عکس پروفایل در شبکه های اجتماعی جور واجور بیان کننده چه چیزیه؟ قرار دادن هر عکسی در قسمت پروفایل درسته؟ در ادامه با شخصیت شناسی از راه عکس پروفایل آشنا میشین.

نزدیک به ۱۰۰درصد مردم در فضای مجازی دست کم یه حساب کاربری دارن و هرکی بنا به شخصیت و روحیات خود عکسی رو واسه این حساب کاربری انتخاب می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ روانشناسان فکر می کنند که از راه عکس پروفایل افراد میشه به ویژگیای اخلاقی و شخصیتی اونا فهمید اما این کار واسه افراد غیر متخصص ممکن نیس هر چند که بعضی افراد ادعاهایی در این مورد دارن.

شناخت ادما از راه عکس پروفایل موضوع جذابیه که شاید بتونه کمی در نوع روابط با یکدیگرو حد ومرزها به درد بخور واقع شه.

علی باجلان روانشناس در مورد شناخت ادما از راه عکس پروفایلشان میگه: براساس هر عکس پروفایلی نمیشه در مورد شخصیت فرد قضاوت کرد و باید فاکتورهای زیادی رو در نظر گرفت.

باجلان تاکید کرد: اگه فرد به اراده و انتخاب خود انتخاب کنه میشه براساس اون و در صورت تکرار در مورد ویژگیای فردی اون قضاوت کرد.

تصویر پروفایل آدمایی که اعتماد به نفس پایین دارن

این روانشناس ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ و اعتقادها در انتخاب عکس پروفایل بیان کرد: بعضی وقتا انتخاب تصویر گل ، طبیعت و متن به جای تصویر خود نشون دهنده شخصیتای منزوی و استرسیه که به دلیل اعتماد به نفس پایین نمی تونن تصویر خود رو واسه پروفایل خود بذارن.

ایشون اضافه کرد: بعضی وقتا دلیل این می تونه تعصبای خانوادگی و سختگیریای همسر باشه که دراین مواقع نمیشه دلیل رو نداشتن اعتماد به نفس یا داشتن شخصیت استرسی ومنزوی باشه.

وقتی حریم خصوصی با عمومی اشتباه گرفته می شه!

باجلان با بیان اینکه در صورت وجود شناخت نسبی از فرد و تکرار تصویر امکان تشخیص روحیات فرد محقق می شه، گفت: بیشتر آدمایی که تصویر خود رو با ظاهر منطقی واسه پروفایل خود قرار میدن از اعتماد به نفس بالایی برخوردارهستند به شرط اینکه بزرگ نمایی، خودنمایی و نمایش در کار نباشه.

: منظور از بزرگ نمایی و نمایش به کار گیری ویژگیای ظاهری و حالتای خاص متناسب با حریم خصوصی واسه پوش,ندن اعتماد به نفس پایین و نقاط ضعفه.

نوشته ای دیگر :
روانشناسی آشپزی: پختن غذا برای دیگران چه فایده ای دارد؟

آدمایی که با همسر خود مشکل دارن

این صاحب نظر در مورد آدمایی که از تصویر بچه خود واسه پروفایل استفاده می کنن، گفت: اگه این اقدام بدون هیچ اجباری باشه نشون وابستگی زیاد فرد به فرزندشه که می خواد اون رو به عنوان نمادی از هویت خود نشون بده.

ایشون اضافه کرد: قضاوت دیگه در مورد تصویر پروفایل این افراد رو میشه در عبارتای “من خونواده دارم” یا “رابطه موثر با همسرندارم و با فرزندم تیم تشکیل دادم” خلاصه کرد.

پروفایل آدمایی که مشکل هویتی دارن

باجلان در مورد آدمایی که تصویر کودکی خود رو انتخاب می کنن، می گن: این افراد در دوران کودکی خود مونده و بیشترین خاطرات خوب رو از همون دوران دارن و از شرایط فعلی رضایت ندارن.

ایشون گفت: این افراد بیشتر مشکل مشکل هویتی دارن و هنوز به خود باوری نرسیده ان.

تبلیغ با عکس پروفایل!

این روانشناس با بیان اینکه بعضی افراد تصاویر خود در محیط کاری رو انتخاب می کنن، گفت: واسه این افراد میشه چند برداشت داشت که بعضی وقتا واسه تبلیغ کارخود و بعضی وقتا واسه جلب توجه با به کار گیری جذابیت شغل و واقعا به دلیل نبود اعتماد به نفس کافیه.

: زیاده روی در این موضوع نشون دهنده اینه که فرد چیزی در زندگی جز شغل واسه به نمایش گذاشتن نداره و با این کار می خواد کمبودهای خود رو بپوشونه.

افراد تنوع طلب رو بشناسین

باجلان در مورد آدمایی که از تصویر مناظرو متن واسه پروفایل خود استفاده می کنن، گفت: اگه فرد به اختیار خود این موارد رو انتخاب کرده باشن می تونه نشون دهنده روحیات ایشون باشه مثلا والدین می تونن از راه تغییراتی که در تصویر پروفایل فرزندشون اتفاق میفته به بعضی نوسانات روحی وروانی درآنها پی ببرن.

ایشون با تاکید بر اینکه همه قضاوتا از تصاویر آدما به صورت نسبیه، گفت: بعضی وقتا تعویض همیشگی تصویر پروفایل می تونه نشون دهنده روحیه تنوع طلبی در فرده.

این روانشناس میگه: گاه میشه از این تصاویر واسه درمان مشکلات روحی و روانی افراد استفاده کرد.

پس نباید نسبت به تصاویری که دور وبریا تون واسه پروفایل خود انتخاب می کنن بی خیال نسبت به موضوع باشیم چون که این تصاویر نشون دهنده اطلاعات زیادی در مورد اونا هستش.

خصوصیات افراد خوشبین

شخصیت شناسی براساس عکس پروفایل تلگرام

باشگاه خبرنگاران روانشناسی با به کار گیری عکسا شخصیت شناسی

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *