مشترکان دائمی خطوط همراه اول و ایرانسل می تونن از راه گوشی موبایل خود از مبلغ میان دوره و پایان دوره قبوض باخبر شن.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا ، اپراتور دوم گوشی موبایل اعلام کرد: مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل می تونن علاوه بر به کار گیری بانک های طرف قرارداد با ایرانسل واسه پرداخت قبوض گوشی موبایل خود، از راه روش های اینترنتی، دستگاه های خودپرداز، شارژ خط به خط ، شارژ الکترونیکی و چیزای دیگه ای به جز اینا نسبت به پرداخت قبوض گوشی موبایل خود دست به کار شن.

مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل که مایل به پرداخت قبض گوشی موبایل خود از راه بانکی هستن، می تونن جهت پرداخت صورت حساب گوشی موبایل خود به کلیه شعب بانک های ملت، ملی و تجارت مراجعه کنن.

این دسته از مشترکان باید هنگام پرداخت صورت حساب گوشی موبایل خود، شناسه پرداخت شون رو در اختیار داشته باشن که واسه دریافت این شناسه می تونن با وارد کردن کد YES/OK #ر۱*۱ *۱۳۰* از سیم کارت دائمی شون، کد شناسه پرداخت رو ببینن.

مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل هم اینکه می تونن ازطریق سایت ایرانسل به نشانی www.irancell.ir و با به کار گیری یکی از کارت های عابربانک عضو شتاب مبادرت به پرداخت قبوض گوشی موبایل خود کنن.

به کار گیری دستگاه های خودپرداز(ATM) بانک ملت روش دیگری واسه پرداخت قبوض خطوط دائمی ایرانسل به حساب می رود که در این روش کافیه مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل به یکی از این دستگاه ها مراجعه کرده و با انتخاب گزینه انتقال وجه عملیات پرداخت قبض گوشی موبایل خود رو بکنن.

شارژ خط به خط روش جدیدی واسه پرداخت قبوض گوشی موبایل دائمی خطوط ایرانسل حساب می شه که در این روش مبلغ قبض یه مشترک دائمی ایرانسل رو یه مشترک اعتباری می تونه با به کار گیری سرویس شارژ خط به خط و از اعتبار حساب سیم کارت اعتباری خود پرداخت کنه.

علاوه بر این، مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل می تونن با به کار گیری شارژ الکترونیکی (E-Charge) هم مبادرت به پرداخت قبوض خود کنن که در این روش کافیه با مراجعه به فروشندگان مجاز ایرانسل که مجهز به سرویس شارژ الکترونیکی هستن، نسبت به پرداخت قبض خود دست به کار شن و پس از پرداخت، پیام کوتاهی مبنی بر تایید پرداخت قبض شون هم دریافت کنن.

به کار گیری واسه پرداخت قبوض تلفن مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل روش دیگه ایه که در اون مشترکان می تونن با به کار گیری کد OK #رمزکارت شارژ*۱۳۰* مبلغ کارت شارژ خریداری شده رو به حساب سیم کارت دائمی خود واریز کنن.

طبق این اعلام مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل می تونن از راه کنترل حساب اینترنتی هم وارد کنترل حساب اینترنتی خود شن و در قسمت صورتحساب گزینه پرداخت قبض رو انتخاب و قبض گوشی موبایل خود رو پرداخت کنن. اون دسته از مشترکانی که رمز کنترل حساب اینترنتی ندارن هم می تونن یه پیام کوتاه بدون متن به شماره ۱۳۰ ارسال کنن و رمز خود رو از راه پیام کوتاه دریافت کنن.

به کار گیری تلفن نشون دهنده ۸۷۳۴-۰۲۱ هم یکی دیگه از راه های پرداخت قبوض گوشی موبایل مشترکان سیم کارت های دائمی ایرانسل به حساب می رود.

 

اطلاع از مبلغ قبض، با فرستادن اس ام اس

مشترکان گوشی موبایل شرکت ارتباطات سیار هم می ‏تونن با ارسال یه پیام کوتاه (SMS) به شماره ۹۹۰۰۰۹ از قبض دوره و کارکرد میان دوره گوشی موبایل خود به صورت جدا شده از هم موارد کارکرد تلفن شهری، بین شهری، پیام کوتاه و بقیه هزینه ‏ها باخبر شن.

گذروندن راه و رفتن به بانک و پرداخت قبوض در سال های گذشته چیزی معمولی بود اما در چند سال گذشته با گسترش پرداخت قبوض به صورت اینترنتی و از راه تلفن ثابت خیلی از رفت و آمدهای شهری رو کاهش داده و پرداخت قبوض به موقع تر و آسون تر انجام می شه.

الان مشترکان گوشی موبایل هم می تونن با فرستادن اس ام اس به شماره ۹۹۰۰۰۹ از قبض و دوره کارکرد میان دوره ای تلفن همراهشون با خبر شن.

مشترکان گوشی موبایل شرکت ارتباطات سیار می ‏تونن درخواست خود رو طبق فرمت های تعیین شده در سایت به سیستم BillingSMS ارسال کنن و چند لحظه بعد، خدمات مورد نظربرای مشترکان فرستاده میشه.

 

دریافت قبض پایان دوره

واسه دریافت قبض پایان دوره یه رقم شماره دوره صورتحساب گیری * دو رقم شماره سال ۸۸*۱ ، هم اینکه واسه دریافت مبلغ کارکرد میان دوره واژه “m “، واسه دریافت مبلغ کارکرد از تاریخ تا تاریخ باید تاریخ پایان (۶ رقمی) * تاریخ شروع (۶ رقمی) (۸۷۱۲۱۰*۸۷۱۲۱۳)، دریافت راهنمای سیستم کلمه “H ” یا ” h” یا help، دریافت لیست دوره های صورتحساب گیری D یا d، واسه دریافت خلاصه قبض آخرین دوره S یا s، ثبت نام جهت دریافت قبض پایان دوره قبل از چاپ و پخش قبوض ” R” رو به شماره ۹۹۰۰۰۹ بفرستین.

اطلاعات قبض میان دوره به کارکرد یه بازه وقتی بین دو دوره صورتحساب گیری گفته می شه. به جای کاراکتر* می تونید از ‚ یا . یا / یا _ یا و یا Space استفاده کنین.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران در صورت درخواست قبض آخرین دوره و یا خلاصه قبض، شناسه قبض و پرداخت هم به خاطر به کار گیری خدمات پرداخت های غیرحضوری بانکها واسه تقاضا کننده فرستاده میشه. قبض پایان دوره از دوره یه سال ۸۷ قبل از پخش قبوض پستی واسه مشترکان به ترتیب زون ارسال می شه.

ایسنا روش شارژ خط به خط شارژ خط به خط ایرانسل

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *