اگه می خواین پوستی سرحال و سالم داشته باشین، این مطلب رو از دست ندین.

به پشت بخوابین

خوایبدن در بعضی موقعیتا کم کم موجب ایجاد خطوطی در پوست صورت شما می شن. این چروکا در لایه های سطحی پوست ایجاد شده اما خیلی راحت محو نمی شن. به پهلو خوابیدن باعث ایجاد چین و چروک روی گونه ها و چانه  و خوابیدن روی شکم (دمر) روی پوست پیشونی شیارهای بوجود میاره. واسه پیشگیری از ایجاد چین و چروک پوست موقع شب، تلاش کنین به پشت بخوابین (طاق باز).

ماهی بخورین

ماهیای آب سرد مانند سالمون منبع عالی پروتئین یعنی یکی از اجزای اصلی سازنده پوست هستن. ماهی مخصوصا ماهیای چرب و روغنی پر از اسیدهای چرب امگا- ۳ هستن که به نظر کارشناسان این اسیدهای چرب در تغذیه بافت پوست و حفظ سرحالی، انعطاف پذیری و جوونی پوست و هم اینکه کمک به کاهش چین و چروکای پوستی نقش حیاتی اجرا می کنن.

از عینک مطالعه استفاده کنین

کار و حرکت زیاد عضلات صورت موجب ایجاد شیار و در آخر چروک در بافت پوست می شن. پیشنهاد می شه در صورت نیاز حتما موقع مطالعه از عینک مخصوص استفاده کنین. عینک آفتابی رو هیچوقت یادتون نره چون پوست دور و بر چشم رو در برابر صدمات نور خورشید مراقبت کرده و از جمع شدن عضلات صورت شما جلوگیری می کنه.

از اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs) استفاده کنین

این اسیدهای طبیعی سلولای مرده پوست رو جدا کرده و منافذ، خطوط و چروکای سطحی پوست رو مخصوصا در دور و بر چشما کاهش میدن. شکلای جور واجور قوی تر این اسیدها تولید کلاژن رو تقویت می کنن. به کار گیری اسیدهای آلفا هیدروکسی پوست رو نسبت به آفتاب حساس تر می کنه، پس به کار گیری کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی رو یادتون نره.

پوست خود رو زیادتر از اندازه نشویید

آب معمولی (آب شیر) رطوبت پوست و چربی طبیعی این بافت رو که از ایجاد چین و چروک پیشگیری می کنه، ازبین می بره. واقعا با زیاده روی در شستن پوست صورت، مواد محافظتی پوست رو هم می شویید. واسه تمیز کردن پوست از صابونای خاص شامل مرطوب کننده، ژل و یا کرمای تمیز کننده پوست صورت استفاده کنین.

از ویتامین C غافل نشید

بعضی تحقیقات نشون میدن که کرمای شامل ویتامین C تولید کلاژن رو زیاد کرده، از پوست در برابر صدمات به وجود اومده از طریق اشعه ماوراء بنفش (UVA و UVB) مراقبت کرده و به کاهش نقاط تیره رنگ، قرمزی و التهاب پوست کمک می کنن. یکی از اشکال ویتامین C به نام ال- آسکوربیک اسید بهترین ترکیب واسه کاهش چین و چروکای پوستیه. فرمی از ویتامین C موسوم به آسکوربیل پالمیتات هم واسه این منظور مناسبه.

سویا واسه مراقبت از پوست

سویا زیبایی ظاهری پوست رو بهتر کرده و از اون مراقبت می کنه. تحقیقات نشون میدن که به کار گیری سویا به صورت موضعی و یا به عنوان مکمل خوراکی، موجب مراقبت پوست و حتی بازسازی اون در برابر آسیبای به وجود اومده از طریق نور خورشید می شه. هم اینکه مشخص شده که سویا در بهبود ساختار و استواری پوست هم نقش داره.

به جای قهوه، کاکائو بخورین

یه نوشیدنی ضد چروک پوست رو تقدیم حضورتون می کنیم. محققان فکر می کنن که کاکائو با دارا بودن مقادیر خیلی بالایی از ۲ آنتی اکسیدان مهم (اپی کاتچین و کاتچین) از پوست در برابر صدمات آفتاب مراقبت کرده، جریان خون در بافت پوست رو بهتر کرده، به آب رسانی پوست کمک کرده و موجب نرمی پوست می شه.

اصول اولیه مراقبت از پوست رو رعایت کنین

واسه حفظ سرحالی و جوونی پوست، اصول و پایه مراقبت از این بافت رو یادتون نره. این موارد عبارتند از:

۱-    از قرار گرفتن در تماس مستقیم با نور خورشید دوری کنین.

۲- از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده کنین.

۳- لباسایی بپوشید که از نور خورشید در امان باشین.

۴- سیگار نکشید.

۵- از اجناس مرطوب کننده استفاده کنین.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

بازنشر روشای به درد بخور سیمرغ چین و چروک پوست

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *