روسیه بزرگترین کشور دنیا با نژادی قوی، فرهنگی جدا و مناظر نفسگیر همیشه توریستای زیادی رو به خود جذب می کنه. شاید حالا که سفر به قسمتایی از این کشور بدون ویزا واسه ایرانیان جفت و جور شده بتونیم با معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی روسیه به شما اطلاعاتی درباره این کشور پهناور بدیم. اینجا بعضی از مهمترین جاذبه های طبیعی و تاریخی روسیه رو واسه گردشگران معرفی می کنیم:

جاذبه های طبیعی روسیه

دریاچه بایکال

بایکال بزرگترین و عمیق ترین دریاچه دنیا، هر سال هزاران توریست از سراسر دنیا به خود جذب می کنه.آبهای بایکال به اندازه ای شفاف و تمیزه که در گذشته واسه آب درمانی ازش استفاده می شد و بیماران واسه شفا پیدا کردن از این آب می نوشیدن. بایکال مخصوصا در فصل زمستون که به شکل یه سرسره بزرگ می شه، زیباست و از اون به عنوان میدون اسکی استفاده می شه.

russia دریاچه بایکال

جزیره کیژی

یکی از جاذبه های اصلی جمهوری کارلیا و ، که زیاد معروف نیس ولی فوق العاده زیباست، دریاچه کیژی واقع در دومین دریاچه بزرگ اروپاست ینی دریاچه اونگا. دریاچه کیژی یه موزه در فضای بازه که شما رو به گذشته دور در روسیه می بره. کلیساهای چوبی این جزیره رو به میراث فرهنگی و طبیعی روسیه تبدیل کرده.

russia جزیره کیژی

دره مرمر روسکلا

اگه به منطقه زیبای کارلیا رفتید، بدون بازدید از دره مرمر روسکلا در نزدیکی شهر سورتاوالا ، اونجا رو ترک نکنین! در گذشته از معادن این بخش سنگ مرمر استخراج می شده، بعد از یه مدت عملیات استخراج سنگ مرمر توقف یافته و سه حوضچه آب در اونجا به وجود آمده. این دره مرمرین در هر فصلی از سال زیباست و همیشه آماده پذیرش بازدیدکنندگانه.

russia دره مرمر روسکلا

دره آبفشون

بیایید شما رو به بخشی به طور کامل متفاوت از روسیه ببریم! شبه جزیره کامچاتکا که طبیعتی فوق العاده دیدنی و جذاب داره.. دره آبفشون یکی از بزرگترین آبفشانهای دنیاست که فقط در اوراسیا هست.. این منطقه منحصر به فرد در ارتفاع ۵۰۰ متری قرار داره و آبفشانهای زیادی رو شامل می شه. آب گرمی که از سطح زمین بیرون می زنه. شاید کمی ترسناک باشه ولی این پدیده طبیعی منحصر به فرد واقعا ارزش بازدید رو داره.

russia دره آبفشون

کوهستان آلتای

در مرز آسیای مرکزی و سیبری، کوه های باشکوه آلتای قرار دارن که نمیشه بدون بازدید از این مکان با چشمون خودتون، زیبایی منحصر به فردش رو تجسم کرد. طبیعت آلتای متنوعه و شامل ترکیب متضادی از مناظر جور واجور در منطقه ای کوچیک می شه. دریاچه کوهستانی تلتسکوئه به خاطر آبهای کریستالی و شکل های جور واجور حیات وحش یه جواهر واقعیه. به بازدید از این کوه های آلتای برید و از مناظر خیره کننده اون، هوای پاک و سکوت کوهستانی لذت ببرین.

russia کوهستان آلتای

جاذبه های تاریخی روسیه

کلیسای سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از منحصر به فردترین جاذبه های توریستی روسیه واقع در هستش. این کلیسا بوسیله یکی از چهره های شرور دنیا در سال ۱۵۶۱ مثل یه شعله رو به افزایش شکل گرفت. کلیسای سنت باسیل با یکی از خاص ترین معماریای دنیا امروزه به عنوان یه موزه استفاده می شه و میلیونا گردشگر رو به خود جذب می کنه. این موزه با رنگهای خیره کننده یکی از ظاهری ترین جاذبه های روسیه هستش.

russia کلیسای سنت باسیل

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های دنیاست. موزه آرمیتاژ که در سال ۱۷۶۴ بوسیله کاترین کبیر ساخته شد، به هنر و فرهنگ اختصاص داره. این موزه شامل بزرگترین مجموعه نقاشی دنیا می شه که بیشتر از ۳ میلیون اثر هنری و عتیقه جات در آنجاست. این موزه در واقع یه سری از ۶ ساختمون تاریخیه که کاخ زمستونی و سالن تئاتر هم از این دسته هستن. این موزه یکی از عجیب ترین پنجره های فرهنگی روسیه هستش.

russia موزه آرمیتاژ

کلیسای سنت سوفیا

کلیسای سنت سوفیا که در بین سالهای ۱۰۴۵ تا ۱۰۵۰ بوسیله ویلادیمیر در نووگورد ساخته شد، یکی از قدیمی ترین کلیساهای روسیه هستش. این کلیساه به ۵ گنبد طلایی خود معروفه. این کلیسا پر از آثار عتیقه و مجسمه های مذهبیه.

russia کلیسای سنت سوفیا

کاخ کرملین

مجتمع کرملین در قلب مسکو ، اقامتگاه رسمی رییس جمهور روسیه هستش که در قرن ۱۴ بوسیله حاکمان روسیه ساخته شد و با دیواره ها و برجای بلند محاصره شده. از بین ۱۸ برج بزرگ، برج اسپاسکایا شاید معروف ترین اونا باشه.  میدون کلیسا، کلیسای دورمیتیون، و کاخ ترم بعضی از جاذبه هاییست که در این منطقه می تونین پیدا کنین.

russia کاخ کرملین

سوغات روسیه چیه؟

بهترین هتلای شهر روستوف روسیه

تور روسیه

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *