رواج پول داعش در مناطقی از غرب عراق

گروه تروریستی داعش از همه تاجران و مغازه داران و اهالی منطقه القائم در استان الانبار (در غرب عراق) خواسته س که به جای پول این کشور از پولا و سکه های ضرب شده داعش استفاده کنن.

بعضی از تجار منطقه القائم در استان الانبار به شبکه خبری ارم گفتن که گروه داعش دستوراتی به همه تاجران و مغازه داران و اهالی این منطقه داده که باید به جای پولای عادی دولتی از پولای چاپ شده و سکه های ضرب شده از طرف این گروه استفاده کنن.

منابع رسانه ای به نقل از شاهدان تأکید کردن، گروه داعش سکه هایی از جنس طلا، نقره و مس رو ضرب و در بازارهای منطقه القائم پخش کرده و از اهالی و تجار این منطقه خواسته س که به جای پول دولتی از سکه های خاص این گروه در معاملات و خرید و فروشای خود در بازار استفاده کنن.

تاجران این شهر از اینکه داعش اونا رو مجبور به تغییر دادن پول مورد استفاده اونا کرده، اعلام نگرانی کرده و تاکید کردن که هر نوع خرید و فروش رو متوقف می کنن.

خیلی از شهرهای عراق از سلطه گروه تروریستی داعش که از دهم ژوئن گذشته به عراق حمله کردن، رنج می برن و این گروه، اقدامات ظالمانه و زورگویانه ای رو در پیش گرفته و قوانین تندروانه خود رو بر اهالی مناطق تحت سلطه اش تحمیل کرده.

” محمود عبید” کارشناس مرکز تحقیقات راهبردی عراق در این مورد گفته که گروه داعش همه پولای موجود در بانکای دولتی و محلی رو درمناطق تحت سلطه اش که بیشتر از ۸۰۰ میلیون دلار برآورد می شه، در اختیار گرفته و بیشتر آثار باستانی رو که از موزه های و مناطق باستانی به دست آورده، فروخته و حالا به دنبال پول و پله و سرمایه جدید واسه تامین هزینه های خوده.

نوشته ای دیگر :
روش استفاده از نخ دندان دسته‌دار مینا ویسل

ایشون بیان داشته که داعش مبلغی حدود یکصدها هزار دلار رو به عناصر خود واسه خرید اسلحه از گروه های مافیایی داده و چاپ پول جدید هم ترفندی نو واسه اداره این گروهکه.

در عین حال، “قاسم الشرع” کارشناس مسائل اقتصادی درباره فریب خوردن بازرگانان و کسبه و مردم این منطقه با دروغ های داعش اخطار داد.

الشرع گفت: هدف داعش از ضرب سکه های فلزی، ترفندیه که از طریق اون می خواد که همه پولای اهالی مناطق تحت سلطه خود رو از دست اونا خارج کنه، بر خلاف اینکه داعش می دونه که این پول، واسه مبادلات تجاری مناسب نیس.

ایشون پیش بینی کرد که تجار مناطق تحت سلطه داعش مجبور به به کار گیری این سکه ها شن و داعش با سوء به کار گیری تجار وارد کننده این پولها به بهونه آسون کردن کارشون اون رو با دلار معاوضه کنه که این موضوع موجب زیاد شدن قیمت دلار در مناطق یاد شده می شه.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *