درحالی که بیشتر مردم دنیا هر کاری می کنن تا از زیر تزریق آمپول فرار کنن در یکی از روستاهای کامبوج وضعیت به طور کاملً برعکسه.

به خاطر فرهنگ و تاریخ غنی، طبیعت قشنگتر، معابد باشکوهی مثل آنگکور وات، جنگ ویتنام، خمرهای سرخ، معادن و بسیاری چیزای دیگه در دنیا معروفه. اما عده کمی از بعضی عادات عجیب بعضی روستاهای این کشور مثل علاقه به سوزن آگاه ان. درحالی که بیشتر مردم دنیا هر کاری می کنن تا از زیر تزریق آمپول فرار کنن در یکی از روستاهای کامبوج وضعیت به طور کاملً برعکسه. مردم این داهات عاشق ی آمپول و سرم زدن هستن. دلیل این نامشخصه اما به نظر می رسد باور به انجام این کار در ذهنشون حک شده به گونه ای که هرکی با کوچیکترین کسالتی به بیمارستان مراجعه کنه حتما یه سرم به ایشون میدن!

به گزارش جون مورفی، خبرنگار بی بی سی، این علاقه به زدن سرم تا جایی رسیده که ایشون فردی رو سوار بر موتور و در حالی دید که لوله ی سرمی به بازوی راستش تزریق شده بود و مسافرکشی می کرد! به گفته این راننده خیلی از مردم در حال موتورسواری سرمی در بازوی خود دارن.

در خیابانی دیگه این گزارشگر کودکی رو دید که سرم در دست در کنار والدین خود که اون ها هم سرم در دست داشتن، پیاده می رفتن!

به نظر می رسد بعضی پزشکان حتی در موارد غیرضروری سرم تجویز می کنن تا هزینه بیشتری از بیماران بگیرن و خود بیماران هم به این درمان باور دارن به گونه ای که اگه پزشکی براشون سرم تجویز نکنه ایشون رو بی جنم دونسته و دیگه به ایشون مراجعه نمی کنن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *