روزای اول کار جدید

شروع اولین کارتون، تغییر سِمَت، امتحان کردن شغلی جدید، انتقال پیدا کردن به بخش یا اداره ای دیگه، همه اینا می تونن تجربیاتی ترس آور باشن. جایی که در اون راحت و موفق بوده اید رو رها کرده اید و حالا چاره ای ندارین خودتون رو دوباره برقرار کنین. به محیط جدید می روید، و روز اولتون واقعاً فاجعه س! اما جالبه بدونین که تنها نیستین.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ روز اولتون در جایی که به طور کاملً جدیده با توقعاتتان نمی خواند. به اون زمان بدین. در زیر فقط چند نمونه از رایج ترین روزای اول رو عنوان می کنیم.

یکی از دوستانم که زن بود و تو یه شرکت که پر از مرد بود کار می کرد، بوسیله رئیسش به منشی ها معرفی شد تا کسی رو داشته باشه بتونه ساعت ناهار رو با اون بگذراند. حتی یه اتاق یا میز براش آماده نشده بود و واقعاً حتی جایی رو پیدا نمی کرد که بتونه کیفش رو اونجا بزاره.

به دوست دیگری فوراً یه پروژه داده بودن بدون اینکه گذشته کافی درمورد اون ارائه کنن و از اصطلاحاتی که مدیرش استفاده کرده بود حسابی گیج شده بود. واقعاً نمی دونست مدیرش از اون چه می خواهد.

آخر اینکه، به یه کارمند جدید دیگه یه عالمه کتاب، رسید و وب سایت داده شده بود که مطالعه کنه بدون اینکه براش مشخص کنن چی مهمه و چی نیس. آخر روز اول، چشم هاش واقعاً تیره و تار شده بود و سرش داشت می ترکید.

وقتی می خواهید وارد چیز جدیدی شید، خیلی مهمه که ذهنتون درمورد هر چیز جدیدی که تجربه می کنین باز باشه. اگه من درمورد کارم خیلی سریع عزممو جزم کنم، بعد از روز اول می بایست اون محل رو ترک می کردم و اینطوری یه کار فوق العاده خوب رو از دست می دادم.

همه واسه مستقر شدن نیاز به زمان دارن، تا بتونن جاشون رو پیدا کنن، درمورد فرهنگ اون محیط اطلاعات پیدا کنن، اصطلاحات و زبون اونجا رو بفهمن و بفهمن کی به کیه.

لبخند بزنین، تا می تونید سوال کنین، همه چیز رو یادداشت کنین (مخصوصاً اسم ها رو) و صبور باشین. بفهمین که شرکت و وظایف جدیدتون ممکنه با چیزایی که در محیط قبلی تون داشته اید به طور کاملً فرق داشته باشه و دنیای کار با دنیای دانشگاه به طور کاملً فرق می کنه.

باید بتونین این فرق ها رو درک کرده و قبول کنین. هیچوقت نگید، «وقتی در شرکت قبلی بودم، این کار رو جور دیگری انجام می دادیم.» همکاری داشتم که این جمله رو خیلی تکرار می کرد و این باعث می شد که بقیه کارمندان به اون بگن که اگه اینطوره به کار قبلی خود برگرده. اگه جای دیگری واقعاً این کار رو بهتر انجام می دادن، می تونید خیلی آروم روش های بهتر رو به شرکت جدید معرفی کنین.

ارتباطاتتان رو قوی کنین. حرفه ای باشین. نگاه کنین. راه هایی واسه شناختن بیشتر همکارانتون پیدا کنین. واسه صرف چای به اونا ملحق شید.

در ظرفی شکلات بریزین و روی میزتون بذارین. با این روش با کسائی که واسه برداشتن شکلات توقف می کنن می تونید آشنا شید. در جلسات شرکت کنین و ببینین تصمیمات چیجوری اتخاذ می شن.

اگه مشکل جدی پیش آمده، شمام درگیر شید. روز دوم من در سر کار مشکل فنی در سیستم تحویل دهی ایجاد شده بود که باعث شد همه کارشناسان در اونجا جمع شن. من در اون هفته خیلی بیشتر از چیزایی که تو یه ماه تحت شرایط عادی قرار بود یاد بگیرم، یاد گرفتم!

با هر همکارتون و هم اینکه رئیستان وقت بگذرونین تا بفهمین رقابت ها، نقاط قوت و ضعف و فرصت های اصلی شرکت کجا هستن. به دست آوردن احترام اونا نیازمند زمونه پس تلاش کنین با گوش دادن فوراً کارتون رو شروع کنین.

بااینکه تاثیر اولیه در دقایق اول ایجاد می شه، به همون آسونی هم از بین می روند. تاثیراتی که باقی می مانند اونایی هستن که به حساب می آیند و این اثرات فوری ایجاد نمی شن. ممکنه بعدا به ترس های روز اول فکر کنین و بعد به اون روزا بخندین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

استرس مردمون مقاله در مورد استرس چیجوری

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *