mobileگوشی های هوشمند با شتابی بی مثل در حال فتح جهان ان. سیاست مداران هم از این پدیده های تکنولوژیک در زندگی خود بهره می گیرند. این مطلب نگاهی به موبایل های بعضی از رهبران سیاسی برجسته دنیا هستش.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا وب سایت “The Next Web” در گزارشی نگاهی انداخته به گوشی های موبایل رهبران سیاسی کشورای جورواجور جهان. با خوندن این مطلب می فهمید که این رهبران سرشناس٬ از باراک اوباما٬ رئیس جمهوری آمریکا گرفته تا کیم جونگ اون٬ رهبر کره شمالی٬ واسه رتق و فتق ارتباطات دیجیتال خود از چه موبایل هایی استفاده می کنن.

باراک اوباما: بلک بری

در سال ۲۰۰۹ یه سال پس از روی کار اومدن باراک اوباما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا٬ گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر این که اون پس از بحث های فراوون با سرویس های اطلاعاتی آمریکا اونا رو راضی کرد که بازم بلک بری محبوبش رو به عنوان موبایل شخصی خود نگه داره.

اوباما از مدت ها قبل از هواداران پروپاقرص بلک بری بوده. البته عشق به بلک بری در خونواده باراک اوباما خیلی آتشین و گسترده نیس؛ در مراسم تحلیف دومین دور ریاست جمهوری اون٬ دخترش با آی فونی در دست در مراسم شرکت کرده بود.

آنگلا مرکل: بلک بری Z10

بالاترین جایگاه بزرگ آلمان از تک و توک رهبران سیاسی دنیاس که رسما از یه گوشی موبایل تعریف کرده. گوشی محبوب آنگلا مرکل بلک بری Z10ه.

کیم جونگ اون: اچ تی سی وان

رهبر جوون کره شمالی که کشورش سخت گیرانه ترین قوانین مربوط به مالکیت وسایل ارتباطی رو بر شهروندان اعمال می کنه٬ یه چند وقت پیش با یه گوشی اچ تی سی وان در یکی از جلسات رسمی حضور یافت و تصویر اون در وب منتشر شد. باحال اینجاس که رهبر سوسیالیست کره شمالی از گوشی های تولید شده در این کشور که نام “آریرانگ” رو براش انتخاب کرده ان٬ استفاده نمی کنه.

ولادیمیر پوتین: وفادار به تولید ملی با گلوناس ۹۴۵

رئیس جمهوری روسیه پیش تر اعلام کرده بود که هیچ موبایلی در اختیار نداره. با این حال٬ بعضی منابع از جمله “Technoweb” گزارش داده ان که پوتین از سال ۲۰۱۲ از یه گوشی هوشمند ساخت روسیه موسوم به “MTS-Glonass 945” استفاده می کنه. این گوشی تولید روسیه بر اساس سیستم عامل اندرویده.

پنگ لی یوان٬ بانوی اول چین: آی فون ۵

هنوز مشخص نیس که شی جین پینگ٬ رئیس جمهوری چین از چه گوشی هوشمندی استفاده می کنه. در واقع هیچوقت تصویری از اون به همراه تلفن همراهش منتشر نشده٬ اما همسر اون٬ پنگ لی یوان اون طور که تازگیا دوربین های خبرنگاران کنجکاو ثبت کرده ان٬ از آی فون ۵ استفاده می کنه.

اول وزیر تایلند: نوکیا لومیا ۹۲۰

ینگلاک شیناواترا که اولین اول وزیر زن در تاریخ تایلنده٬ دست کم پنج گوشی هوشمند متفاوت در اختیار داره. یکی از گوشی های خانوم اول وزیر نوکیا لومیا ۹۲۰ه.

خونواده سلطنتی انگلیس: آی فون

به نظر می رسد خونواده سلطنتی بریتانیا از هواداران سفت و سخت شرکت اپل ان. پرنس ویلیام و پرنس هری هر دو در المپیک تابستونی امسال با آی فون هاشون ظاهر شدن و حتی گفته می شه ملکه الیزابت هم تازگیا از کارمندان دربار خواسته که براش آی پدی سفارش بدن.

دیوید کامرون: بلک بری

دیوید کامرون٬ اول وزیر بریتانیا هم از هواداران بلک بریه. اون وقتی سال گذشته در جریان یه سخنرانی در دوبی ناخواسته صدای موبایلش درآمد٬ گوشی بلک بری خود رو درآورد و به حاضران در سالن نشون داد. بلک بری در میان رهبران جهان طرفداران زیادی داره.

به گزارش ایسنا و به نقل از دویچه وله،شاید به خاطر همین محبوبیت گسترده بلک بری در میان سیاست مداران برجسته دنیاس که سیستم مخابرات دولت بریتانیا در جریان اجلاس گروه ۲۰ که در سال ۲۰۰۹ در لندن برگزار شد٬ تلاش کرد تا به گوشی های بلک بری شرکت کنندگان در این مراسم نفوذ کنه.

ایسنا

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *