قصد روشن تر کردن موی سرتون رو دارین؟ به کار گیری مواد طبیعی واسه رنگ مو یه راه حل کم هزینه و عالیه.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ آب لیمو می تونه رنگ مو رو به صورت طبیعی روشن کنه. اما چیجوری اینکار رو می کنه؟  لیمو دارای اسید سیتریکه که اثرات روشن کنندگی داره. وقتی آب لیمو رو روی موهاتون می زنید باعث می شه رنگدانهای موی باز شده و رنگ مو روشن تر شه. به کار گیری لیمو می تونه راهی آسون و کم هزینه واسه روشن کردن مو باشه و هم اینکه کمترین آسیب رو به مو می زنه.

هرچند این رو هم باید در نظر داشته باشین که استفاده یه بار از این ماده فقط چند درجه موهای طبیعی شما رو روشن  می کنه و واسه روشن تر کردن مو و اثبات رنگ موهاتون بهتره پنج بار در ماه از این روش استفاده کنین تا به نتیجه بهتری برسین.

چیجوری از لیمو واسه روشن کردن مو استفاده کنیم؟

  1. اگه قد موهاتون متوسطه یه لیمو واسه کل مو کافی هستش اما اگه موهای خیلی بلندی دارین بهتره از دو لیمو استفاده کنین.
  2. لیمو رو به دو قسمت تقسیم کرده و تو یه ظرف، آب اونو بگیرین. حواستون باشه که لیموی طبیعی همیشه بهتر از آبلیمو تاثیر میذاره.
  3. شما می تونین لیمو رو مستقیما به موهاتون بزنین یا اونو با کمی آب گرم ترکیب کنین و با به کار گیری یه اسپری روی موهاتون بپاشید.
  4. واسه اینکه نتیجه بهتری بگیرین بهتره قبل اینکه لیمو رو روی مو بزنین، موهاتون رو نشویید. خشک بودن مو باعث می شه سرعت تاثیرگذاری لیمو بالاتر بره.
  5. پس از اینکه لیمو رو به موهاتون زدید، زیر نور آفتاب به مدت یکساعت بشینین. هر سی دقیقه تغییر رنگ مو رو چک کنین.
  6. بیشتر بخونین:  ۱۳ کاری که افراد دارای ذهن قوی انجام نمی دن
  7. بعد از یکساعت موهاتون رو بشورید. اسید سیتریک ممکنه در مو خشکی بسازه. پس بعد از خشک کردن مو، از نرم کننده مو استفاده کنین تا خشکی موهاتون از بین بره.
  8. می تونین این کار رو چهار یا پنج بار تکرار کنین تا نتیجه بهتری بگیرین.
  9. واسه اینکه از خشک شدن موهاتون جلوگیری کنین می تونین آبلیمو رو با کمی نرم کننده ترکیب کرده و استفاده کنین.

این موضوع رو در نظر داشته باشین که وقتی که واسه روشن شدن موهاتون در آفتاب هستین حتما از ضد آفتاب استفاده کنین تا آسیبی به پوستتون نرسه. در مرحله اول منتظر تغییر محسوسی نباشین. مثلا موهای قهوه ای تیره شما به قهوه ای روشن تبدیل می شه نه بیشتر. اما در مراحل بعدی قهوه ای روشن رو به رنگ روشن تر و بلوند می تونین تبدیل کنین.

لیمو روی موهای طبیعی تاثیر بهتری میذاره، واسه موهایی که رنگ مشکی داره ممکنه خیلی نتیجه قابل توجه ای نبینید. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، واسه سرعت بخشیدن به روشن شدن مو نور خورشید لازمه هر چند لیمو بدون نور خورشید هم عمل می کنه اما نتیجه ضعیف تری داره، می تونین واسه بهتر نتیجه گرفتن به این ترکیب عسل، دارچین یا چای بابونه اضافه کنین.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *