رنگ عشق مردان color

در این تحقیق مشخص شده که رنگ قرمز می تونه احساسات مردان رو تحت تاثیر بذاره و این در حالیه که خود متوجه اینجور تاثیری نیستن. رنگ قرمز با عشق عاشقونه و شور و هیجان رابطه داشته ولی این اولین باره که این رابطه به صورت علمی ثابت می شه.

اطلاعات زیادی درباره خاصیت فیزیکی و وجود اون انجام شده ولی از نظر تاثیر روانشناسی بحث کمتری در این مورد شده و این جالبه که چیزایی مثل رنگ که در همه جا هست ، می تونه بر رفتار آدم تاثیر داشته باشه، حتی بدون آگاهی آدم از این تاثیر. در این مطالعه تصاویری چند از زنان که بلوز اونا به صورت دیجیتالی قرمز یا آبی شده بود در برابر دید مردان قرار داده شده و از مردان درباره جذابیت هر تصویر سوال شد ونهایتا مشخص شد که در مقایسه با بقیه رنگها ، رنگ قرمز تاثیر به سزایی در جذابیت واسه مردان بردوش داره.

اما باید گفت که رنگ قرمز تاثیری بر آزمایش مردان در مورد زکاوت ، مهربانی و …زنان نداره و هم اینکه اینجور تاثیری در دیدگاه زنان نسبت به زنان دیگه مشاهده نشده. این رابطه و تاثیر در حیوانات اولین هم توجه شده. مثلا بوزینها و شامپانزهای مونث موقع تخمک گذاری قرمز می شدن واین مهمترین علامت جنسی واسه مردان بود. اینجور جواب موازی به رنگ قرمز در مردان آدم و حیوان می تونه ادعای زنان در مورد رفتار حیوان گونه مردان دور و بر مسائل جنسی رو تا حدودی تایید کنه.!

بنابر این بر خلاف تصور عام که فکر می کنن نظر مردان درباره زنان بسیار بافرهنگ و اندیشمندانهه باید گفت که این آزمایش تا حدودی هم بدویه. اینجور پیدا کردی می تونه تولید کنندگان لباس و طراحان صنعت مد رو تحت تاثیر بذاره.

یه نکته: در حالیکه این مطالعه ثابت کرده که رنگ قرمز احساسات عاشقانه مردان رو پیشرفت می بخشه ، تحقیقات دیگه نشون میده که تاثیر رنگا وابسته به شرایط و زمینه هم هستش. مثلا باید گفت که وجود رنگ قرمز در صحنه های هماوردی مثل مسابقات ورزشی و نوشتن امتحانات باعث بدتر شدن اجرا و ارائه می شه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

روانشناسی عشق مطالب باحال روز

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *