قصه شاه پریان «زیبای خوابیده» این بار در نمایشگاهی در موزه «هنرهای ملی» در کیف، پایتخت اوکراین و در دنیای حقیقی به اجرا در آمده. پنج «زیبای خوابیده» حقیقی امیدوارن تا از راه این نمایشگاه «زوج افسانه ای» خود رو پیدا کنن. روال این نمایشگاه به این صورته که دختران شرکت کننده در اون سه شب در موزه «هنرهای ملی» می خوابند، در حالی که بازدیدکنندگان مرد این نمایشگاه می تونن این دختران رو از خواب بیدار کنن.

 

پنج دختر انتخاب شده معتقد شده ان اگر فردی که اون ها رو بیدار کنه و این دختران چشمون خود رو باز کنن، باید با اون فرد ازدواج کنن.

تاراس پولاتایکو، هنرمند اوکراینی- کانادایی برگزار کننده این نمایشگاه، می گوید همه بازدیدکنندگان هم قبل از ورود به نمایشگاه قراردادی رو امضا می کنن و تعهد میدن که اگه دختری رو در این نمایشگاه بوسیدند و اون چشمون خود رو باز کرد، با اون ازدواج می کنن.

ناتالیا، یکی از پنج دختر حاضر در این نمایشگاه می گوید حتی در زمان خواب و با چشمون بسته هم می تونه عشق حقیقی رو بشناسه.

اون می گوید: «اگه دلم نخواد، چشمانم رو باز نمی کنم… شاید که این تنها راهی باشه که من می توانم همدم حقیقی خود رو پیدا کنم.»

 

     

آنتون مارکوف، یکی از بازدیدکنندگان از این نمایشگاه، می گوید نتوانسته س در این نمایشگاه جفت خود رو پیدا کنه. اون گفته: «می خواستم اون (همسر آینده خود) رو به درستی بشناسم، حتی لازم نبود حتما اون رو ببینم. می خواستم اون رو با قلبم احساس کنم، اما (با دیدن این دختران) این احساس به من دست نداد.»

دمیتری دسیاتریک، روزنامه نگار، هم می گوید از این نمایشگاه راضی نیس.

اون می گوید: «زرق و برق این نمایشگاه رو دوست ندارم… نمایشگاه در مورد “زیبای خوابیده” است، اما چیزی که می بینیم دختری مثل عروسک های پشت ویترین مغازه ها و دخترهای روی جلد مجله های مده. “زیبای خوابیده”، با اون زیبایی مسحور کننده اش، یه قصه بسیار غمگینه. در این قصه، “زیبای خوابیده” صد ساله که به خواب رفته و انتظار می کشد تا شاهزاده قصه اون رو ببوسد.»

دختران شرکت کننده و مردان بازدید کننده از این نمایشگاه باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشن. اون ها هم اینکه باید مجرد بوده و رو راست تمایل به ازدواج داشته باشن.

انتخاب

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *