Remove Wrinkles from Clothes

چیجوری لباس های چروک رو بدون داشتن اتو آماده پوشیدن کنیم البته به صورت اتوکشیده و در رابطه؟ سوالی که ممکنه جواب اون شما رو تو یه شرایط سخت از آبرو ریزی نجات دهد؛ با ما همراه باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ یکی از نگرانی های خیلی از افراد داشتن چند پیراهن اتو شده در کمد لباس شونه که بتونن خیلی راحت در زمانایی که نیاز پیدا می کنن اونا رو استفاده کنن. با این حال پیش میاد که در کمد رو باز می کنیم و می بینیم به دلیل فشردگی لباسا یا نبود دقت لازم در آویزون کردن لباسا در کنار همدیگه، پیراهن مورد نظرمون چروکه. اولین عکس العمل معمولا عصبانیته چون که شما کفش ،کیف و بقیه لباسای رو به اصطلاح با اون پیراهن سِت کرده بودین. یهو برق هم میره و حتی نمی تونین از اتو هم استفاده کنین. باید بدونیم که راه هایی واسه برطرف کردن سریع این مشکل با به کار گیری روشای ستنی هست.

هم اینکه در زمانایی که به مسافرت میریم، این نیاز بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شه چون که اگه بخواین تموم لباسای خارج کرده از داخل چمدون تون به خشکشویی هتل محل اقامت بدین باید هزینه زیادی واسه اون پرداخت کنین.

در این نوشته به ۸ مورد از مواردی که با کمک اونا می تونی، چروکای لباسای تون رو برطرف کنین به شما آموزش داده می شه تا دفعه بعد و در مسافرتا، خود و خانوداه تون رو به دردسر نیانداخته و سفر راحت تری رو تجربه کنین. با هم این راهکارها رو تقدیم حضوتون می کنیم:

از سشوهار استفاده کنین

وقتی که عجله دارین و روی لباس تون چروکا عمیقی هست و یه دفعه متوجه اون میشین، دست و پاتون رو گم نکنین. لباس رو روی یه سطح صاف بذارین و با سشوهاری که به فاصله چند سانتیمتری اون قرار دادین، به سمت اون قسمتای چروک، جلو و عقب ببرین. می بینید که چروکا جلوی چشم تون یکی پس از دیگری محو می شن.

لباس چروک رو در حموم بخار بدید

این ترفند خصوصا وقتی که در سفرین می تونه بسیار موثر واقع شه. وقتی که لباسای تون رو از چمدون خارج می کنین و میفهمید چروک شدن، پس از اینکه اون رو از داخل ساک خارج کردین روی یه رخت آویز آویزون کنین و بعد از دوش گرفتن اون رو در برابر بخاری که در حموم به وجود اومده بذارین. در و پنجره های حموم رو هنگام خارج شدن ببندین تا لباس تون در برابر کامل بخارهای داخل حموم قرار گیرند.

از یه هوله مرطوب استفاده کنین

روی یه سطح صاف، لباس چروک خود رو قرار داده و بعد یه هوله مرطوب روی اون بذارین. تا اونجا که می تونین اون رو فشار بدید. بعد لباس رو در آویزون کنین تا خشک شه.

به لباس چروک، سرکه اسپری کنین

سرکه سفید هم ارزانه و هم در اون ماده شیمیایی وجود نداره. پس می تونین یه محلول مقرون به صرفه جفت و جور کرده و اون رو واسه نابود کردن چروک لباس تون استفاده کنین. داخل یه بطری مقداری سرکه سفید ریخته و سه برابر اون اندازه آب اضافه کنین. محلول به دست اومده رو روی لباس چروک خود اسپری کنین و اجازه بدید خشک شه.

از بخار کتری کمک بگیرین

اگه کتری دارین که آب رو سریع به جوش می آورد، این کار رو انجام بدین، وقتی که از اون بخار خارج شد، لباس چروک خود رو در برابر آب بخار بذارین. این کار رو با رعایت فاصله مناسب انجام بدین.

از تابه یا قابلمه واسه اتو کردن استفاده کنین

تابه یا قابلمه ای رو که مورد استفاده روزانه تونه از آب پر کنین. اون گاه که آب داخل اون رو به جوش آوردید، آب جوش رو با احتیاط خارج کرده و مانند اتو اون رو روی لباس خود بکشین تا چروکای اون رو نابود کنه.

لباس رو داخل خشک کن ماشین لباسشویی بذارین

اگه لباس چروک در مقابل خشک کن آسیبی نمی بینه، کمی آب به اون اسپری کنین و با یه لباس دیگه مانند یه جفت جوراب خیس داخل لباسشویی بندازید. می تونین یه یا دو قالب یخ هم به اون اضافه کنین. وقتی که یخا آب شن، از اونا بخار خارج می شه. اجازه بدید خشک کن لباسشویی به مدت ۱۵ دقیقه به کار خود ادامه بده و اون وقت متوجه از بین رفتن چروکای عمیق اون لباس میشین.

از اتوی مو هم می تونین استفاده کنین

اگه در دم دستان اتوی مو هست می تونین از اونم استفاده کنین. خصوصا واسه مناطقی چون یقه پیراهنای مردونه گزینه بسیار مناسبی به حساب میاد. فقط مراقب باشین که مو یا چیز دیگری روی اتو نچسبیده باشه. هم اینکه حواس تون باشه درجه ای که واسه اون انتخاب می کنین، باعث نابود کردن پارچه لباس و سوزوندن اون نشه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

ما

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *