3 Mindfulness Tips to Reduce Anxiety

اگه در شرایط حساس اضطراب تموم وجود شما رو فرا گرفته و مانع از انجام روال عادی کاراتون میشه بهتره با ادامه مقاله همراه شید تا راه های کاهش اضطراب از طریق جمع کردن حواس رو یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو به نقل از بدونیم؛ اضطراب یکی از عادی ترین مشکلات سلامت ذهنه که اگه درمان نشه کیفیت زندگی رو پایین می آورد، ابتکار و خلاقیت رو کم می کنه و حتی باعث افسردگی می شه. حالا خوبیش اینه یه سری روشای خود کمکی وجود دارن که می تونن اضطراب رو تا حدودی کم کنن و یکی از این روش ها تمرکز حواسه.

واسه جمع کردن حواس به محیط دور و بر حواستون باشه طوریکه تموم تمرکزتون روی زمان حال باشه. این روش باعث درمان اضطراب می شه حتی در مورد کسائی که نگران آینده هستن و یا استرس و نگرانیای شون از تجربیات گذشته سر میگیره.

آسون ترین تمرین واسه شروع

درک اثرات تمرکزحواس واسه درمان اضطراب و نگرانی آسونه اما چگونگی کاربرد اون در زندگی روزانه شاید کمی مشکل باشه. در این جا ۳ تمرین جمع کردن حواس آمده که می تونین با اونا خودتون رو آروم کرده و روی زمان حال تمرکز کنین. این تمرینا به هیچ تجهیزاتی نیاز نداره بسیار آسون هستن حتی کودکان و نوجوانان هم می تونن خیلی راحت اونا رو بکنن.

تمرین وایس تاده

روی زمین صاف وایسید. پاها رو به عرض شونه ها باز کنین. دستا رو در دور و بر بدن آویزون کنین. اگه کفشای پاشنه بلند پوشیده اید اونا رو دربیارین و بذارین کف پاا سطح زمین رو لمس کنه. چشما رو ببندین و نفس عمیق و آروم بکشین. وقتی که ریتم نفسای عمیقی که می کشید ثابت شد تمرکزتون رو به بدن مشخص کنین. به چگونگی قرار گرفتن کف پاها روی زمین دقت کنین. انگشتای پا رو خم کنین و به حس انقباض ماهیچه ها دقت کنین. تصور کنین که به سمت مرکز زمین کشیده میشین و میفهمید که پاهای تون احساس آرامش می کنن.

نوشته ای دیگر :   رنگها در دکوراسیون داخلی

تمرین تنفس

تمرین تنفس اندازه گردش دی اکسید کربن در خون رو تنظیم می کنه. و به بدن کمک می کنه تا با نشونه های اضطراب و حملات ترس مثل تنفس سریع مقابله کنه. در این تمرین فرقی نمی کنه نشسته باشین وایس تاده یا خوابیده. فقط باید در حالتی باشین که احساس آرامش کنین. چشما رو ببندین، نفس رو داخل بدین و تا شماره ۳ بشمارید و آروم نفس رو بیرون بدین و تا شماره ۴ بشمارید. به هوایی که وارد بدن می شه و صدای درونتون موقع شمارش تمرکز کنین.

تمرین تمرکز حسی

روی زمین در موقعیتی آروم بخش بشینین و چشما رو باز نگه دارین. واسه چند لحظه چیزایی که می بینین، می شنوین، می بویید، می چشید و حس می کنین رو ثبت کنین. و به تموم این اطلاعات حسی دقت کنین. وقتی که مضطرب هستیم تموم چیزای که در مقابل مون هستن رو ندیده می گیریم چون غرق در افکار منفی و ترسامون شده ایم. این تمرین رو هر جا که باشین می تونین انجام بدین. حتی می تونین واسه این کار یه وسیله کوچیک مقابل تون بذارین و روی اون تمرکز کنین. وسایل تزئینی و یا وسایل آشپزخانه بهترین انتخاب هستن. اون وسیله رو در دست بگیرین و به احساسی که دارین تمرکز کنین. با دقت به اون نگاه کنین. چه رنگیه؟ با ضربه زدن به اون صدا میده؟ بازجویی و جستجو یه وسیله می تونه شما رو از درون آروم کنه.

چه وقتی این تمرینا رو انجام بدیم؟

وقتی دیگه این تمرینا رو یاد گرفتید دیگه نباید گرفتار ترس و نگرانی شید. هر زمان که احساس کردین دچار اضطراب و ترس و نگرانی شدین یکی از این تمرینا رو انجام بدین. شاید در اول کمی مشکل باشه اما بعد از چند مرتبه تکرار خیلی راحت می تونین اونا رو انجام بدین. شاید تمرکز به زمان حال کمی زمان ببره. پس به خودتون فرصت بدین تا مهارت تمرینای جمع کردن حواس رو بیاموزید

درمان طبیعی اضطراب شدید چیه؟

همه چیز درباره بدبینی و اضطراب

اضطراب بدونیم کاهش اضطراب

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *