فعال کردن توانایی نمایش فایلای حفاظت شده سیستم عامل، این اجازه رو به آنتی ویروسا میده که به فایلای سیستمی هم دسترسی یابد و اونا رو هم اسکن کرده و ویروسای مخفی رو کشف و پاک کنه.

 ویروسای جدید امروزه از هوش بالایی بهره مند هستن و مهمترین ویژگی اونا اینه که به محض ورود به سیستم قربونی خود رو به روشی باحال از دید اون و آنتی ویروس اون مخفی نگه می دارن طوری که حتی با آنتی ویروسای قوی مانند Nod۳۲ و Kaspersky هم قابل رویت و حذف نیستن.

 

 

هم اینکه با تعویض ویندوز هم دردی دوا نمی شه و ویروسا بازم به کار خود ادامه میدن! دلیل این مشکل اینه که آنتی ویروسا اجازه دسترسی به فایلای حفاظت شده سیستمی رو ندارن و هنگام جستجو خیلی راحت از کنار ویروسایی با مشخصات فایل سیستمی عبور می کنن!

این ویروسا هم بسیار هوشمندانه برنامه ریزی شدن طوری که خود رو به صورت فایلای حفاظت شده سیستم عامل در می یارن و بدین صورت خود رو مخفی می کنن تا از چنگ آنتی ویروسا در امان باشن.

اما در این جا ما با روشی بسیار ساده این اجازه رو به آنتی ویروسا می دیم که به فایلای سیستمی هم دسترسی داشته باشن و اونا رو هم اسکن کنه و ویروسای مخفی رو کشف و پاک کنه پس اگه تا حالا سیستم شما حتی یه بار هم ویروسی شده حتما این مقاله رو بخونین تا از نبود وجود ویروسای مخفی در سیستم خود مطمین شید.

در این مقاله ما با فعال کردن توانایی نمایش فایلای حفاظت شده سیستم عامل این اجازه رو به آنتی ویروسا می دیم که به فایلای سیستمی هم دسترسی یابد و اونا رو هم اسکن کنه و ویروسای مخفی رو کشف و پاک کنه.

 

  

 

واسه این کار:

۱- به My computer برید و در Toolbar گزینه Tools رو انتخاب کنین.

۲- در منوی Tools گزینه Folder Option رو انتخاب کنین.

۳- بعد به سر برگ Veiw برید.

۴- در بخش Hidden files and folders تنظیمات زیر رو اعمال کنین:

الف- گزینه Show hidden files and folders رو انتخاب کنین چون بیشتر ویروسا Hidden هستن.

ب- تیک گزینه Hide extensions for known file types رو واسه نمایش پسوند فایلا وردارین (پسوند ویروسا اکثرا exeه)

ج- تیک گزینه Hide protected operating system files (Recommended) رو واسه نمایش فایلای حفاظت شده سیستمی وردارین و با اخطاری که میده موافقت کنین.

۵- بعد Ok رو بزنین و از Toolbarخارج شید.

۶- حالا با خیال راحت با یه آنتی ویروس بروزرسانی شده ( Nod۳۲ یا Kaspersky ) کل هارد دیسک، فلش و حافظه های جانبی خود رو اسکن کنین تا سیستم خود رو از شر این ویروسای مخفی و هوشمند به طور کامل پاک کنین! پس از پایان اسکن و پیدا کردن و پاک کردن ویروسا دوباره تنظیمات قبلی رو به حالت اول برگردونین.

رایانه مشرق نیوز ویروس

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *