آخرین رقابت در صنعت تکنولوژی اطلاعات هفته آینده کانون کنفرانس شناخته شده ای در سانفرانسیسکو هستش. در کنفرانس سه روزه وب ۲ گوگل و فیس بوک دیدگاه های حریف خود در مورد خلق نسل جدیدی از سرویس های وب رو ارائه می کنن.

به گزارش خبرگزاری فرانسه رابطه میون این دو شرکت مشهور اینترنتی به طور در حال افزایش ای به مقابله کشیده شده، و شاید این پیکار روز دوشنبه ۱۵ نوامبر وقتی شدت پیدا می کنه که انتظار می رود فیس بوک نسخه اصلاح شده تکنولوژی پیام رسانی اش رو که ممکنه چالشی واسه جی میل گوگل باشه، ارائه می کنه.

هم مدیرعامل فیس بوک مارک زوکربرگ و هم رئیس گوگل اریک اشمیت به همراه چندین چهره بانفوذ صنعت اینترنت در صحنه کنفرانس سه روزه وب ۲ که از روز دوشنبه در سانفرانسیسکو شروع می شه، ظاهر می شن.

هم اینکه گزارش های داده شده که شرکت یاهو در انتظار تصرف مالی توسط شرکت های سرمایه گذار خصوصی شاید در هماهنگی با شرکت AOL یا News Corp.است. سخنرانی مدیرعامل یاهو در روز سه شنبه در این کنفرانس به دقت مورد توجه قرار داره.

و سرمایه گذاران امیدوار به ظهور موج پایانی ارائه سهام عمومی توسط شرکت های تازه در وب که رشد سریعی دارن، مدیران توئیتر، زینگا و لینکدین رو زیر نظر دارن.

اما همه نگاه ها به زوکربرگ و اشمیت، و پیکار سخت اونا بر سر زمان آنلاین وب گرده ها، دلارهای آگهی ها و استعدادهای به طور در حال افزایش در حال گران شدن دره سیلیکون دوخته شده.

سرمایه گذاران در انتظار شنیدن جزئیات روش شبکه سازی اجتماعی گوگل هستن. گوگل چندین شرکت کوچیک شبکه سازی اجتماعی رو در ماه های گذشته تصرف کرده و اشمیت گفته این شرکت شروع هم اینکه کردن “لایه های” اجتماعی به فراورده های موجودش در فصل پاییز می کنه.

موتور جستجوی اینترنتی گوگل و سرویس شبکه سازی اجتماعی فیس بوک به کار و کاسبی های میلیارد دلاری بدل شده ان و تعداد خیلی خیلی از کاربران رو به خود جلب کرده ان.

اما حالا این دو به طور در حال افزایش در راه برخورد با همدیگه قرار گرفته ان.

یه کارشناس آشنا با چگونگی تفکر فیس بوک می گوید: “وقتی شما کاربران بسیاری داشته باشین، می خواهید یعنی همه چیزها رو واسه همه افراد امتحان کنین.. و به نظر من همه چیز به این نکته مربوط می شه.”

به گفته اون گوگل هم آرزوها و اهداف مشابهی داره.

به نظر می رسد آخرین نقطه برخورد این دو در ای میل باشه؛ به گفته این منبع قراره فیس بوک روز دوشنبه تغییرات “گسترده” رو در سرویس پیام دهی اش بسازه.

بلاگ تک چرچ روز جمعه گزارش داد که فیس بوک یه سرویس تموم عیار ای میل وبی رو با نشانی های ای میل @facebook.com واسه کاربران ارائه میده و اعلام کرد که این محصول درون این شرکت “جی میل کش” نامیده می شه.

سخنگوی فیس بوک در این مورد اعلام نظری نکرد.

هفته گذشته گوگل شروع به بستن یه برنامه فیس بوک کرد که به کاربران اجازه می داد به طور خودکار داده های تماس های خود رو وارد این سرویس شبکه سازی اجتماعی کنن. گوگل فیس بوک رو متهم کرد که داده های گوگل رو بالا می کشد، بدون اینکه در مقابل اجازه بده اطلاعات کاربران فیس بوک وارد و خارج شن

این دو شرکت به طور در حال افزایش ای واسه جلب استعدادهای مهندسی در دره سیلیکون هم در رقابت هستن. به گزارش رسانه ها این هفته گوگل به طور داخلی اعلام کرد که می خواد حقوق ها رو ۱۰ درصد زیاد کنه، اقدامی که تلاشی واسه مقابله با رفتن مهندسان و مدیران به فیس بوک شمرده می شه.

اما شبکه اجتماعی روز جمعه یکی از ستاره های مهندسی اش رو از دست داد؛ پل بوچت اعلام کرد فیس بوک رو ترک می کنه تا به Y Combinator ملحق شه، شرکتی که سرویس هایی واسه ارائه به شرکت های تازه وارد شده به میدون وب جفت و جور می کنه و در اونا سرمایه گذاری می کنه.

بوچت که در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ واسه گوگل کار می کرد، به عنوان خالق جی میل گوگل شناخته می شه. اما اون روز جمعه در مورد طرح های فیس بوک واسه ارائه سرویس ای میل اظهارنظری نکرد.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *