Cornelian cherry

درمان سلولیت در نگاه در نظر خیلی ها پیچیده و پرهزینه س اما اگه سبک زندگی سالم و تغذیه ای مناسب رو پیش بگیرین خیلی راحت می تونین اثرات سلولیت رو کم کنین و ظاهر بهتری در پوستتون بسازین.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ زغال اختها فقط واسه سالی یه بار خوردن نیستن. محققان دانشگاه اسکرانتون ادعا می کنن زغال اختها در مقایسه با ۱۹ نوع میوه دیگه که خوردنشون در آمریکا شایعه، مقدار فوق العاده بالایی از یه نوع خاص آنتی اکسیدان به نام فنول دارن که بدن رو در برابر بیماریای قلبی، سرطان و سکته مغزی مواظبت می کنه. اما زغال اخته دارای خواص ضد سلولیت با ارزشی هم هست. مواد غذایی گیاهی در آب شیرین نشده زغال اخته و در خیلی از میوه ها و سبزیجات دیگری که رنگ نورانی دارن، می تونه مایعات جمع شده در بافتای بدن رو کم کنه.

زغال اخته، سلولیت و سیستم لنفاوی

من هم اینکه فکر می کنم که سلولیت بیشتر به خاطر یه سیستم لنفاوی تنبل اتفاق میفته چون باعث حجم عضلانی ضعیف در بافتای همبند می شه. یه مطالعه در دانشگاه بروکسل در بلژیک انجام شد که نشون داد خانمایی که گرفتار به سلولیت هستن از کمبودهایی در سیستم لنفاوی خود هم رنج می برن. یه سیستم گردش خون ثانویه تقریبا نامعلوم زیر پوست که بدن رو از مواد زائد سمی، باکتریا، فلزات سنگین، سلولای مرده، پروتئینای به دام افتاده و گویچهای چربی خلاص می کنه. در اصل، سیستم لنفاوی شریک کبد در حذف مواد سمی از بدنه و زغال اخته به خالی شدن کامل عروق لنفاوی کمک می کنه که باعث محو شدن سلولیت می شه.

آربوتین، یکی از مواد فعال موجود در زغال اخته، روی بیرون کشیدن آب واسه حذف بوسیله کلیه ها کار می کنه. همزمان آب زغال اخته هم روی سلولیت کار می کنه چون فلاونوئیدهای درون میوه، باعث بهتر شدن قدرت و اتحاد بافت همبند و کارکرد روان سیستم لنفاوی می شن. نوشیدن روزانه آب زغال اخته باعث می شه مطمئن شین کلیه ها و سیستم لنفاوی واسه حذف زباله ها و چربیا مایعات لازم خود رو دارن. به صورت ایده آل آب باید فیلتر شده و بدون کربوهیدرات باشه. بدن به خلاص شدن بدن از زباله ها کمک می کنه، بافت بدن رو مرطوب و چرب نگه می داره و ممکنه حتی در سوخت ساز بدن به شما کمک کنه.

زغال اخته و راه سم زدایی

زغال اخته سرشاره از ویتامینای A، B1، B2، B3، B5، B6، C و E و هم اینکه اسید فولیک، بور، کلسیم، کروم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، مولیبدن، فسفر، پتاسیم، سلنیوم، سدیم و گوگرد داره. تموم ویتامینا و مواد معدنی لازم واسه فعالیت کبد و دیگه عملکردهای بدنی. این توتای قرمز رنگ پر قدرت واسه کمک به سم زدایی کبد هم لازمن چون شامل سطح بالای آنتی اکسیدان هستن که واسه هر دو فاز سم زدایی لازم ان. علاوه بر این مقدار بالای اسیدهای آلی موجود در زغال اخته – مانند بنزوات، مالیک، کوئینیک، سیتریک و اسیدای الاژیک – کیفیت و فایده های درمانی بالایی در خود دارن. مثلا اسید مالیک، یه تنظیم کننده هضم قویه و به مقاومت در برابر اسهال کمک می کنه.

چیجوری از آخر قدرت زغال اخته استفاده کنیم؟

آب زغال اخته میکس آبیه که احتباس مایعات رو نابود می کنه، ضایعات انباشته در سیستم لنفاوی رو پاک می کنه وهمچنین به از بین رفتن ظاهر بد شکل سلولیت کمک می کنه. واسه آماده کردن آب زغال اخته، کافیه مقداری از آب زغال اخته رو تو یه بطری با مقدار بیشتری آب ترکیب کنین ( حواستون باشه آب زغال اخته باید شیرین نشده باشه ).

چیجوری سلولیت رو از بین ببریم؟

رفع سلولیت بدن با ورزش

خواص میوه دکتر کرمانی سلولیت

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *