محققان پژوهشکده پردازش هوشمند علائم، موفق به ارائه روشی جدید واسه تشخیص تصاویر غیر اخلاقی از تصاویر اخلاقی با به کار گیری ویژگی های شکلی و بافتی شدن.

روش جدید تشخیص تصاویر غیر اخلاقی در اینترنت

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، با در نظر گرفتن گسترش سریع اینترنت، تشخیص و جداسازی تصاویر غیر اخلاقی از تصاویر اخلاقی یکی از شاخه های طبقه بندی محتوا – محور تصاویره.

الان روش های تشخیص محتوا – محور تصاویر غیر اخلاقی بر اساس وجود اندازه پوسته، دارای رقابت هایی در انتخاب فضای رنگ و انتخاب ویژگی های مناسب در تصاویره.

روش پیشنهادی پریسا گیفانی و مجید وفایی زاده، محققان پژوهشکده پردازش هوشمند علائم بر اساس به کار گیری ترکیب فضاهای رنگی واسه استخراج ماسک پوست، استخراج ویژگی های شکلی و بافتی از ماسک پوست، انتخاب ویژگی های مناسب با کمک MRMR و SVM به عنوان طبقه بندی کننده س.

در روش پیشنهادی واسه کاهش خطا و بالا بردن دقت تشخیص از یه الگوریتم آشکارسازی چهره با به کار گیری ویژگی های هار و طبقه بندی کننده adaboost استفاده شده که با به کار گیری طبقه بندی کننده SVM توانایی این روش واسه تشخیص تصاویر غیر اخلاقی ۹۴ درصد و واسه تصاویر اخلاقی ۹۰ درصده.

به گفته محققان، یافته های نشون داده که می توان با به کار گیری استخراج ویژگی های مناسب و انتخاب درست ویژگی از تصاویر با دقت خوبی، تصاویر غیر اخلاقی رو از تصاویر اخلاقی جداسازی کرد.

ایسنا تصاویر اخلاقی

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *