برف در زمستون همه جا رو یکدست سفیدپوش می کنه تا این فصل زیباترین مناظر رو واسه ما بوجود آورد، اما بعضی وقتا دیدن مناظر رنگارنگ آدم رو ناچار به تشویق طبیعت وا می داره.

به گزارش فرادید، کره خاکی پر از مکان های رویاییه و جای جای اون زیبایی خاص خود رو داره. از شن های روان کویر گرفته تا سرمای استخون سوز مناطق کوهستانی، از برکه آروم جنگلی گرفته تا آبشار های خروشان، همه و همه بی شک آدم رو به شکوه و عظمت هستی نزدیکتر می کنه.

رنگارنگ ترین مکان ها دنیا چه به صورت به طور کامل طبیعی و یا حتی با دخالت آدم بازم زیبایی خاص خود رو داره. دیدن این مناطق در مقایسه با رنگ خاکستری شهرها خالی از لطف نیس.

لوپینگ کانتی، گردشگری چین

سالی یه بار منطقه لوپینگ کانتی چین به دریای بی انتهای گل های زردرنگ تبدیل می شه. درخشندگی گل های کانولا (روغنی به همین نام هم از اون گرفته می شه) همزمان با شکوفه زدن این گل ها در ماه های فوریه و مارس چشم ها رو به خود خیره می کنه. این منطقه در یونان (Yunnan) چین واقع شده و گردشگران در این دو ماه سال می تونن از چشم انداز خیره کننده اون آخر استفاده رو ببرن.

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

بوکاپ یکی از محله های شهر کیپ تاون آفریقای جنوبیه. این محل به ساختمون های رنگی اش می شناسنش. شاید بشه به اون گفت «شهر رنگ ها،» چون که خبری از رنگ خاکستری در ساختمون های اون نیس.

ساحل شن های صورتی – باهاما

کیلومتر ها شن صورتی رنگ در امتداد ساحل جزیره هابر در باهاما کشیده شده که ساحل شن های صورتی (Pink Sands) نامیده می شه. شن های صورتی و قرمز، رنگ خود رو موجودات پوسته دار دریایی به نام «روزن داران» گرفته ان. این موجودات در آب سنگ های مرجانی زندگی می کنن.

پارک زمین شناسی ژانگی دانژیا، چین

کوه های راه راه و رنگی لندفرم دانژیا در چین واقعا خارق العاده س. شاید در نگاه اول بگیم که این مکان با فتوشاپ ساخته شده! اگه باور نمی کنین پس لازمه خودتون به اونجا برید. ساخت اینجور لندفرمی میلیون ها سال زمان برده. امروزه گردشگران زیادی واسه مشاهده این مکان به چین سفر می کنن.

هال استات، اتریش

قبرستان کلیسای کاتولیک هال استات واقعا بی نظیره، چون که دریاچه ای رویایی در کنار این روستای باستانی قرار داره. هیچی در قبرستان هال استات ابدی نیس! از اونجایی که این قبرستان خیلی کوچکه، حدودا هر ۱۰ سال یه بار اجساد مدفون در اون رو نبش قبر می کنن تا اجساد جدیدی رو بتونن در اون دفن کنن. جمجمه های قدیمی واسه قرن ۱۲ کلیسای سنت مایکل در قفسه های «سرای استخون» (Beinhaus)  هنوز چیده شده. امروزه حدود ۱۲۰۰ جمجمه اون مجموعه واسه بازدیدکنندگان به نمایش دراومده.

شهر تونس

امروزه در کشور تونس اتفاقات تلخی رخ می دهد، اما نمی توان بقایای سازه های روم باستان و سواحل زیبای اون رو ندیده گرفت. شهر تونس با رنگ های جذاب و دیدنیِ مساجد، عمارت های دوره عثمانی، کافه ها و مغازه های خود واقعا قشنگتر هستش. شهر تونس به دلیل موقعیت جغرافیایی و سابقه تاریخی خود محل حضور فرهنگ های مختلفه.

پارک هیتسوجی یاما، چی چی بو، گردشگری ژاپن

ژاپن به شکوفه های درخت های گیلاس خود «ساکورا» مشهوره، اما یه گیاه زیبای دیگه هم در این کشور می روید. در طول فصل بهار «شیبازاکورا» یا خزه صورتی در تپه شیبازاکورا در پارک هیتسوجی یاما روییده و مانند یه فرش صورتی و بنفش روی زمین پهن می شه. هر سال در فصل بهار، جمعیت زیادی واسه دیدن هزاران گل قشنگتر به این منطقه سرازیر می شن.

سد بزرگ مرجانی

فهرست رنگارنگ ترین مکان های دنیا بدون اشاره به سد بزرگ مرجانی شک نداشته باشین ناقص هستش. بیشتر از ۱۵۰۰ گونه ماهی در سد بزرگ مرجانی زندگی می کنن و رنگ های زنده و طبیعیِ ماهی ها واقعا دیدنیه. سد بزرگ مرجانی از خارج از جو زمین هم دیده می شه، اما غواصی سطحی و عمقی بهترین روش بازدید از سد بزرگ مرجانیه.

والپارایسو، شیلی

شیلی این روزا درگیر میزبانی از مسابقات کوپا آمریکا هستش و موفق شده که به فینال هم راه پیدا کنه. به جربزه می توان گفت که بندر والپارایسو زیباترین شهر کشور شیلی است. دیواره های ساختمون های این شهر رنگ شده تا مانند آب نبات چوبی به نظر برسن. ساختمون های این شهر واسه قرن نوزدهم میلادی بوده و چشم اندازی خارق العاده رو به اون داده.

شمال نروژ

قبل از ماه آوریل به نروژ برید تا نظاره گر شفق قطبی در آسمون نروژ باشین. این نمای قشنگتر با احتمال خیلی کم از نقاط دیگه زمین دیده میشه. اگه انیمیشن زیبای منجمد رو دیده باشین شاید این صحنه رو به یاد میارید، درست جایی که اِلسا به سمت کوه فرار کرده تا کاخ یخی خود رو بسازه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

جهانگردی خبرهای داغ روز فرادید

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *