رنگها در دکوراسیون داخلیhome decoration

اگه می خواید خودتون کار دکوراسیون داخلی منزل رو انجام بدین باید مقدمه ای بر روانشناسی رنگها رو بدونین تا براساس اون رنگبندی رو انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ علاوه بر رنگایی که استفاده اونا در دکور خونه پیشنهاد می شه رنگایی هم هستن که طراحان دکور کمتر از اونا در دکوراسیون استفاده می کنن. در این جا با چند نمونه از این رنگا آشنا شیم.

رنگ سبز بی رنگ

به کار گیری این رنگ روی دیواره ها هیچ جلوه زیبایی به خونه نمی ده. حتی روی پنجره ها و لوازم داخلی هم بهتره ازش استفاده نکنین چون رنگای کمی هستن که می تونین همراه با اون استفاده کنین.

رنگ آبی

بعضی از طراحان از بعضی از رنگا طبق دلایل شخصی دوری می کنن. مثلا یکی از طراحان به نام susan niblo رنگ آبی رو پیشنهاد نمی کنه چون در خونه ای که بزرگ شده همه جا از رنگ آبی استفاده شده بود. اون از این رنگ بیشتر در لوازم جانبی استفاده می کنه تا روی دیوار.

رنگ مشکی

به گفته بعضی از طراحان دکور بهتره از این رنگ در خونه استفاده نکنیم چون به اندازه کافی در مکانای دیگه با اونو به رو میشیم. رنگای مشکی در دفاتر کار و در لباسایی که روزانه تن می کنیم.

رنگ نارنجی سوخته

رنگای گرم مثل نارنجی و زرد کمی سنگین و تاریخ گذشته هستن.

رنگ بژ

رنگها در دکوراسیون داخلی منزل

مردم این رنگ رو به دلیل این که در هر فضایی میشه استفاده کرد استفاده می کنن. اما نظر طراحان این نیس چون کار کردن با رنگای کمرنگ کمی سخته و معمولا با رنگ کف اتاق اختلاف پیدا می کنه.

رنگ طلایی

امروزه به کار گیری این رنگ در دکوراسیون رواج چندانی نداره و یکی از رنگ هاییه که خواهان چندانی نداره. رنگ طلایی روی دیوار کمی خشن و زننده س به جای اون می تونین از رنگا متالیک استفاده کنین.

رنگ بنفش

بنفش یکی دیگه از رنگ هاییه که طراحان به کار گیری اون رو پیشنهاد نمی کنن. این رنگ رو به سختی میشه با رنگای دیگه در خونه س کرد. اما اگه به اون علاقه دارین ناامید نشید. بنفش نشون دهنده خلاقیت و روحانیته پس زیاد هم نمی تونه رنگ بدی باشه.

رنگ زرد

معمولا کسائی که تلاش کردن این رنگ رو در دکور خونه استفاده کنن با ناامیدی و شکست مواجه شدن. اگه می خواین از این رنگ در خونه استفاده کنین در فضاهای کوچیک و روشن مثل درب جلویی خونه به کار ببرین.

رنگای جیغ

طراحان دکور تلاش می کنن کمتر از رنگای جیغ استفاده کنن چون این رنگا کمی قدیمی شده و مستقیما روی مغز تاثیر می ذارن. اگه تصمیم دارین رنگای زیادی در دکور به کار ببرین از نوع مات رنگا استفاده کنین. مثلا به جای صورتی جیغ از صورتی کثیف استفاده کنین.

دکوراسیون خونه براساس فنگ شویی

یه خونه خوب چه ویژگیایی داره؟

بدونیم دکوراسیون

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *