جویدن ناخن یکی از عادات بدیه که ممکنه شما از اون رنج ببرین اما هر عادتی رو میشه شکست داد فقط کافیه که یه مدت روی تغییر اون تمرکز کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ اگه بعضی وقتا ناخنای تون رو می جوید مشکلی نیس می تونین از همین حالا این کار رو متوقف کنین. اما این مسئله در مورد کسائی که جویدن ناخن به دلیل استرس واسه شون عادت شده فرق می کنه. میدونیم که شکستن این عادت زیاد هم راحت نیس اما نشدنی هم نیس. تازگیا این عادت به عنوان مشکل وسواس فکری عملی شناخته شده. پس بیایید دیگه وقت رو تلف نکنیم و به فکر درمانی واسه این مشکل باشیم.

روش ۱:

می تونین واسه جلوگیری از جویدن ناخن از استون یا لاک پاک کن استفاده کنین. به این صورت که انگشتا رو آغشته به استون کنین. استون طعم بسیار تلخ و بدی داره و بای این کار به محض این که تصمیم می گیرین ناخنا رو بجوید احساس تون مانع اون می شه. حتما این روش رو امتحان کنین که به دردتون می خوره.

روش ۲:

یکی دیگه از روشی که مانع جویدن ناخنا می شه اینه که دور مچ دست کش ببندین. هر زمان که احساس کردین می خواین ناخنا رو بجوید با کش به مچ دست ضربه بزنین. پس دفعه بعد که خواستین ناخنا رو بجوید نا خودآگاه ذهن تون دردی که دفعه قبل کشید رو یادآور می شه و این باعث می شو د دیگه این عادت رو تکرار نکنین.

نوشته ای دیگر :
تمام آنچه باید در رابطه با بازاریابی ویروسی بدانید!

روش ۳:

یه عدد فلفل رو وردارین و روی انگشتا بمالید. تندی فلفل باعث می شه حتی فکر جویدن ناخنا رو هم نکنین.

روش ۴:

اگه حوصله هیچ کدوم از روشای بالا رو نداشتید می تونین این روش رو امتحان کنین. ناخن مصنوعی بکارید و اون رو طراحی کنین. با این کار از ناخنای خود مراقبت کردین.

روش ۵:

اگه در لحظات پر استرس شروع به جویدن ناخنا می کنین یه سرگرمی لذتبخش و آروم بخش پیدا کنین. مثلا گوشی رو وردارین و به یکی از دوستان تون تماس بگیرین یا این که به آهنگ مورد علاقه تون گوش بدین.

روش ۶:

هر زمان که به سمت جویدن ناخنا می رید خیلی راحت می تونین این کار رو متوقف کنین. فقط کافیه به باکتریایی که زیر ناخنای تون هستن فکر کنین و اونا رو تو ذهن مجسم کنین. به کارایی که امرز با دستای تون انجام دادین فکر کنین مطمئنا حتی تمایل نمی کنین به سمت ناخنا برید.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

بدونیم چیجوری

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *