یه عکاس استرالیایی عکس های عجیب و فوق العاده ای از یه رنگین کمون دایره شکل منتشر کرده که تعجب همه رو به خود جلب کرده. حالا این سوال اینجاس. چه طور همچین چیزی ممکنه؟

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ «کالین لئون هارت» عکاس استرالیایی، این عکس خیره کننده رو وقتی که زیربارش شدید باران سوار هواپیما بود ثبت کرد. این پدیده نادر که منتهی به اینجور منظره زیبایی شده در غرب استرالیا اتفاق افتاده است.

PAY-The-circle-rainbow

PAY-The-circle-rainbow1

آقای لئون هارت متخصص عکس های هوایی می گوید که پدیده رنگین کمون دایره شکل یه پدیده بسیار نادره که دیدن اون به این شکل، بستگی به محل قرار گرفتن بیننده داره. این رنگین کمون تنها وقتی به این شکل میشه دید که خورشید در پشت بیننده در حال درخشیدن باشه. یعنی اون بین رنگین کمون و خورشید قرار داشته باشه. بیننده هم باید در هوا باشه. وگرنه در زمین نمی تونه رنگین کمون رو به این شکل ببینه.

رنگین کمون

همه این موارد باعث می شه که گرفتن اینجور عکسی واسه عکاسان خیلی سخت شه. اما آقای لئون هارت خوب از عهده این کار برآمده س. اون می گوید در اون لحظه که رنگین کمون به این شکل در اومد فقط خودش که در هواپیما بوده می تونسته این صحنه رو ببینه. بعد از دیدن این صحنه، اون دوربینش رو بر می داره تا این صحنه دل انگیز رو در زیر بارش شدید باران شکار کنه. اون ۵ دقیقه صرف عکاسی از این صحنه کرده.

rainbow

این عکاس خوش ذوق می گوید که بعد از منتشر کردن این عکس، پیام های خیلی از فیزیک دانان و ستاره شناسا دریافت کرده.

به گفته سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا)، دیدن رنگین کمون دایره شکل بستگی به جایگاه ناظر در اون صحنه داره و این رنگین کمون از راه درخشش داخلی نورخورشید بوسیله قطرات باران تشکیل می شه.

noindex خبرگزاری مهر

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *