هر دو حالت پیش میاد: مردی به زن خود خیانت کنه یا زنی به شوهرش خیانت کنه. اما این مقاله درمورد زنانیه که شوهراشون به اونا خیانت کردن. البته اگه شما مردی هستین که همسرتون به شما خیانت کرده، بازم ممکنه این مطالب به دردتون بخوره.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ احساسات بعد از کشف خیانت معمولاً بسیار شدید هستن. عصبانیت، بهت، پریشونی و گیجی، خیانت و شوک در شما شدت می گیرن.

زنی که به اون خیانت شده شدیداً عصبانی شده و آزادی واسه خالی کردن این عصبانیت می خواد.

زبون عصبانیت هیچوقت دلپذیر نیس. اما نه فقط هیچ اشکالی نداره که به اون زبون حرف بزنه، بلکه واسه بهبودی واقعی به طور کاملً لازمه. آدمها تا وقتی دیوونه نشن، بهتر نمی شن.

اگه جلو این خشم گرفته شه، این خشم به لایه های زیرین رفته و روحتون رو از درون میخوره. خیلی مهمه که در اینجور شرایطی خشمتون رو بگید.

بعد از اولین انفجار خشم، نیاز به اطلاعات پیش میاد. دوست دارین بدونین چه اتفاقی افتاده. کی این اتفاق افتاده، چند وقت یه بار تکرار شده و مثل این. این دقیقاً وقتیه که باید از شوهرتون همه این سوالها رو سوال کنین.

مردها معمولاً دوست دارن جزییات رابطه جنسی رو بدونن و زنها بیشتر دوست دارن بدونن که شوهرشون اون زن دیگه رو دوست داره یا نه. این نیاز هر چی که باشه، اطلاعات خیلی براتون اهمیت داره و نباید از اون بگذرید.

هیچ دلیلی واسه مخفی کردن مثل این اطلاعات از همسری که آسیب دیده وجود نداره. ازدواج با قسم مقدسش شکسته و خرد شده و چیز دیگری از این ازدواج باقی نمونده که بخواین از اون مواظبت کنین. به خاطر همین کسی که خیانت کرده باید هر اطلاعاتی که همسرش از اون می خواد رو در اختیار اون بذاره.

بعضی وقتا فرد خیانتکار تصور میکنه که وقتی همسرش از اون سوال میکنه، هر چی که به نظرش درسته رو باید جواب بده، به خاطر همین جزییات رو مخفی میکنه. هیچی بیشتر از فریب دوباره، شعله خشم همسرتون رو تندتر نمیکنه. در هر حال همه واقعیت برملا می شه.

این وقتیه که همه واقعیت رو باید بر زبون بیارین، یا دست کم تا حدی که همسرتون می خواد. این دو با هم فرق دارن. خیلی از کسائی که دوران بهبودی از خیانت همسراشون رو گذرونده ان میگن وارد شدن بیشتر از اندازه به جزییات اون خیانت، تصویر شکجه بیاری تو ذهن بوجود میاره که سالها دست از سرتون برنخواهد داشت.

اما لازمه از این خط باریک معلوم سازی و صداقت به دقت عبور کنین و تلاش کنین این معلوم سازی بیشتر باشه تا کمتر.

البته ایدآلترین حالت ممکن اینه که نیاز همسرتون در این رابطه رو برآورده کنین. باید کاری که کردین رو پذیرفته و اون رو اعتراف کنین. تلاش نکنین واسه مواظبت از خودتون واقعیت رو تغییر بدید. با فریب هیچوقت نمیشه رابطه ای درست کرد چه برسه به اینکه رابطه خراب شده ای رو دوباره درست کرد.

مخفی کردن اطلاعات کار رو نصفه باقی می ذاره. هر چی مدت بیشتری از این کار نیمه بگذره، بیان حقایق سخت تر می شه. اگه ازدواجتون بر هم نخورده و سر جاش بمونه، این راز همیشه ته دلتون میمونه و همسرتون که خیانت دیده و توقع داشته که از مرحله خشم با داشتن این اطلاعات با فکر بازتری بیرون بیاد، همیشه این کینه رو در قلب خود نگه داره.

قدرت ادامه ازدواج الان دیگه در دستان کسی که خیانت دیده. ممکنه تصور کنین که اگه بخواین خشمی که احساس میکنین رو با همون شدت بگید، همسرتون رو به آغوش معشوقه اش خواهید فرستاد.

ممکنه این اتفاق بیفته اما یادتون باشه شوهرتون همون زمان هم در آغوش معشوقه اش بوده و عصبانی بودن الانتان قرار نیس اون رو بیشتر از پیش جذب اون زن کنه.

از اینا گذشته، چیزی از زندگی زناشوییتان باقی نمونده که بخواین از اون مواظبت کنین. اگه قرار باشه در آینده باز با هم زندگی کنین، باید طور دیگری زندگی کنین. وقت شروع دوباره س. مقدس ترین جنبه های این ازدواج از بین رفته، الان باید شروع به ساخت دوباره اون کنین.

غصه خوردن واسه چیزای از دست رفته

در مرحله غم و اندوه، کمی بهبودی حاصل میشه. اما این روند همیشگی نخواد بود – دو قدم به جلو ورداشته و یه قدم عقب میاد. از نظر احساسی زمان بسیار سختیه اما این بخشی از روند طبیعی غصه خوردن واسه چیزهاییه که از دست دادین: مثل اعتماد، عشق و ازدواجتون.

درست همون وقتی که فرد احساس میکنه کم کم بر این درد غلبه میکنه، این غم دوباره رو میاد. اما امیدتون رو از دست ندین: شدت این درد کم کم کمتر شده و با موندگاری کمتری اتفاق میفته و وقتهایی که حالتون خوبه طولانی تر از وقتهایی می شه که ناراحتید.

این روند غصه خوردن درست مثل عزاداری واسه مرگ همسر می مونه. زنهایی که به اونا خیانت شده هم درست واکنشهایی رو گزارش میکنن که زنائی که شوهراشون فوت شدن:

– احساس میکنن که همسرشون ترکشان کرده.

– خود رو در اندوهشان تنها می بینن.

– احساس میکنن که میتونستن واسه جلوگیری از این اتفاق کاری بکنن.

– احساس میکنن با بقیه فرق دارن و دیگه بین زوجهای دیگه احساس راحتی نمی کنن.

– کارای تموم نشده زیادی با همسرشون داشتن که دیگه الان انجام اون براشون شدنی نیس.

– از آینده می ترسن.

– احساس میکنن باید رفتاری بهتر میداشتند.

– وانمود میکنن که اتفاقی نیفتاده (مثل زن بیوهای که واسه همسر از دست رفتهاش سر میز غذا بشقاب میگذاره).

غصه خوردن اهمیت زیادی داره اما خیلی مهمتر اینه که بدونین واسه چه غصه می خورید. واسه بعضیا نوشتن این فقدانا روی کاغذ خیلی کمک می کنه. شمام می تونین امتحان کنین. تلاش کنین تا جایی که ممکنه با خودتون رو راست باشین.

گریه کردن جلو بقیه هیچ ایراد و اشکالی نداره. غصه همیشه قابل پیشبینی نیس، قابل کنترل هم نیس.

گریه کردن جلو همسر خیانتکارتان هم هیچ اشکالی نداره. درواقع اون باید این گریها رو ببینه و حس کنه که چه خرابی در زندگیاش به بار آورده. درمورد ناراحتیتان به طور کاملً رو راست باشین.

تضمینا

یکی از اولین چیزایی که یه زن خشمیگین و غصه دار می خواد، تضمینیه واسه اینکه دیگه این اتفاق نمیافته. خیلی از زنا تصور میکنن که اگه از همسر خیانتکارشان بخوان که به جرم خود اعتراف کنه و براشون قسم بخوره که دیگه اون کار رو تکرار نمی کنه کافیه. اما اینطور نخواد بود. قسم خوردن زبانی خوبه اما تضمین کننده این نیس که دیگه اون اشتباه رو تکرار نمیکنه.

بهترین تضمین واسه اینکه اون فرد دیگه خیانت نکنه اینه که دردی که واسه همسر خود ایجاد کرده رو عمیقاً احساس کنه. اجازه بدین زیر این جمله خط بکشیم: قسم خوردن واسه تکرار نکردن اون اشتباه دوومی نخواد داشت، بدون این دست اون دست کردن بعد از سر کار اومدن به خونه هم تضمین کننده سلامت زندگیتون نخواد بود.

تنها راه اینه که فرد خیانتکار آسیبی که به همسر خود زده رو احساس کنه. اگه واقعاً همسر خود رو دوست داشته باشه، این رو احساس کرده و مطمئناً دیگه دوست نخواد داشت که عزیز خود رو دوباره تا این اندازه غصه دار کنه.

اما اینکه بخواین فرد خیانتکار فوراً این درد و غم رو احساس کنه شدنی نیس. ممکنه ماه ها طول بکشه. یادتون باشه واسه شمام کنار اومدن با اون خیانت به همون اندازه زمان میبره. پس بذارین گذشت زمان شرایط رو براتون بهتر کنه.

نشونه های خیانت

دلیل خیانت زن به شوهرش چیه؟

خیانت مردمون

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *