گیاهخواری

معمولا بعضی از عوامل روانشناختی در گروهی از آدمایی که علاقه ای به مصرف شکل های جور واجور گوشت ندارن، هست. مثلا آدمایی که یه بار گوشت فاسد یا بدمزه ای خورده ان یا اونایی که بوی گوشت خام در دوران کودکی اذیتشون کرده…

عادت به خوردن گوشت از سرشون می افتد. بعضی از بچه ها یا حتی بزرگسالان هم با دیدن صحنه های ذبح دام و پرندگان، دچار دلزدگی روانی از شکل های جور واجور گوشت و فرآورده های دام و پرندگان می شن و واسه اینکه بخوان گوشت موجود زنده ای رو بخورند، احساس عذاب وجدان می کنن.

با این حساب، می توان نقش عوامل روانشناختی رو در نبود مصرف گوشت ها بین افراد گیاهخوار یا خام خوار تا اندازه ای موثر دونست اما این عوامل، باید برطرف بشن.

یعنی آدمایی که به خاطر مسائل روانی، گوشت و فرآورده های دامی مصرف نمی کنن، باید بدونن این اجناس هم واسه سلامتشون به درد بخور هستن و هرچه زودتر درصدد رفع این عوامل روانی بربیایند.

اون گروه از کودکان یا بزرگسالانی که به خاطر بوی گوشت از مصرف اون دوری می کنن، می تونن طعم دارکردن یا تغییر روش پخت گوشت رو در برنامه غذایی شون جا بدن.

والدین می تونن به جای زور بچه خود به مصرف گوشت های تیکه ای که شاید خیلی مطلوب بچه ها نباشه، گوشت رو به صورت چرخ کرده در غذاهای جور واجور ترکیب کنن تا مواد مغذی کافی به بدن فرزندشون برسه.

نوشته ای دیگر :   ۱۱ روش برای بهبود طبیعی رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

کسائی هم که به خاطر ذبح دام و پرندگان، علاقه ای به مصرف گوشت ها ندارن، می تونن با مراجعه به مشاور و طی کردن دوره های روان درمانی این عادت خود رو کنار بذارن و از همه گروه های غذایی با حجم و تنوع متناسب و متعادل بهره ببرن.

۱۲ چیزی که قبل از گیاه خوار شدن باید بدونین

تامین پروتئین واسه گیاهخواران

روانشناسی هفته نامه سلامت گیاهخواری

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *