روش های ثبت‌ نام در کنکور سراسری ۹۲

 

خبرگزاری ایسنا: مشاور عالی سازمان امتحان با اعلام خبر انتشار دفترچه راهنمای کنکور ۹۲ ، گفت: ثبت نام آزمون سراسری از روز پنج شنبه ۱۶ آذر شروع می شه و تا شنبه ۲۵ آذر ادامه داره.

 

 

دکتر حسین توکلی اعلام کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور شامل شرایط و قوانین ثبت نام و شرکت در کنکور دوره های روزانه، شبونه،نیمه حضوری، مجازی، پیام نور، فرهنگیان و غیر انتفاعی دانشگاه ها از راه سایت سازمان امتحان به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

ایشون اضافه کرد: بقیه شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، شرایط و قوانین ثبت نام اتباع خارجی، سهمیه ها، مراحل آزمون، منابع آزمون و بقیه اطلاعات مربوط به آزمون سراسری هم در دفترچه درج شده.

توکلی با اشاره به پیش بینی روش های جور واجور واسه ثبت نام داوطلبان کنکور، گفت: ثبت نام کنکور، به یکی از راه های زیر و منحصرا از راه سایت اینترنتی سازمان امتحان به نشانی www.sanjesh.org امکان پذیره. بنابر این داوطلبان لازمه به یکی از سه روش پرداخت اینترنتی، مراجعه به دفاتر پستی و مراجعه به دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک صادرات ایران اقدامات لازم رو بعمل بیارن.

ایشون در توضیح روش اول یعنی پرداخت اینترنتی، گفت: مراجعه به سایت اینترنتی سازمان امتحان و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام اولین اقدامه و با در نظر گرفتن اینکه پرداخت هزینه ثبت نام در این روش به صورت اینترنتی انجام می شه، داوطلبان باید از طریق کارت های عضو شبکه بانکی شتاب، با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۱۰۶ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره پرونده و رمز ورود) دست به کار شن. اگر داوطلبی تقاضا کننده ثبت نام در ۲ و یا ۳ گروه آزمایشی باشه، باید به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ ۱۰۶ هزار ریال دیگه پرداخت کنه.

مشاور سازمان امتحان با تشریح روش دوم ثبت نام یعنی مراجعه به دفاتر پستی، گفت: مراجعه به دفاتر پستی واسه جفت و جور دفترچه راهنمای شرکت در آزمون و کارت یا کارت های اعتباری به تعداد لازم اقدام اولیه س، بر این پایه تقاضا کننده باید واسه دریافت یه کارت اعتباری ثبت نام و دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مبلغ ۱۰۶ هزار ریال پرداخت کنه. مبلغ ۱۰ هزار ریال واسه هزینه پخش دفترچه راهنما و کارت اعتباری ثبت نام هم بوسیله دفتر پستی، از داوطلب دریافت می شه.

: واسه پخش هر کارت اعتباری (کارت اعتباری گروه های آزمایشی دوم و یا سوم و یا کارت اعتباری علاقمندی به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیر انتفاعی)، مبلغ ۳ هزار ریال دیگه هم بوسیله دفتر پستی، از داوطلب دریافت می شه.

توکلی مراجعه به دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک صادرات ایران رو روش سوم ثبت نام اعلام کرد و گفت: دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از راه سایت اینترنتی سازمان، مراجعه به یکی از دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک صادرات و خرید کارت یا کارت های اعتباری به تعداد لازم، پرداخت الکترونیکی وجه ثبت نام با مراجعه به یکی از دستگاه های خودپرداز و دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره پرونده و رمز ورود) از مراحل این روشه.

: اگر داوطلبی علاقمند به شرکت در انتخاب رشته های تحصیلی دانگشاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی باشه، باید مبلغ ۵۸ هزار ریال از راه روش فوق پرداخت و نسبت به دریافت یه کارت اعتباری علاقمندی اقدام کنه.

دکتر توکلی در ادامه گفت: به خاطر آسون کردن در ثبت نام داوطلبان و دریافت اطلاعات کارت اعتباری روش های دیگری هم در دست بررسی و اقدام می باشه که جزئیات اون از راه سایت اینترنتی سازمان به اطلاع داوطلبان می رسد.

مدارک و مراحل ثبت نام

مشاور سازمان امتحان با اشاره به بقیه اقدامات لازم واسه ثبت نام، گفت: پس از مطالعه دفترچه راهنمای شرکت در آزمون و آشنایی با کلیه شرایط و قوانین آزمون داوطلب باید با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان امتحان به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنه.

ایشون با اشاره به مدارک لازم واسه ثبت نام به جفت و جور فایل عکس اسکن شده، عکس ۳ در ۴ یا ۴ در ۶، کارت اعتباری ثبت نام و تکمیل بعضی فرم های پیش بینی شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور اشاره کرد.

یه اخطار به داوطلبان کنکور

دکتر توکلی در آخر ضمن اعلام اخطار به داوطلبان، تاکید کرد: با در نظر گرفتن بعضی مشکلات ایجاد شده در آزمون های قبلی در مورد اشتباه در فرستادن عکس داوطلبان که این موضوع اکثرا از طریق داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می کنن رخ داده، تاکید می شه اگر ثبت نام رو بوسیله کافی نت ها انجام می بدید علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت کنین تا اشتباهی عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نشه.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *