Posted on

ترفندهای روانشناسی در هر مرحله ای از زندگی کاربرد دارن در کار و کاسبی هم خیلی راحت میشه با به کار گیری روانشناسی بازار رو در دست گرفت.

یه روانشناس عقیده داره: تصمیماتی که براساس احساسات زودگذر گرفته می شن و قوه عقل و منطق در اونا ندیده گرفته می شه راه به جایی نمی برد.

دکتر الهام فروزنده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه افراد موفق، قاطع و مطمئن اقدام می کنن، اعلام کرد: بدیش اینه افراد کمی در زندگی به ایده آل های ذهنی خود دست پیدا می کنن و در واقع فردی می شن که آرزوی بودنش رو داشته ان و دلیل اونم اینه که اونا هیچ گاه عمل نمی کنن.

ایشون گفت: دانش اندوزی و افزایش اطلاعات به معنی رشد نیس. رشد وقتی اتفاق می افتد که علم تبدیل به عمل می شه. خیلی از افراد تصور می کنن که در حال زندگی هستن، اما واقعیت اینه که به معنی واقعی «زندگی» نمی کنن، بلکه فقط وقت خود رو می گذرونن.

فروزنده با تاکید بر اینکه بیشتر افراد واسه رسیدن به آرزوهای خود هیچ اقدامی نمی کنن و منتظر هستن تا اقبال اونا رو به موفقیت برسونه، ادامه داد: این که ضریب هوشی فردی بالاتر از بقیه باشه، در موفقیت تاثیری نداره، مگه اینکه با به کار گیری علم خود بکنه. بین دونستن روش انجام کار و انجام دادن اون کار فرق زیادیه. هوش و علم هر دو بدون عمل بدون استفاده هستن.

این روانشناس اعلام کرد: موفقیت وابسته به گرفتن تصمیماتی درست و به موقعه. افراد باید بتونن متناسب با اهداف و آرزوهای خود تصمیمات قاطع و درست بگیرن. قاطعانه تصمیم بگیرن و به اون عمل کنن.

ایشون گفت: گاه افراد، کارایی رو فقط از روی احساس ناراحتی یا هیجان انجام میدن. این جوری کارا و تصمیمات بیشتر نادرست هستن که با یافته های تاسف برانگیزی همراه هستن. هر چند که احساسات در خیلی از وجوه زندگی موثر هستن، اما تصمیماتی که از روی احساس گرفته می شن بیشتر عواقب خوبی به دنبال ندارن. اینجور تصمیمات براساس احساسات زودگذر گرفته می شن و قوه عقل و منطق در اونا ندیده گرفته می شه.

فروزنده گفت: اجازه ندین احساستون، هوش و منطق شما رو تحت تاثیر بذاره. قبل از گرفتن تصمیمات مهم و سرنوشت ساز، تامل کنین و خوب درباره اون فکر کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

ایسنا روانشناسی موفقیت