hiv-test

روش جدید واسه تشخصی سریع مریضی ایدز و هپاتیت پیدا شده که یافته های دقیقی داره. محققان چینی در این روش جدید از نانو ذرات واسه وجود ویروس HIV و هپاتیت در خون استفاده کردن.

 آزمایش سریع ایدز و هپاتیت و تست سریع HIV مثبت و منفی

انتقال خون هرساله جون بسیاری رو نجات می دهد، اما اگه خون وارد شده به بدن دارای ترکیبات خطرناکی مثل ویروس باشه، به جای درمان، ممکنه منتهی به مرگ مریض شه، پس پزشکان باید بتونن خیلی راحت و سریع شرایط خون رو بررسی کرده و درصورت وجود ویروس اون رو شناسایی کنن.

در گزارشی که در نشریه Biomater.Sci منتشر شده است. محققان چینی در دانشگاه سوت وست آمریکا، روشی ارائه کردن که با به کار گیری اون می توان وجود سه نوع ویروس خطرناک یعنی، HIV، هپاتیت C و هپاتیت B رو در بدن شناسایی کرد، با این روش جدید می توان تو یه مرحله به وجود این ویروس ها فهمید.

سریع ترین روش واسه شناسایی این ویروس ها، بررسی DNA و RNA اون هاست، در این روش، برخلاف روش های بر اساس آنتی بادی، نیاز به گذشت زمان زیاد و انتظار واسه عکس العمل سیستم ایمنی بدن نیس.

نانوگیو هی و همکارانش از دانشگاه سوث وست از روشی موسوم به افزایش DNA یا RNA ویروس استفاده کردن، با این روش می توان اندازه ویروس رو به حدی رساند که امکان ایجاد سیگنال رو داشته باشه.

در اول DNA ویروس ها افزایش می شه، بعد محققان اسید نوکلئیک خاص ویروس مورد نظر رو که روی سطح نانوذرات مغناطیسی قرار گرفته وارد محیط می کنن، اگر DNA ویروس مورد نظر در محیط وجود داشته باشه، نانوذرات شروع به نشر نور می کنن.

این نانوذرات، لومینسانس شیمیایی هستن، به این معنا که درصورت وجود مواد شیمیایی خاصی در محیط از خود سیگنال نوری ایجاد می کنن که بیان کننده ویروسه، مزیت این روش اون هستش که می توان از اون واسه شناسایی ویروس ها در غلظت های خیلی کم استفاده کرد، بدون این که لوازم طیف سنجی خاصی نیاز باشه.

این نانوذرات، مغناطیسی هستن پس می توان اون ها رو خیلی راحت خالص سازی کرد، از این روش می توان به صورت خودکار استفاده کرد.

به گفته محققان این طرح، این سامانه دارای پتانسیل های درمانی بسیاری در آینده هستش.

نشونه های دچار شدن به ایدز چیه؟

اشتباهات عادی درباره HIV و مریضی ایدز

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *