Posted on

با رنگ سال جدید میلادی آشنا شید و خود رو همرنگ سال کنین ! موسسه رنگ «پنتون» ، رنگ سال ۲۰۱۲ رو تعیین و معرفی کرده .

رنگ سال 2012 معرفی شد!

 

به گزارش آلامتو به نقل از «تابناک» ، واشنگتن پست در این باره نوشته که جهان سال آینده به رنگ خاکستری نیاز نداره ، جهان به رنگی نیاز داره که از اون انگیزه ، انرژی و جربزه واسه اقدام بلند شه به خاطر این موسسه رنگ «پنتون» براساس تحلیل روانشناسان خود رنگ نارنجی مایل به سرخ رو به عنوان رنگ سال ۲۰۱۲ انتخاب کرده .

براساس این گزارش ، «لیتریک ایزمن» مدیر اجرایی شرکت پنتون که استاندارد رنگای لباس و صنایع خونگی رو تعیین می کنه در این باره گفته که این رنگ براساس ایده جنب و جوش و ایجاد انگیزه انتخاب شده .

پیش بینی هر هرساله رنگ براساس نیاز مشتریان و چیزی که اونا میخوان صورت میگیره و بدون این دست اون دست کردن مورد استفاده طراحان جور واجور قرار میگیره. مدیر اجرایی پنتون در همین باره گفته که این انتخاب یه انتخاب سلیقه ای نیس ، ما انگار روح زمونه رو درمی یابیم و به همه خواستای دور و برمان نگاه می کنیم .

ایشون هم اینکه در این باره اضافه کرده که مشتری نقشی اساسی در زنده کردن اقتصاد داره و این نارنجی مایل به سرخه که آدرنالین تولید کرده و مشتری رو به فعالیت بیشتر در جهت خرید تشویق می کنه ، سالهای قبل هم صورتی گرم ، فیروزه ای و زرد هم براساس دلایلی خاص انتخاب شده بودن .

رنگ سال 2012

هر چند انتخاب رنگ سال بوسیله موسسه پنتون تاثیر خیلی بالایی در تعیین رنگ البسه و وسایل دکوراسیون خونگی در کشورای غربی میذاره ، اما این بدین معنی نیس که رنگای دیگه مورد بی توجهی طراحان و تولید کنندگان قرار میگیره ، بلکه براساس نیاز مشتری این رنگ ، رنگ غالب در طراحی و تولید در اینجور صنایعی می شه.

اینم بگیم که توجه به معرفی رنگ سال بیشتر مورد توجه جوانان و افرادیه که به دنبال مدگرایی هستن ، بخاطر این هم در کشورای غربی که پایه اقتصاد رو بر مصرف گرایی بنیان نهاده ان ، تلاشایی مثل این فت و فراوون دیده میشه که بدیش اینه با همون شکل و راه و روش هم وارد جامعه ایرونی شده بدون اینکه تغییری در وجود و هدف اون صورت بگیره .

این در حالیه که ممکنه فضای روانی و اجتماعی جامعه ایرونی به کلی متفاوت از جامعه ای دیگه باشه که اینم در انتخاب رنگا واسه وسایل جور واجور بسیار تاثیر گذاره .

تابناک