چیجوری خوش شانس باشیم

تموم نتیجه های هر آدم محصول نوع نگاه، منش و عمل اونه و به شانس و اقبال، پیشونی بلند و بخت بد و خوب ربطی نداره……

من بد شانس ترین هستم

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ حکیم سهروردی به فکر بود تموم نتیجه های هر آدم محصول نوع نگاه، منش و عمل اونه و به شانس و اقبال، پیشونی بلند و بخت بد و خوب ربطی نداره.

این گفته همیشه به صورت مخفی و رو بوسیله بقیه به خصوص دور و بری ها حکیم رد و بدل می شد. چون که اونا به فکر بودن قسمت، شانس و اقبال در زندگی آدم اثرات سرنوشت سازی داره.

و به اصطلاح:

بخت دولت به کاردانی نیس

جز به تایید آسمونی نیس

سهروردی خواست به اونا ثابت کنه که این باوریه نادرست و آدم رو از تلاش و بازنگری در خود و اصلاح خودمون باز می داره. یه روز آزمایشی انجام داد. از پیروانش خواست تا یه مرد بیچاره کم اقبال و بدشانس رو که می شناسن واسه امتحان حاضر کنن.

اون وقت پل کوچیکی رو که روی رودخانه زده شده بود و معمولا مردم با اسب و یا چهارپا از روی ان می گذشتند واسه امتحان انتخاب کرد. در وسط پل یه بسته پر از اشرفی و طلا رها کرده و انگاه از مرد خواسته شد از این طرف پل به ان طرف بره.

سهروردی و بقیه در اون طرف پل تماشاگر ماجرا بودن. مرد به انتهای پل که رسید حاضرین رو دید و به پیش اونا رفت.

  • سهروردی پرسید: در وسط پل چی دیدی؟
  • مرد گفت: هیچی.
  • سهروردی جواب داد: واقعا هیچی عجیبی توجهت رو جلب نکرد؟
  • مرد جواب داد: نه واسه اینکه به محض پا گذاشتن به پل حدس زدم حتما می خواین منو امتحان کنین. بنابر این با خودم گفتم من اون قدر روی پل راه رفته ام که مثل کف دستم نقطه به نقطه اون رو می شناسم. بهتره چشم بسته از روی پل عبور کنم به خاطر همین در تموم طول راه چشمام رو بسته بودم و چیزی ندیدم.

سهروردی رو به حاضرین کرد و گفت: حال دیدید که این شانس و اقبال نیس که فرصتها رو از ما میگیره، بلکه خود ما و چگونگی تفکر ما فرصتها رو از ما افسوس می کنه.

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم، روی محیط و جهان هستی تاثیر می گذاریم. فکر، احساس و باورهای ما باعث می شه انرژی هایی در دنیا پخش شه که ما رو به سمت خوش شانسی هدایت کنه و همین طور هم بدشانسی

افکار، خاطرات و ذهن ما، ماده ای هستن با انرژی بسیار بالا، به خاطر همین، غیرقابل دیدن هستن اما قابل درک می باشن.

واسه همینه که وقتی فکر می کنیم یا درس می خوانیم، گرسنه می شیم چون از توان موجود در خود، واسه تولید انرژی فکر، استفاده کرده ایم و حال باید انرژی از دست رفته رو برگردانیم.

پس انرژی، وزن هم داره. پس افکار منفی و مثبت، هر کدوم دارای وزن و ارتعاش خاص خود هستن و حتی می تونن روی محیط دور و بر و آدم های دیگه تاثیر بذارن. به خاطر همینه که وقتی موسیقی ملایم گوش می بدیم، آروم می شیم اما وقتی به موسیقی تند و خشن گوش می کنیم، پریشون می شیم، این فقط به دلیل فرق فرکانس های دو موسیقی می باشه.

رمز و راز دنیایی که در اون زندگی می کنیم، در انرژی و وجود اون نهفتهه. وقتی با دید انرژی به هستی نگاه کنیم، می تونیم خیلی از نامعلوم ها رو کشف کرده و واسه تموم عجایب، دلیل بیاریم.

البته این نکته بسیار لازمه که بدونیم ما هیچ وقت نمی توانیم بگیم طرز فکر خاصی، عین واقعیته و طبیعت به طور دقیق از همین قانون پیروی می کنه چون «انیشتین» می گوید: «جهان هستی مانند ساعتی ا ست که روی دیوار نصب شده، ما هیچ گاه نمی توانیم به درون ساعت نگاه کنیم.

ما از دلایل و قرائنی که هست (مانند عقربه هاو اعداد روی صفحه) و از رفتاری که جهان داره (مانند حرکت عقربه ها) قانون داخلی اون رو حدس می زنیم اما هیچ وقت نمی توانیم بگیم که به طور دقیق داخل ساعت همونجوریکه حدس زده ایم، کار می کنه ما فقط باید دستگاهی رو به وجود بیاریم که جهان هستی اون رو تایید کنه.

این دستگاه یکتا نیس بلکه می توان بی شمار دستگاه درست کرد که طبیعت هم با همه ی اونا موافق باشه و ما تنها می تونیم نسبت به دستگاه خاصی بگیم که فلان چیز درست و فلان چیز اشتباهه.»

شانس

ما همیشه به دنبال اون هستیم که دستگاهی رو به وجود بیاریم که جواب خیلی از سوال های ما رو داشته باشه و تا به امروز، انرژی، بیشتر اون چیزی که در سال های پیش عجایب خونده شده رو جواب داده.

خیلی وقت ها به چیزی که فکر میکنیم، به سرتون میاد مثلا معتقدیم که بعد از هر خنده، گریه هست.

این باعث می شه که ناخودآگاه ما، انرژی هایی از خود پخش کنه که در جهان هستی، تاثیر گذار باشه ناخودآگاه دوست داره ما رو به سمتی ببره که ما معتقد به اون هستیم پس ما رو به سمت گریه کردن می کشوند و در تموم لحظات بدون اینکه خودمون بدونیم، به سمت گریه کردن جهت پیدا می کنیم که در آخر دلیل اون رو پیدا می کنیم (ناخودآگاه، اون رو پیدا می کنه) و گریه می کنیم.

انرژی افکار ما، در محیط پخش می شه و روی همه چیز اثر میذاره .

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم، روی محیط و جهان هستی تاثیر می گذاریم. فکر، احساس و باورهای ما باعث می شه انرژی هایی در دنیا پخش شه که ما رو به سمت خوش شانسی هدایت کنه و همین طور هم بدشانسی.

هر انسانی که عقیده داره بسیار بدشانسه، همیشه بدشانسی می آورد. بین آدمایی که می شناسیم، خیلی ها رو می بینیم که به بدشانسی خود فکر می کنند و هم اونقدر بدشانسی می بیارن بهتره از این به بعد، فکر کنیم خوش شانس هستیم.

به هر حال اگه هم هیچ تاثیری نداشته باشه، این فایده رو داره که روحیه ی بهتری واسه زندگی داریم و در خیلی از موقعیت ها، از اعتماد به نفس بهتری بهره مند هستیم.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

تبیان چیجوری چیه

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *