل کلان اقتصادی، بعضی عادات و روش های نادرست هم در ایجاد این ترس موثر هستن. به طور مثال، از دست دادن بودجه بندی در خونواده و هزینه بی حساب و کتاب به طور طبیعی باعث کمبود پول می شه. در اینجور وضعیتی، هیچ الگوی ایده آلی واسه صرف کردن پول وجود نداره و اعضای خونواده درآمدها و پول و پله و سرمایه رو الکی هدر میدن. کاملا معلومه با کمی برنامه ریزی و تلاش واسه اجرای بودجه ای دقیق، شکست دادن این ترس امکان پذیر هستش.

  1. ترس از بدهی

بعضی وقتا به نظر می رسد که بدهی ها پایان ناپذیر هستن و هرچه می کوشیم تا اونا رو برگردونده و پول و پله و سرمایه خود رو آزاد کنیم، در آخر بازم در میان اندازه زیادی بدهی گرفتار هستیم. اما این ترس به طور کاملً بی مورده و خروج از وضعیت بدهکاری به طور کاملً امکان پذیره. اینجا هم به مانند بیشتر موقعیت های اقتصادی کلید اصلی در برنامه ریزی نهفتهه. در قدم اول تلاش کنین از ایجاد هر بدهی تازه ای دوری کنین؛ چراکه در بیشتر موارد باقی موندن در شرایط بدهکاری به این دلیله که بازم به ایجاد بدهی های جدید مشغول هستیم. واسه این کار نیاز به بودجه دارید تا هزینه ها رو کنترل کرده و نیاز به وام یا قرض گرفتن رو نابود کنه. در ادامه، فهرستی از بدهی های موجود جفت و جور کرده و اونا رو براساس معیارهایی چون سود و اندازه تعویق برگردوندن طبقه بندی کنین. بعد آروم آروم بدهی ها رو از فهرست انتخاب کرده و خود رو از اونا رها کنین.

  1. ترس از ناممکن بودن بازنشستگی

این ترس هم به خاص در سنین میانی گریبان افراد رو می گیرد. از دید بعضی از کارمندان، شرایط مالی خونواده و جامعه به نحویه که امکان بازنسشتگی واسه اونا وجود نخواد داشت و مجبور هستن پس از پایان دوران کاری، بازم به کار مشغول باشن. این ترس که ریشه در عادات نادرست مالی از جمله پس انداز نکردن داره، می تونه به کیفیت کار فرد آسیب رسونده و بر مشکلات اون اضافه کنه. واسه دوری از این گونه اضطراب ها، تلاش کنین برنامه دقیقی واسه پس انداز و سرمایه گذاری ترتیب بدید. به علاوه، بهتره در زمان خدمت و به دنبال جفت و جور بیمه مناسب واسه دوران پایان کار خود باشین.

  1. ترس از دست دادن کار

موقعیت شغلی نه فقط منبع اصلی درآمد افراده، بلکه بخشی از هویت اونا هم حساب می شه. به خاطر همین ترس از دست دادن شغل و موقعیت کاری از جمله مهم ترین ترس هاییه که افراد با اون مواجه ان. این ترس گاه اونقدر نیرومنده که تموم برنامه های متعادلی و پولی فرد رو تحت الشعاع قرار داده و حتی مانع پیشرفت اون می شه. به خاطر همین شناخت دقیق وجود این گونه ترس ها و راه شکست دادن اونا از لوازم اصلی موفقیت کاریه. البته به مانند موارد قبلی، ترس از دست دادن شغل که باعث تن دادن به شرایط ناعادلانه و نبود تلاش واسه پیشرفت می شه، از دیگر عادات نادرست مالی نشأت گرفته. اگه فرد دارای پس انداز کافی بوده و بخشی از درآمد خود رو در طول سال های کار سرمایه گذاری کرده باشه، در صورت بد بودن شرایط کار و یا پیدا کردن موقعیتی بهتر، از ترس بیکار موندن موقعیت ها رو از دست نمیده. اون به پشتوانه پس انداز خود می تونه با جربزه تصمیم بگیره و جربزه همیشه کلید موفقیته.

  1. تـرس از نبود تأمیـن مسکن

مسأله مسکن نه فقط در کشور ما، بلکه در تموم جهان مشکلی جدیه که خونواده ها رو نگران می سازه. به خاطر همین، ترس از ناتوانی در تأمین مسکن هم از جمله ترس های فلج کننده س و موقعیت مالی فرد رو دچار تنش می کنه. البته شکست دادن مسأله مسکن خیلی راحت موارد قبلی نیس و به برنامه ریزی و پس انداز بلندمدت نیاز داره. اما می توان از راه تحلیل دقیق قیمت واحدهای مسکونی و انتخاب زمان مناسب، تصمیم درست رو اخذ کرد و بر ترس به وجود اومده توسط این مسأله غلبه کرد.

واسه دوست داشتن خود چیکار باید کرد؟

تعریف اعتماد به نفس چیه؟

افزایش اعتماد به نفس ماهنامه معیشت

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *