روشی واسه خلاص شدن از آلرژیای فصلی

می تونید با چند تغییر ساده در الگوی زندگی و رژیم غذایی خود با این علائم ناخوشایند خداحافظی کنین.

اگه شمام به آسم و آلرژی فصلی گرفتار هستین شک نداشته باشین می دونین که این آسیب تا حدی آرامش شما رو بر هم می زند، اما به جای این که در سکوت علائم آزاردهنده آلرژی فصلی رو تحمل کنین، می تونید با چند تغییر ساده در الگوی زندگی و رژیم غذایی خود با این علائم ناخوشایند خداحافظی کنین.

دکتر فرد پسکاتور نویسنده کتاب «درمان آلرژی و آسم» و کتاب پرفروش «رژیم غذایی هامپتونها» در این مقاله تاکید کرد: اون چیزی که به درون بدن خود می فرستید تاثیر بسیار زیادی روی بروز آلرژی ها و حساسیت ها در شما داره.

آردها و قندهای تصفیه شده و غذاهای فرآوری شده همه عوامل ایجاد کننده التهاب هستن. این خوردنی ها رو از رژیم غذایی خود حذف کرده و عوضش از مواد غذایی شامل ویتامین D3 استفاده کنین چون التهاب رو کاهش می دهد و از ویتامین C استفاده کنین که با استرس های اضافی وارد شده به بدن در اثر تماس با مواد آلرژی زا مقابله می کنه و هم اینکه ویتامین A استفاده کنین چون موجب کاهش مخاط های بدن می شه که خودشون در ایجاد حساسیت موثر هستن.

به گزارش روزنامه نیوجرسی تو دی، هم اینکه می تونید محل زندگی خود رو از مواد آلرژی زا پاک نگه دارین مثلا نبود به کار گیری مواد محرک مضر، گامی موثر واسه راحت تر کردن تنفسه. هچنین در این مقاله تاکید شده فضای منزل رو خشک نگه دارین چون هوای مرطوب شرایط رو واسه رشد هاگ ها و بیدها مناسب می سازه. با آویزون کردن و خشک کردن هوله های مرطوب و نمناک، تعمیر کردن درزهای ورودی و خروجی و هم به کار گیری دستگاه تصفیه هوا می تونید محیط خونه رو خشک نگه دارین.

این مقاله می افزاید: حیوانات پردار و پشمالوی خونگی هرچند بامزه و دوست داشتنی هستن اما شک نداشته باشین دوست خوبی واسه سینوس های شما نیستن. به خودتون لطفی کرده و این حیوانات کوچولو رو از اتاق خواب و تختخواب خود دور نگه دارین. هم اینکه پیشنهاد می شه فاکتورهای محرک خارجی از منزل رو پشت دربگذارید و وارد منزل نکنین.

واسه اینکار مثلا وقتی از پارک یا پیکنیک به خونه می آیید کفش های خود رو پشت در بذارین و بدون این دست اون دست کردن دوش بگیرین. هم اینکه می تونید با بستن پنجره ها درشب از ورود گرده های گیاهان به داخل منزل جلوگیری کنین.

هم اینکه می تونید دست کم در مورد خودروی شخصی خودتون هم بعضی از این دستورالعمل ها رو انجام بدین هر چند ممکنه نتونین هر فضایی که یه وقتی رو در اون سپری می کنین در کنترل خود در بیارید اما دست کم در خودروی خودتون می تونید این نکات رو رعایت کنین.

دکتر پسکاتور تاکید کرد: علاوه بر ویتامین هایی که در بالا ذکر شد ویتامین B12 هم می تونه بی تعادلی باکتری های روده رو در مبتلایان به آلرژی فصلی بهتر کنه. هم اینکه پانتتین به عنوان یه استروئید طبیعی و کوئرستین به عنوان یکی از بهترین آنتی هیستامین های طبیعی واسه مقابله با آلرژی به درد بخور هستن. منیزیم هم مواد سمی رو از بدن خارج کرده و تنفس رو آسون کردن می کنه.

منبع : isna.ir

جمع آوری: آلامتو

 

آلرژی به آجیلای خوراکی دیگه به دنبال حساسیت به پسته

سبزیجات ضد آلرژی کدوما هستن؟

بازنشر

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *